Almanca Kelime Oyunları

Almanca Adam Asmaca Oyunu (Hangman)


Hangman oyununda alfabedeki tüm harfleri ve size verilen ipucunu kullanarak bir kelimeyi bulmaya çalışırsınız.



Almanca Karışık Harfler Oyunu (Scramble)


Scramble adlı oyunda size harfleri karıştırılarak verilen kelimeyi tahmin etmeye çalışırsınız.




Almanca Java Kelime Oyunları

1-) Anagram Oyunu


Bu oyunda, harfleri karıştırılarak verilen sözcüklerin doğru yazılışını tahmin ederek puan kazanıyor ya da kaybediyorsunuz. Kelimeleri zihninize kazıyarak öğrenin. Hem bulmaca çözün hem de sözcük dağarcığınızı genişletin. Bu oyunla yazım hatalarınızı minimize edeceksiniz.


2-) Futbol Kelime Oyunu


Bu oyunda orta sahada duran sözcüğün anlamını tahmin etmeniz isteniyor. Sözcüğü ok tuşlarını kullanarak doğru kaleye atmanız gerekiyor. Tahmininiz doğru ise puan kazanıyor, yanlış ise puan kaybediyorsunuz. Doğru kaleyi bulun ve kendi kalenize gol atmayın.


3-) Yürüyen Kelimeler Oyunu


Bu oyunda ekranda aynı anda yürüyen pek çok kelime göreceksiniz. Siz sürekli en öndeki kelimeyi yazmalısınız. Her doğru harf için puan kazanacak, her yanlış harf içinse puan kaybedeceksiniz. Kelimelerden en az biri ekranın sol duvarına çarpınca seans bitecektir. Yeni seanslar için ekrana çift tıklamanız yeterli olacaktır. Her seansta rastgele seçilen sözcükler, rastgele seçilen konumlar... Bu eğlenceli oyunla hem sözcük öğrenecek hem de klavyeden yazma hızınızı geliştireceksiniz.


4-) Hareketli Kelime Testi Oyunu


Bu oyunda ekranda yukarıdan aşağıya doğru inmekte olan bir sözcük ve altında rastgele seçilmiş üç seçenek göreceksiniz. Doğru olan kelimeye fare ile tıklamalısınız. Doğru kelimeye tıkladıkça puan alacak, yanlış kelimeye tıkladıkça puan kaybedeceksiniz.


5-) Klavye Kelime Oyunu


Bu oyunda ekranda yukarıdan aşağıya doğru inmekte olan bir sözcük göreceksiniz. Bu sözcüğü klavyenizden girin. Her doğru harf için puan alacak, her yanlış harf içinse puan kaybedeceksiniz. Hem kelime öğrenecek hem de klavyeden yazma hızınızı geliştireceksiniz. Doğru kelimeyi yazdığınız anda ekranda yeni, rastgele bir kelime belirecektir. Öğrenme ve hızlı yazma tutkusu..


6-) Almanca Türkçe Slayt


Almanca kelimeler ve Türkçe anlamlarını görebileceğiniz bir slayt gösterisi.






Not: Oyunları oynayabilmeniz için bilgisayarınızda Java son sürümü yüklü olmalıdır, aksi taktirde ekranın yarısını kaplayan bir kareden başka birşey göremezsiniz.

Bilgisayarınıza Java yazılımını indirmek için burayı tıklayınız ve indirdiğiniz programı bilgisayarınıza kurunuz.



Copyright © almancax