Almaniya tələbə vizası

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    yoxlama
    İştirakçı

Hər şeydən əvvəl hər kəsə salam. 30.09.2010-cu il tarixdə 07.15-də viza görüşməsinə getdim.
    Bütün sənədləri hazırladım
    (məktəbə qəbul, kurs qeydiyyatı haqqında şəhadətnamə…..)
    Dil kursum 25 oktyabr 2010-cu il tarixində başlayacaq. Dil kursunu qaçırmaq istəmirəm. Konsulluğa zəng vurdum və vəziyyət barədə heç bir məlumat əldə etmədim. Zəng edib məlumat almaq mənim üçün mənfi olarmı? 19 oktyabr 2010-cu ildə konsulluğa kursumun başlayacağını və viza almaq istədiyimi bildirən bir elektron poçt göndərməyim lazımdır?

Şərhləriniz üçün əvvəlcədən təşəkkürlər.

yoxlama
    İştirakçı

Əlavə etməyimi unutduğum bir şey var. Kurs üçün 2 aylıq pulun verildiyi sənədi çox yayındırmaqla verməyi unutdum, sonra verməyim yaxşıdır?

sevgikızı
    İştirakçı

Almaniyada bir dil kursuna ehtiyacınız olduğuna dair bir dəliliniz varmı? (İş yerindən götürülən borc haqqında bir sənəd, məktəbdən təhsiliniz üçün ehtiyacınız olan bir sənəd? Varsa verdinizmi? 4 aydan əvvəl vizanızla bağlı sual verə bilmədiniz.

yoxlama
    İştirakçı

Alman dilini məktəbdə gördüm, 3 ildə sənədini tərcümə edib apardım. Dil kursum yetərli olmadığı üçün bunu bir daha söyləmək qəribə olmazdımı?

yoxlama
    İştirakçı

Kömək edəcək kimsə yoxdur? yuxarı

sevgikızı
    İştirakçı

Dil kursuna görə viza almağın çətin olduğunu dedim. Almaniyada dil kursu keçirməyin məcbur olduğunu göstərən bir sənəd istəyirsiniz. Əks təqdirdə, Alman dilini öz ölkəsində öyrənə biləcəyi əsaslı imtina imkanları yüksək olacaqdır. çünki məqsədinizin dili öyrənmək deyil, Almaniyada yerləşmək olduğunu düşünürlər. Əlbəttə heç bir şey yoxdur, çünki imtina edəcəklər, inşallah gedəcəksiniz

yoxlama
    İştirakçı

Keçən il başqa bir dostum ora getdi. Onsuz da bunu zəruri bir sənəd kimi istəyirlər. Mənə mail göndərmək yaxşıdır?

sevgikızı
    İştirakçı

Mən bilmirəm. 4 aydan əvvəl zəng edib soruşurlar. Bir problem olacağını düşünmürəm, ən çox cavab vermirlər.

cciwann
    İştirakçı

Əhəmiyyətli olan, əlbəttə ki, kurs qeydiyyatı sertifikatı və digər tələb olunan zəmanət məktubu, sığorta və ya başqa bir şey istisna olmaqla, Almaniyadakı universitetə ​​qəbul olduğunuz sənəddir. Ümidimi kəsməzdim, amma hər şey qaydasında olmasına baxmayaraq məni rədd etdilər. Səbəb olaraq, mənə məktəb üçün deyil, onun yanında yaşamağa getdiyim üçün mənə gülünc bir şey göstərdilər ki, atam da orada yaşayır. Bu məlumatı awukattan aldım, Almaniyada ac idim və görüşdə məktəbi bitirdikdən sonra nə edəcəyinizi söylədinizsə, qəti bir iş yeriniz yoxsa və ya Almaniyada qalacağımı düşünürsünüzsə, otaq səbəb olur mənfi bir cwap var.

cciwann
    İştirakçı

Əlavə olaraq, e-poçt və ya telefonla wiz haqqında məlumat almaq şansı yoxdur, bildiyim qədər sənədiniz yoxdursa, onlar bunu istəyirlər.

yoxlama
    İştirakçı

Yaxınlarımdan heç kim yoxdur. Məktəbi bitirdikdən sonra nə edəcəksən, bir sual verdin, Türkiyə də çalışıcam dedi.

cciwann
    İştirakçı

Yaxşısın lənətə gəlsin bunlardan nəcib demək, mənim çalışaçaklarımda kimsə hinduşka ya da almaniyada gəlməz. İqtisadi böhranı burada yaşayan əcnəbilərin üstünə atmağa çalışırlar, şüurlu bir dövlət siyasəti olaraq xalqın ağlına qoyurlar, deyə biləcəyim tək şey qismətdir, cavabı alanda onu bölüşürsən?

yoxlama
    İştirakçı

Dostlar, icazə verin mövcud vəziyyəti sizə izah edim. Tələbə vizası alan bir dostum var idi, ondan məsləhət aldım və xaricilər şöbəsinə zəng etdim. Prosesin bitdiyini və qərarınızın ist olduğunu söylədilər. Bunun olduğunu söylədilər. Sonra ist. Zəng edib hadisəni izah etdim, dedim, başlanğıc məktəbində kursumun uzadılacağını gözləmirəm, qadın dedi ki, kurs başlayacaqsa. Bir həftə sonra 2-yə zəng etdim, yenə qadın izləmə nömrəmi istədi və dedi ki, Almaniyadan cavab yoxdur. Ancaq yoldaş gedib Xaricilər Şöbəsində üz-üzə danışdı. Bu qadın dostum da əsla titrəmədi, nə edəcəyimi bilmirəm. Tövsiyə etdiyim viza alan uşaq 17 gün ərzində viza aldı.

yoxlama
    İştirakçı

Yazmağı unutdum, viza alan şəxs Ankaradan müraciət etdi.

cciwann
    İştirakçı

Yaxşı dostum, neçə dəfə zəng vurdum, soruşdum, heç bir məlumat verməyəcəklərini dedilər. Mən burdan soruşanda Almaniya sənin kimi xəbəri biz göndərmişik kimi sözlər dedilər, amma Türkiyədə həmişə deyirdilər ki, bizdə heç bir məlumat olmasa belə, onsuz da heç bir məlumat verməyəcəyik. Başa düşəcəksən, göndərəndə gözləyəcəksən. Rədd cavabını aldığım gün dərsin ilk günü idi.Uşaqlar məni ay yarım gözlədilər və dərsin ilk günü rədd cavabını göndərdilər. Ümid edirəm ki, sənin başına gəlmir

yoxlama
    İştirakçı

Gəlin içəri baxaq. Niyə rədd edildin?

15 cavab göstərilir - 1-dən 15-ə qədər (cəmi 15)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.