2019 viza garsonları və əraziləri

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    ysmn0
    İştirakçı

Dostlar, mən sentyabrın 30-da İzmirdən ailə birləşməsi üçün müraciət etdim. Yığıncaqdan sonra verilən A4 kağızının yuxarı sağ tərəfində ştrix kodun altında 6 rəqəmli nömrə var. İzləmə nömrəsi adlandırdığınız budur? Və hər kəs öz təcrübələrini yaza bilər, zəhmət olmasa? by by :)

Qulluqçu
    İştirakçı

Salam,
    17 sentyabrda Ankaradan olan uşağımla müraciət etdim. Bir itkin sənədim var idi. İtkin sənəd formasını verdilər və doldurmağımı istədi. Heç bir müraciət nömrəsi vermədilər. Kağızda Ups yükünün verdiyi izləmə nömrəsi var və onu yük səhifəsindən izləyə bilərəm.
    Sənədim keçən həftə əcnəbilər ofisinə gəldi. Məmur maks. Dedi ki, 4 həftə gözləyəcəksən, çünki orada sıxlığa və sıraya görə faylları yoxlayırlar. Almanların hər həftə bayramları var.Görək inşallah noyabrda vizamız təsdiqlənər.
    Çox çətin bir prosesi gözləyən hər kəsə səbr diləyirəm.

ysmn0
    İştirakçı

Maraqlıdır, niyə mənə UPS yük kağızını vermədilər? 😮 Bəs siz Almaniyanın harasına gedirsiniz? Berlinə gedəcəm, yaxşı olar ki, problem yaratmasınlar. Bu, həqiqətən çətin bir prosesdir, qeyri-müəyyənlik mənim ən xoşuma gəlməyən şeydir. İnşallah Allah istədiyimizi verər. Bu gün tam bir ay keçdi və mən buna güclə dözə bilirəm. Elə insanlar var ki, 6 aydır gözləyirlər, onları səbrlərinə görə həqiqətən təbrik edirəm. :)

Sənədlərin əcnəbilər şöbəsinə gəldiyini necə bildiniz? Kim 4 həftə gözləyəcəyini söylədi?

Qulluqçu
    İştirakçı

İzmirdən bir müraciət etdiyimi dediniz, yəqin ki, sizə qarşı bir ödəniş göndərəcəklər, məncə yerli yüklərlə müqaviləsi var.
    Ümid edirəm getdiyim yer Hannoverdir.
    Həyat yoldaşım Xaricilər Şöbəsinə getdi və oradakı zabit bizə dedi: Bir az erkən davrandıq, səbirsiz olduq, indi nə edək. Maks. 1 ay dedi. Yalnız biz deyil, bütün millətlərin insanları müraciət edirlər. Əcnəbilər filialından məlumat ala bilərsiniz. Həyat yoldaşınız sənədinizin hansı mərhələdə çatdırıldığını soruşa bilər. Berlin böyük bir yerdir, gərgin, Allah sizi qorusun.
    cofe :)

ysmn0
    İştirakçı

Baxırıq, heç kim açmır.  :- Mən sənə deyəcəyəm ki, bu gün get. ALLAH icazə versə Amin. Evliliyimin ilk aylarını tək keçirməyim çox pisdir. Allah köməyimiz olsun

Qulluqçu
    İştirakçı

Həyat yoldaşınızın zəng etməsinə və görüş təyin etməsinə icazə verin. Bağlandığımız xarici filial görüş üçün deyildi. Müəyyən bir gündə və müəyyən bir zamanda işləyir. Əlbətdə bu, əyalətdən və şəhərdən asılıdır.
    Artıq bir ildən çoxdur ki, həyat yoldaşımı körpəmlə görürəm. Bu müddət ərzində bir dəfə turist vizası üçün müraciət etdim və 1-cu maddə ilə rədd edildim. Bu dəfə ailə birləşməsi vizası üçün müraciət etdik, görək müsbət çıxacaqmı. Çünki bu artıq ailə birləşməsi deyil,
    ailə paylama vizası olacaq. Uşaqla gözləmək daha çətindir. Ümid edirəm vizanız da erkən təsdiqlənəcək. Allah bizə kömək etsin və yarısını alsın. :-

ysmn0
    İştirakçı

Vəziyyətinizin daha çətin olduğuna inana bilmirəm, çox üzr istəyirəm. :-[ İnşAllah tez bir zamanda görüşərik.Kaş hər şeyi belə çətinləşdirməsəydilər. Bu, həqiqətən kədərlidir. Həyat yoldaşınız Almaniya vətəndaşıdır?

