Təcili boşanma yardımı.

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    Derbeder34
    İştirakçı

Salam dostlar, təxminən 2 il 4 ay arvadımla eyni damın altında evləndim və arvadımın bitməyən yalan problemləri və 1 gündə evlilik mənim üçün deyildi, sessiyanın bitməsinə günlər qaldı və 25 həftə əvvəl etdim bir ərizə, həyat yoldaşım evraga getrennt leben yazdı, imzaladı, təhvil verdi, Auslanderbehorde mənə bir cvp vermədi, mən özüm getdim və oradakı şəxsi irqçi dostum burada olmağın məqsədi mənim kimi axmaq şeylər dedi və dedik ki sessiyanı uzatmayacaq. B2 istiqamətləndirmə kursumu bitirdim, 1 il eyni evdə yaşadım və 2.5 ilimi bu arvada verdim. İndi nə edə bilərəm stuttgart milləti, 10 km məsafədə oldum w. 25 ildir fasiləsiz bir şirkətdə işləyə bilmirəm, amma bu günə qədər başqa şirkətlərdə heç bir sosial yardım almamışam və gəldiyimdən bəri evlənməmişdən əvvəl evinin borcunu ödəmişəm və indi də var demək olar ki, 1 aydır bir bayram işi.
    Var zeitfirma vasitəsi ilə böyük bir şirkətdə çalışıram, təcili dəstəyinizə ehtiyacım var, heç kimim yoxdur. Həyat yoldaşım məni ləkələdi, tək günahım Almaniyaya gəldiyim gündən bəri işləyərək, işləyərək, evimə, ailəmə bağlı olduğumdur .. Bir az uzun idi.

fuk_18
    İştirakçı

Münhendə əsas nallar var, deyirəm bu məsələlər üzrə mütəxəssis, məsləhətçi deyirəm, bəziləri 2 il evli olmalısan, bəziləri 3 il qalmalısan deyə danışırsan. qanun, ancaq ən pis iclasın 1 il 1 il uzadılmasıdır 

Derbeder34
    İştirakçı

Münhendə əsas nallar var, deyirəm bu məsələlər üzrə mütəxəssis, məsləhətçi deyirəm, bəziləri 2 il evli olmalısan, bəziləri 3 il qalmalısan deyə danışırsan. qanun, ancaq ən pis iclasın 1 il 1 il uzadılmasıdır

Onunla əlaqə saxladım və onun 3 min avro xərc xərcləri var, gəlin müraciət edəndə nə olacağını görək.

volkan33
    İştirakçı

Birincisi, tezliklə sağalın. Reutlingen-də qalıram. Şəxsi nömrənizi tərk etmək istəyirsinizsə, bacardığım qədər kömək edəcəyəm.

Derbeder34
    İştirakçı

Birincisi, tezliklə sağalın. Reutlingen-də qalıram. Şəxsi nömrənizi tərk etmək istəyirsinizsə, bacardığım qədər kömək edəcəyəm.

Nömrəmi xüsusi qardaşdan atdım

KaLpSiz
    İştirakçı

Bu mövzudan əvvəl çox salamlar. Paylaşdıq və fikir bildirdik, bir daha kömək etməyə çalışayım. Həyat yoldaşından müstəqil viza almaq üçün 2 il eyni həyatın altında qalmalısınız, həyat yoldaşınız Türkiyə vətəndaşıdırsa, 3 il. Es, ayağınızı alsanız, ümumiyyətlə xarici dairəni VSA-ya geri qaytarın türkiyede, hər kəs üçün qanun bilmədiklərini düşünürəm, buna baxmayaraq belə bir hüquq yoxdur. Bir iclas vermək məcburiyyətindədirlər. Türkə ilham verin. Ancaq onsuz da heç bir problem yoxdur, boşanma dövrü mənim üçün düz iki il davam etdi, bu müddətdə bir yaşayış verəcəklər və işləməyə davam etdiyiniz müddətdə, dövlətdən kömək almadığınız təqdirdə viza işçisi vizasına qayıdacaqsınız. , burada ən vacib nöqtə ilham Türküdür. 1000 avro qazansanız da, kağız üzərində heç bir dövlət yardımı almayın. İndi ayrı yaşayırsınızsa, bu, müddətsiz yaşayış müddətini uzadacaq, 5 il çalışmalısınız və problem olmayacaq. Bu cür suallar verəcək dostlarımdan şəxsi tələbim uşağın vətəndaşı və ya ailə qurmaq, uşağın üzərində birləşmək halındadırsa ilham vətəndaşıdır. Xüsusiyyətlər. Sonra daha ətraflı kömək edə bilərik.

