müddətsiz yaşayış

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    Senomen
    İştirakçı

Salam, övladlığa götürməyimə cavab verə bilərsinizmi? Almaniyaya gəldiyimdən 9 il keçdi, 7 ildir evliyik və ayrı yaşamağa başladıq, boşanmaq üzrədirik, iki övladım var arvadımla birlikdə olduğumda mənə 5 illik bir sessiya verdilər, sona çatdı, 3 ay uzadmağa başladılar, sonsuz müddətdir çalışdığım bir iş tapdım.İndi yardım almıram, çünki bir cinayət, 3 ay həbs cəzası verildi. 10 il içərisində cəzalandırıldım. İndi deyirlər mənə bir il verim. vaxtınızı almağa çalışıram. bilirəm ki, son üç ildə 2 gün həbs cəzası alsanız , bir problem olacaq.2 gün çəkdim.Vəkilə versəm sizə kömək edə bilərəm.

smail
    İştirakçı

Qeyri-müəyyən sessiya üçün problem olmaya bilər, amma bundan sonra vətəndaşlıq qəbul edə bilməzsən qardaş. Sizin vəziyyətinizdə birisi bir gün əvvəl bir televiziya kanalında vəkildən soruşdu, vəkil dedi ki, müddətsiz iclas üçün problem yoxdur, ancaq artıq vətəndaş ola bilməzsən.

Senomen
    İştirakçı

Müddətsiz qəbul etməkdə problem yaşadıqlarını söyləyirlər, daha az işləmisiniz, bəhanələr çoxdur.

ATAAN2
    İştirakçı

Vətəndaşlığınızdan xaric edilməsini tələb etməyən bir cinayət əməli törətdiyiniz təqdirdə, müddətsiz iclasda qəbul edə bilərsiniz.
    Təqdim etdiyiniz məlumatlara görə Vətəndaşlıqda Qeyri-müəyyən sessiyada ala bilərsiniz.

Senomen
    İştirakçı

Əziz dostlar, iki ildə iki dəfə sürücülük vəsiqəmi itirdim, birincisi, 2 aylıq sürücülük vəsiqəmdən 1.16 promil aldılar, heç bir iş görmədən 9 ayın sonunda məni poçtuma göndərdilər. 9 il yarım yenidən söz verirəm.Mənim vəsiqəm 1.49 il müddətinə ələ keçirildi.1 avro 500 ay həbs cəzasına məhkum edildi.İndi sürücülük vəsiqəsi ofisindən bir məktub gözləyirəm, mpu 2'dan sonra bilirəm, amma mən ikincisi olduğu üçün bilmirəm, cavab versəniz sevinərəm.

ATAAN2
    İştirakçı

Cavabınızı yuxarıda yazdım, sizinlə bağlı sərhəd xaricində bir qərar olmadıqdan sonra problem yoxdur tamam :)

Senomen
    İştirakçı

Hamısını yuxarıda yazdım, başqa bir günahım yoxdur, amma 4 aydır məni dalana salırlar, bu hadisədən sizə düzgün bir qeyd vermək istəyirlər, qəbul etmədim, vəkilin yanına gedəcəm.

ATAAN2
    İştirakçı

tamam :)

ATAAN2
    İştirakçı

Bu mövzu mesaj yazmaq üçün bağlanıb.
    Olası səbəblərdən biri ola bilər.

1) Mesajınızı verdiyiniz mövzu (mövzu adı) mesajınız haqqında heç bir məlumat və ya işarə içermir.
    Foruma yeni bir mövzu açarkən mövzu başlığınızın mesajınız haqqında bir ipucu olmadığından əmin olun.
    Lütfən, mesajınızın 4-5 sözdən ibarət xülasəsini mövzu başlığı kimi istifadə edin və mövzu başlığının mesajınızın mahiyyəti olduğundan əmin olun.

2) Bu mövzuda bəzi mesajların məzmunu mövzu məzmununa uyğun gəlmir.
    Mövzulara mesaj yazarkən mövzu mövzusunu nəzərdən keçirin və yazdığınız mesaja diqqət yetirin.
    Mesajınız mövzu mövzularından asılı deyilsə, yeni bir mövzu açaraq və müvafiq adı yazaraq mesajınızı göndərin.
    Mövzunun daha da yayılmasının qarşısını almaq üçün bu cür mövzular bağlanır.

3) Mövzu məqsədinə çatmış və ya aktuallığını itirmiş olabilir.Konunun paylanmaması üçün bu cür mövzular bağlanılmaqdadır.

Qaydalara uyğun yeni bir mövzu aça bilərsiniz.
    Ümid edirik ki, anlayacaqsınız, maraqlarınız üçün təşəkkür edirəm.

8 cavab göstərilir - 1-dən 8-ə qədər (cəmi 8)
  • ‘süresiz oturum’ konusu yeni yanıtlara kapalı.