Qulluqçu
    İştirakçı

Həyat yoldaşım Türkiyə vətəndaşıdır, lakin müddətsiz iclas keçirir. Bu müddətdə iş, ev və əşyalar qurdu. Ümid edirəm müsbət çıxır. Sənin bir Alman vətəndaşıdır? Almaniya vətəndaşı olsa belə, bu viza prosesi hələ də işləyir.

ysmn0
    İştirakçı

Bəli, Alman vətəndaşı. Çox uzansa vəkil tutacağıq və s. Sonra daha asanlaşdığını eşitdim

Qulluqçu
    İştirakçı

Müraciət tarixinizdən etibarən 90 günlük bir qanuni müddət var. Bu müddət ərzində müsbət və ya mənfi bir dönüş etməlidirlər. Bu müddətdə bir cavab ala bilmirsinizsə, düşünürəm ki, bir vəkil cəlb etmək ən məntiqlidir. Eyni yolu tutmağı düşünürük. Elə insanlar da var ki, vizaları yalnız 5 və ya 6 aya təsdiqlənir, mən burada oxudum.
    Həyat yoldaşınız sizdən imtina edə bilməyən bir Alman vətəndaşıdır. Gec-tez təsdiqlənəcək.

Ataş
    İştirakçı

Salam dostlar,

Banka kredit və kredit kartı borcum var, borc icraya köçürülüb, görəsən ailənin birləşmə vizasında problem olacaqmı?

30 sentyabrda bir ərizə verdim, xaricilər şöbəsi sənədləri Çərşənbə günü lövbərə göndərdiyimizi və borc üzündən bir problemin olacağından qorxduğumu, mövzu ilə bağlı hər hansı bir məlumatı varsa, mən olacağımı söylədim Sizi məlumatlandırsalar sevinirəm.

ysmn0
    İştirakçı

İnşallah bəyəniləcək.5 - 6 ay gözləyəcəyimi düşünsək psixologiyam pisləşəcək. :)

Qulluqçu
    İştirakçı

Xeyr, o qədər gözləyəcəyinizi düşünmürəm. Şərtləriniz varsa, viza normal müddətdə 1,5-2 ay ərzində təsdiqlənir.
    Həm də çox düşünməməyə çalışın, probleminiz yoxdursa, özünüzü məşğul tapın. Bir müddət düşünməkdən depressiyaya düşdüm. İndi buraxmışam, nə çıxırsa, bəxt kofemə deyirəm :)

ysmn0
    İştirakçı

Düz deyirsiniz, psixologiyam pozulacaq  :)

Qulluqçu
    İştirakçı

Salam dostlar,
    Pasportum bu gün yükün çatdırılmasında görünür. Mən kuryeri gözləyirəm, ümid edirəm ki, vizamız təsdiqlənib, çox həyəcanlıyam. əl çalın :) hə :)

Qulluqçu
    İştirakçı

Təəssüf ki, vizama rədd cavabı verildi. Mən çox pis əhval-ruhiyyədəyəm. Rədd edilmənin səbəbi maddi çatışmazlıqdır, məncə həyat yoldaşımın maaşını qeyri-kafi tapıblar :cryla: 
    İndi bir vəkillə imzalanıb apellyasiya şikayəti verməyi planlaşdırırıq :(  Çox təəssüf edirəm ki, bu, bizim payımızdan kənara çıxmır. Uşağımla burada qaldıq. Bəhanə gətirirlər, etdikləri işgəncədən başqa bir şey deyil. :cryla:

15 cavab göstərilir - 1-dən 15-ə qədər (cəmi 34)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.