Derbeder34
    İştirakçı

Bu mövzudan əvvəl çox salamlar. Paylaşdıq və fikir bildirdik, bir daha kömək etməyə çalışayım. Həyat yoldaşından müstəqil viza almaq üçün 2 il eyni həyatın altında qalmalısınız, həyat yoldaşınız Türkiyə vətəndaşıdırsa, 3 il. Es, ayağınızı alsanız, ümumiyyətlə xarici dairəni VSA-ya geri qaytarın türkiyede, hər kəs üçün qanun bilmədiklərini düşünürəm, buna baxmayaraq belə bir hüquq yoxdur. Bir iclas vermək məcburiyyətindədirlər. Türkə ilham verin. Ancaq onsuz da heç bir problem yoxdur, boşanma dövrü mənim üçün düz iki il davam etdi, bu müddətdə bir yaşayış verəcəklər və işləməyə davam etdiyiniz müddətdə, dövlətdən kömək almadığınız təqdirdə viza işçisi vizasına qayıdacaqsınız. , burada ən vacib nöqtə ilham Türküdür. 1000 avro qazansanız da, kağız üzərində heç bir dövlət yardımı almayın. İndi ayrı yaşayırsınızsa, bu, müddətsiz yaşayış müddətini uzadacaq, 5 il çalışmalısınız və problem olmayacaq. Bu cür suallar verəcək dostlarımdan şəxsi tələbim uşağın vətəndaşı və ya ailə qurmaq, uşağın üzərində birləşmək halındadırsa ilham vətəndaşıdır. Xüsusiyyətlər. Sonra daha ətraflı kömək edə bilərik.

ay qardaş arvadım alman vətəndaşıdır 2 il 5 aydır evliyəm işləyirəm dövlətdən heç bir yardım almamışam çox təəssüf ki irqçi adama rast gələndə bu olmur baş verərsə, təhdidlərlə tək qalırsan. Nəysə əsas nalaya verdim öhdəsindən gələr amma az duz xərcləyir..

KaLpSiz
    İştirakçı

Yatmırsa, psixologiyanızı boş yerə pozmayın. Xarici mənzildə problemlər yaransa da, vəkil üçün biraz pul alacaqsınız, ancaq həyat yoldaşınızdan asılı olmayaraq viza ala bilərsiniz. Heç kim sizi göndərməyəcək və getməyincə işə davam edə bilməz. 5 illik işdən sonra sənədinizi alacaqsınız. sonsuz hörmət.

muhendus
    İştirakçı

Xüsusi deyilsə, bir şey soruşmaq istəyirəm? Həyat yoldaşınız Almandır, yoxsa Almaniyada anadan olan türk? Evlənmədən də irqçi olduğunuzu bilmirdinizmi?

Irqçi onun arvadı deyil, ancaq xaricilərdəki məmur mənim başa düşdüyüm şeydir. Irqçi onsuz da yad adamla evlənmir.

Derbeder34
    İştirakçı

Xüsusi deyilsə, bir şey soruşmaq istəyirəm? Həyat yoldaşınız Almandır, yoxsa Almaniyada anadan olan türk? Evlənmədən də irqçi olduğunuzu bilmirdinizmi?

Niyə arvadım irqçi qardaşdır? Irqçi olan zabit .. həyat yoldaşım Alman vətəndaşı türkdür

9 cavab göstərilir - 1-dən 9-ə qədər (cəmi 9)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.