universitet məzunu olaraq getmək .. bir neçə sual ..

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    müharibə
    İştirakçı

Hamıya salam. 2 illik ortaqlıq turizm otel menecmenti ilə mən 4 il işimi bitirdim və (56000 illik iş məzunu) qohumumun Almaniyada bir restoranı var və burada bir restoran meneceri və ya iş meneceri kimi götürmək istəyir.Məndən soruşmaq istədiyim sual bu sahədə işləyə bilərəmmi? şöbələr tədqiqat işində idi.Hər bir şəraiti qarşılamaq üçün həyat yoldaşımı və uşağımı özümlə aparmaq istəyirəm, müqaviləm üzrə 56000 avro, ildə XNUMX avro? viza və mavi kart kifayətdir? Ayrıca qohumumun Almaniyada mənə müraciət etməsi lazım olduğu yer var? ? Yolda həyat yoldaşımı və uşağımı özümlə aparmaq istəyirəm. Tərəfdaşımla bank hesabımız ortaqdır. İşdə hər hansı bir problem varmı? Bu mövzuda mənə məlumat versəniz şad olaram.

müharibə
    İştirakçı

Bu məsələlərdə kömək edəcək kimsə varmı?

KaLpSiz
    İştirakçı

Salamlar, insanlar bu məsələlər haqqında çox şey bilmirlər və heç kim bu barədə yazmır. Az-çox eşitdiklərim barədə danışaq: Birincisi, bir iş yeri xaricə, yəni Avropanın xaricindən işçi gətirmək istəsə, Almaniyada bu peşə ilə məşğul olacaq birini tapa bilməməlidir. Başqa sözlə, Almaniyada işsizlərdən işçi tapa bilmirsinizsə, AB ölkələrindən tapa bilmirsinizsə, TR-dən gətirə bilərsiniz. Burada hər kəs sizin vəzifənizi tuta bilər, qrammatikanızı bilmirəm. Belə bir peşə sahibi olmalısan, Almaniyada yox, AB ölkələrində belə tapıla bilməyən biri olmalısan.Məvacibin kifayət qədər olacaq.Mənim şəxsi fikrim prosedurun belə olduğunu eşitdim. İşsiz insanlar çox olsa da, Almaniya xaricdən işçilərin gətirilməsinə icazə vermir, bu məntiqlə düşünməliyəm. Mənfi danışmaq istəməzdim, amma mənim fikrim budur

müharibə
    İştirakçı

Cavab verdiyiniz üçün təşəkkür edirəm. Ancaq bu yeni tətbiq olunan immiqrasiya qanununa görə, əvvəllər qeyd etdiyiniz kimi, əvvəlcə Avropadan axtarıldığını söylədi. Ancaq bir neçə yerdə oxumuşdum ki, əvvəlcə Avropadan çağırış şərti çıxarıldı. İnşallah. Cavabınız üçün.Bu mövzu haqqında məlumat ala biləcəyimiz bir yer varmı? Bilənlər sevinərdim.

KaLpSiz
    İştirakçı

Şəxsən, harada məlumat əldə edəcəyini bilən dostlar bilmir. Ən sonda ailənizdə sizin xeyirxah biriniz olduğunuzda Tanrı sizə turkiyenin vəziyyəti bilindiyini düşünürsünüz

yuxarı Franconia
    İştirakçı

mənim qohumumun Almaniyada bir restoranı var
    bu cümlə sonrası mənim üçün çox məna kəsb etmir.
    Həvəsinizi qırmaq istəmirəm, amma Almaniyada yaşayan hər kəs mənə layiq olacaq. Təəssüf ki, qohumlar, əmilər, dayi, xala kimi anlayışlar hələ burada yoxdur. Xüsusilə Türkiyədən olduğumuz üçün əlavə YOX! İstədikləri kimi arxayın olaq, atın və ya çox yaxşı insanlar olsun. Yoxsa bu qədər təchiz edilməməsini istəmirsinizsə, Türkiyədə təhsil almağın on gözü qarşısında Almaniyada bir heck ehtiyacım olmayan düşüncələr dolaşaraq bir insan olacaq. 2 + 2 = 4.

Bu vaxta qədər Avropaya qohumlarına güvənən xoşbəxt və müvəffəq olanları görməmişəm və eşitməmişəm də. Hamısı bir hekayədir. Almaniyaya işçilər gəlir, turistlər gəlir, evlənirlər, ancaq qohumların qapısına gəlmirlər! Heç kim taxtanın quruluş qardaşıma gəlmədi, canım, oturmadığım cikti, Türkiyədən birini bura gətirdi. Ən çox təqdimatlar edirlər, Alman bilməməyinizdən və qanunu bilməməyinizdən faydalanırlar, Almaniyada heç kim işləməyəcəyiniz və sizə bir üstünlük olaraq təqdim etməyiniz üçün pulsuz çalışırlar. Peşman olacaqsan. İçimdə təcrübə və təcrübə olan insanlar həmişə eyni deyirdilər qohumlarım bunu etməzdi. Görünür Avropadakı qohumluq sözünün əsl mənasında buradakı köklü ailələr, Türkiyədən gəldiyiniz tək silahlı bir adamı axtardıqları üçün, onsuz da dil, yol, Almaniyada prosedur öyrəndikdən sonra belə cahil heyəti qarşılamazsınız.

selamlar

KaLpSiz
    İştirakçı

Yafes, 100-dən 100 razıyam. Artıq gördüyüm heç kim yoxdur, dost kimi yaşadığımız yerdə, təbii ki, Almaniyada hamısından uzaqlaşdım. Mən insanlara xor baxmıram amma insanlığa heç nə qatmırlar.Burada doğulub böyüyən nadan,mənfəətli,nankor insanlar yeni gələnlərdən uzaq olsunlar.Allaha yaxın,məndən uzaq olsunlar. ..

