Грамадзянства і працэдур насельніцтва нованароджанага

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    posmasterr з'яўляецца
    Удзельнік

    Прывітанне сябры.
    Бывае такая сітуацыя, што я не магу выйсці з жару. У мяне 2 месяцы таму нарадзілася дзіця. Хаця мая жонка, яго маці жывуць у Германіі 25 гадоў, ён стаў грамадзянінам Германіі ў 2015 годзе. А цяпер ён грамадзянін Германіі. Я грамадзянін Турцыі. Пытанне крыху смешнае, а грамадзянінам якой краіны будзе гэта дзіця? :)
    Einwohnermeldeamt кажа, што ён будзе грамадзянінам Германіі, але служба народанасельніцтва Турцыі таксама кажа, што, паколькі бацька з'яўляецца грамадзянінам Турцыі, ён павінен мець турэцкую ідэнтычнасць і будзе грамадзянінам Турцыі. Ён не немец.
    Цяпер маё пытанне ў тым, што грамадзяне абедзвюх краін не маглі мець адно і тое ж грамадзянства.

    muhendus
    Удзельнік

    Тое, што я ведаю, дык гэта тое, што ён кажа праўду з абодвух бакоў, паколькі яго маці з'яўляецца грамадзянкай Германіі, дзіця мае нямецкае паходжанне і з'яўляецца грамадзянінам Германіі. Сапраўды гэтак жа, паколькі яго бацька з'яўляецца грамадзянінам Турцыі, ён таксама становіцца грамадзянінам Турцыі. Ваша дзіця мае падвойнае грамадзянства :) Паколькі ён мае грамадзянства ад нараджэння (а не набытае), яму не трэба будзе выбіраць грамадзянства, калі ён вырасце, пажыццёвае падвойнае грамадзянства.

    muhendus
    Удзельнік

    https://www.calisma.de/index.php?option=com_k2&view=item&id=24:alman-vatandaşlığının-kazanılması&Itemid=6&tmpl=component&print=1

    «C. Сітуацыі, якія робяць магчымым падвойнае грамадзянства

    1. Двайное грамадзянства па нараджэнні

    Грамадзянства, набытае пры нараджэнні на падставе грамадзянства бацькоў, прыводзіць да юрыдычнага "падвойнага" грамадзянства, калі бацькі маюць розныя нацыянальнасці. Напрыклад, дзіця, маці якога з'яўляецца грамадзянкай Германіі, а бацька - грамадзянінам Турцыі, нараджаецца з падвойным грамадзянствам. У гэтага чалавека ніколі не можа быць выбару грамадзянства. Сітуацыя тых, хто такім чынам атрымлівае падвойнае грамадзянства, і тых, хто па жаданні становіцца падвойным грамадзянствам, адрозніваецца.

    muhendus
    Удзельнік

    Прывітанне сябры.
    Бывае такая сітуацыя, што я не магу выйсці з жару. У мяне 2 месяцы таму нарадзілася дзіця. Хаця мая жонка, яго маці жывуць у Германіі 25 гадоў, ён стаў грамадзянінам Германіі ў 2015 годзе. А цяпер ён грамадзянін Германіі. Я грамадзянін Турцыі. Пытанне крыху смешнае, а грамадзянінам якой краіны будзе гэта дзіця? :)
    Einwohnermeldeamt кажа, што ён будзе грамадзянінам Германіі, але служба народанасельніцтва Турцыі таксама кажа, што, паколькі бацька з'яўляецца грамадзянінам Турцыі, ён павінен мець турэцкую ідэнтычнасць і будзе грамадзянінам Турцыі. Ён не немец.
    Цяпер маё пытанне ў тым, што грамадзяне абедзвюх краін не маглі мець адно і тое ж грамадзянства.

    Вы чыталі postmasterr?

Адлюстраванне 3 адказаў - ад 1 да 3 (усяго 3)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.