Corona səbəbiylə seans çətinliyi

ALMANCAX FORUMLARINA XOŞ OLSUN. ALMANİYA VƏ ALMAN DİLİ HAQQINDA AXTARDIĞINIZ BÜTÜN MƏLUMATLARI FORUMLARIMIZDA TAPA BİLƏRSİNİZ.
    Mein leben
    İştirakçı

Salam dostlar

Qeyri-müəyyən sessiya olmadan heç bir şey edə bilmərik.

Keçən ay yoldaşımın bir Alman uşağı var, müddətsiz oturma izni üçün müraciət etdi və düşünürəm ki, corona üçün 6 aylıq iclas verdilər. İndi sualım budur ki, ərim bir Alman vətəndaşıdır və müddətsiz müraciət etmişəm, 3 ildir Almaniyada həyat yoldaşımla yaşayıram, 6 ay da mənə veriləcəkmi? 6 ay verərlərsə nə etməliyəm? Bilirsiniz, qanuna görə, 3 ildən sonra mənə sonsuz bir müddət verməlidirlər

yeniceri57
    İştirakçı

Özümdən bir nümunə ilə izah etmək istəyirəm. Alman qanunları həmişə əcnəbilər üçün tam olaraq tətbiq olunmur.
    2,5 ildə müddətsiz iclas keçirdim.
    B1 dil sertifikatım var idi. Heç vaxt dövlətdən kömək almamışam. Unfristristet vertragı var idi. və aktiv b2 kursuna davam edirdim, sənədi də verdim. o vaxt uşağım yox idi.
    Bu sənədləriniz varsa, narahat olmayın sessiyasını alacaqsınız, heç bir şey buna mane ola bilməz. ancaq olmasan da ala bilməyəcəksən.

yuxarı Franconia
    İştirakçı

Qeyri-müəyyən sessiya üçün,

Alman vətəndaşınızla ən azı 3 il Almaniyada yaşamaq,
    B1 Sertifikatınız var,

və dövlətdən asılı olmayaraq bir Vollzeit işiniz olmalıdır.
    Bütün bu şərtlər eyni anda bir araya gəldikdə, müddətsiz iclas üçün müraciət edə bilərsiniz. Biri də yoxdursa, müvəqqəti iclas verirlər.

Əkizlər
    İştirakçı

Salam dostlar

Qeyri-müəyyən sessiya olmadan heç bir şey edə bilmərik.

Keçən ay yoldaşımın bir Alman uşağı var, müddətsiz oturma izni üçün müraciət etdi və düşünürəm ki, corona üçün 6 aylıq iclas verdilər. İndi sualım budur ki, ərim bir Alman vətəndaşıdır və müddətsiz müraciət etmişəm, 3 ildir Almaniyada həyat yoldaşımla yaşayıram, 6 ay da mənə veriləcəkmi? 6 ay verərlərsə nə etməliyəm? Bilirsiniz, qanuna görə, 3 ildən sonra mənə sonsuz bir müddət verməlidirlər

Salam, 3 ildir Almaniyada sizin kimi bir Alman vətəndaşı olan həyat yoldaşımla birlikdə yaşayıram. Mən ilk dəfə gələndə 3 illik iclas keçirdilər və keçən ay bitmişdi. Həyat yoldaşım, son tarix 1-2 gün olsa belə müraciət etməyinizin problem olmadığını söylədi. Əlbətdə ki, bir az rahat idi, dediyi kimi müddətin bitməsinə 1-2 gün qalmış müraciət etdik və müddət 6 həftə çəkdi, buna görə qurban olmamaq üçün sessiya kartım gələnə qədər 6 aylıq Fiktionsbescheinigung müvəqqəti sessiya verdilər. 3 ilimi tamamladığım üçün məhdudiyyətsiz bir sessiya üçün müraciət etdim və verəcəklərini dedilər, sadəcə bir neçə əlavə sənəd istədi. Beləliklə, mən işləmədiyim üçün arvadımın əmək haqqını istədilər. Narahat olmayın, düşünürəm ki, yenidən bir əcnəbinin ofisinə getməyə çalışın.

nəsibi
    İştirakçı

Qeyri-müəyyən müddət üçün ilham almalısan?

yeniceri57
    İştirakçı

Qeyri-müəyyən müddət üçün ilham almalısan?

Xeyr, ehtiyac yoxdur.

KaLpSiz
    İştirakçı

Vətəndaşlıq üçün qeyd-şərtsiz müraciət etmək daha məntiqli olduğunu düşünürəm.Vətəndaşlığı düşünənlər müddəti atlamalı və 3 ildən sonra vətəndaşlıq üçün müraciət etməlidirlər.Bu məsləhətdir.

üsyan mavisi
    İştirakçı

Fiktionsbescheinigung deməyiniz müvəqqəti iclasınız deyil .. sizə bir iclas verirlər .. oturma izninizə qədər idarə etmək üçün müvəqqəti sənəddir (sürücülük vəsiqəsi kimi bir şey) .. normalda 3 ay verirlər .. ancaq pandemiya olduğu üçün 6 aya verirlər .. məqsəd su .. sən İndi müddətsiz iclas üçün müraciət etdiniz və aldınız .. amma iclasınız iki həftədə bitəcək .. bəs onda nə edəcəksiniz? Bir iclas keçirdiyinizi göstərən müvəqqəti sənəddir.Fiktionsbescheinigung .. Şəxsiyyət vəsiqəniz gəldikdə ümumiyyətlə etibarlı olmayacaq .. Məktubunuz hər halda gələcək, şəxsiyyət sənədinizi ala biləcəksiniz ..

Mein leben
    İştirakçı

Təşəkkür edirəm uşaqlar, məndən və həyat yoldaşımdan göndərdiyim üç aylıq bir lohn Abrechnung'u istədilər, bir aydır hələ xəbər yoxdur 🙈

8 cavab göstərilir - 1-dən 8-ə qədər (cəmi 8)
  • Bu mövzuya cavab vermək üçün daxil olmalısınız.