Gümüş balıq
    İştirakçı

Hamıya salam. 2 illik ortaqlıq turizm otel menecmenti ilə mən 4 il işimi bitirdim və (56000 illik iş məzunu) qohumumun Almaniyada bir restoranı var və burada bir restoran meneceri və ya iş meneceri kimi götürmək istəyir.Məndən soruşmaq istədiyim sual bu sahədə işləyə bilərəmmi? şöbələr tədqiqat işində idi.Hər bir şəraiti qarşılamaq üçün həyat yoldaşımı və uşağımı özümlə aparmaq istəyirəm, müqaviləm üzrə 56000 avro, ildə XNUMX avro? viza və mavi kart kifayətdir? Ayrıca qohumumun Almaniyada mənə müraciət etməsi lazım olduğu yer var? ? Yolda həyat yoldaşımı və uşağımı özümlə aparmaq istəyirəm. Tərəfdaşımla bank hesabımız ortaqdır. İşdə hər hansı bir problem varmı? Bu mövzuda mənə məlumat versəniz şad olaram.

Bu mövzuda bildiklərimi bölüşməyə icazə verin. Bu immiqrasiya qanunu çıxmazdan əvvəl dostların yazdıqları kimi çox xüsusi bir işiniz yoxdursa, Alman Dövləti Almaniya və AB ölkələrinə üstünlük verdi.
    Bu mart ayında çıxan yeni immiqrasiya qanununa görə bu hadisə daha asan oldu.Əvvəlcə Almaniyadakı Anabin veb saytında diplomunuzun ekvivalentliyini yoxlamalısınız, Almaniyada bu iş sizin diplomunuza uyğundurmu? Tutaq ki, bloklanmış hesaba xərclədiyiniz minimum məbləğin ayda 700 avro olması şərti ilə 6 ay ödəməlisiniz. və Alman səlahiyyətlilərinə təqdim edəcəksiniz. Qohumunuz sizə iş dəvətini göndərəcək və ya 6 aylıq iş axtaran viza alacaqsınız. Əlbətdə ki, Alman səlahiyyətlilərinin müəyyən bir səviyyədə təmin etməsi üçün həkimlər kimi C1 istiyorlar.s sektorunda çalışdıqları Alman dili bacarıqlarını bilmək məcburiyyətindəsiniz, bəlkə də Türkiyədə öyrənilən dərslərin B1 səviyyəsində qərarlaşmaq isteyecektir.b o viza ala bilmirəm. Kişi deyir ki, bir iş axtaracaqsan ya da dili öyrənəcəksən.
    Qohumunuz bir şəxsdirsə, mənim əmək müqaviləmdirsə, sənədi rəsmi orqanlara təqdim edə və orada qala bilərsiniz. Mavi bir kartınız varsa nəsliniz asandır, ancaq normal bir işçisinizsə, onları götürmək üçün biraz vaxt lazım ola bilər.
    Bu problemləri əskiksiz yazmış ola bilərəm, amma ümumi prosedur izlədiyim qədər yaxındır.
    Mən də təvazökarlıqla tövsiyə edirəm ki, qohumun nə qədər güclü olsa da, başqa bir mədəniyyətə, başqa bir dinə, başqa bir dilə, coğrafiyaya gedəcəksən, ən azı 6 ay və ya 1 il əvvəl düşünürəm, sistemi, əmri bir ailə olaraq edə biləcəyinə qərar ver, sonra bu addımı at. . Hər zaman ehtiyatlı olmaq yaxşıdır. İşlərin təkrar Türkiyəyə dönmək istədiyiniz kimi getmədiyi, bunun müqabilində bir ailəyə getməli olduqları.

nəsibi
    İştirakçı

Salam, burada danışmaq əvəzinə, qohumunuz sizin bu qədər gəlməyinizi istəyirsə, düşünürəm ki, lazımi orqanlara müraciət edib ətraflı məlumatı sizinlə bölüşməlisiniz. Digər dostların qohum münasibətləri barədə dedikləri ilə yüzdə 100 razıyam. Beləliklə, gəlmək istəyirsinizsə, öz kabininizlə gəlməlisiniz. Üstəlik, peşəkar qrupunuz üçün viza axtaran bir işdən nə tələb olunur? Ancaq bloklanmış hesab bütün peşələr üçün keçərlidir. Dil səviyyəsi peşəkar qruplara görə dəyişir. Plus yaşayış və s. Bir çox prosedur var. Bu cür əməliyyatlar Türkiyədəki sanirim firmalarında da konsaltinq şirkətləri var. Prosesi etibarlı bir şirkətlə işləyə bilərsiniz.

8 cavab göstərilir - 1-dən 8-ə qədər (cəmi 8)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.