Anne Sütünü Artırmanın Yolları Nelerdir?

19.07.2019
1.002
A+
A-
Anne Sütünü Artırmanın Yolları Nelerdir?

Özlü Sözler


İNTERNETSİZ ALMANCA ÖĞRENME UYGULAMASI. ALMANCA DERSLERİ HER AN YANINIZDA.
TIKLAYIN, HEMEN TELEFONUNUZA İNDİRİN

Anne Sütünü Artırmanın Yolları Nelerdir?

Anne adayları hamile kaldıktan sonraki dönemde birçok soru ve sorunlar ile mücadele içerisine giriyorlar. Anne adaylarının bu dönemde bebeğin sütünü artırma ve bebeğin süte doymasını sağlamak için araştırma yaptıkları çok sık görülüyor. Anne adaylarının psikolojik olarak mutlaka rahat olmaları gerekiyor. Emzirememe korkusuna sahip olmak ve sütünün yetmediğini düşünme endişesi her zaman süt üretimini doğrudan etkilemektedir. Bebeğinizin sağlıklı bir yaşama kavuşabilmesi ve her zaman kaliteli süt ile beslenebilmesi için bu faktörlere önem göstermek gerekiyor. Özellikle göğüslerin boş olduğunu zanneden anne adayları bu düşüncede yanılıyor olabilirler. Göğüslerinizi boş sandığınız bir zamanda çok daha yağlı ve besleyici bir süt üretimine sahip olabilirsiniz. Miktarı her ne kadar az olursa olsun bebeğiniz için en sağlıklısı olacağına emin olmalısınız. Sebep her ne olursa olsun bebeğinizi her zaman emzirmeye devam etmelisiniz. Çünkü süt üretimi tam anlamıyla bebeğinizi emzirmeyle doğrudan ilişkilidir. Bazı anneler bebeğini çok fazla emzirdiği zaman sütün biteceği yönünde düşünce yapısına sahiptirler. Bu düşünce tamamen yanlış olmakla birlikte anne adayları bebeklerini emzirmeye devam ettiği süre boyunca her zaman süt üretimi bir o kadar daha fazla artmaktadır. Doğal olarak emzirdikçe artan sütün hem bebeğinize yeteri miktarda çıkabileceğine hemde çok daha sağlıklı bir beslenme olacağına inanmalısınız. Çevreden gelen yorumlara kulaklarınızı kapayarak bebeğinizi daima bol bol emzirmeye devam ediniz. Bebeğinizi her iki meme ile emzirmeniz önemli ölçüde avantaj sağlamaktadır. Meme problemleriyle karşılaşmamanız için bebeğinizi her iki meme ucu ile emzirmeye önem göstermelisiniz. Ayrıca bu yaklaşım hem süt üretiminizi hızlandıracak hemde bebeğinize daha sağlıklı bir yaşam sunabileceksiniz.
 
annesutu

BUNU KAÇIRMA :   TÜKENMİŞLİK SENDROMU

Emzik Ve Biberondan Uzak Durmalısınız

Emzirme döneminin başlangıcında biberon ve emzik kullanımından uzak durmalısınız. Bebeğinizin refleks kazanabilmesi ve emme isteğine sahip olabilmesi için bir süre bu şekilde devam etmelisiniz. Bebeğiniz böylece çok daha istekli olacaktır.

Aşırı Tatlı Tüketimine Son Vermelisiniz

Çevreden alacağınız yorumlarda sizleri en çok yanıltan sütünüzün artması için çok fazla tatlı tüketmeniz yönünde yanlış bilgi verilmesidir. Bilinenin tam aksine aşırı tatlı tüketimi anne sütünü artırmaya asla yardımcı olmaz. Özellikle hazır çikolata ve helva türü tatlılar kilo almanızdan başka bir fayda sağlamayacaktır. Hazır tatlı tüketimini kesememiş olsanız dahi dengeli bir şekilde tüketmeniz her zaman bebeğinizin sağlığı için önem taşımaktadır.

HARİKA BİR KONU ANLATIMI İLE ALMANCA SAYILARI ÖĞRENMEK ÇOK KOLAY.
TIKLAYIN, ALMANCA SAYILARI SIFIRDAN MİLYONLARA KADAR KOLAYCA ÖĞRENİN
ALMANCA SAATLERİ ÖĞRENMEK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI.
TIKLAYIN, HEMEN ALMANCA SAATLERİ ÖĞRENMEYE BAŞLAYIN
ALMANCA RENKLER RESİMLİ KONU ANLATIMIMIZ İLE RENKLERİ ÖĞRENİN VE KOLAYCA CÜMLELER KURUN.
TIKLAYIN, HEMEN ALMANCA RENKLERİ ÖĞRENMEYE BAŞLAYIN
İNTERNETTEN PARA KAZANMAK İSTER MİSİNİZ?
TIKLAYIN, İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARINI ÖĞRENİN
İNTERNETSİZ ALMANCA ÖĞRENME UYGULAMASI. ALMANCA DERSLERİ HER AN YANINIZDA.
TIKLAYIN, HEMEN TELEFONUNUZA İNDİRİN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Leyla dedi ki:

    Çok önemli ve tüm annelere destek olacak bir yazı çalışması olmuş.

  2. Gülten dedi ki:

    Anne sütünü artırmak için gerçekten çok önemli bilgiler paylaşılmış.