Афіцыянты віз і зоны 2019

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    ysmnxnumx
    Удзельнік

    Сябры, я падаў заяўку на ўз'яднанне сям'і з Ізміра 30 верасня. Пад штрых-кодам у правым верхнім куце паперы фармату А4, якую выдаюць пасля інтэрв'ю, знаходзіцца 6-значны нумар. Гэта тое, што вы называеце нумарам для адсочвання? І можа хто-небудзь напіша свой вопыт, калі ласка? бай :)

    Пакаёўка
    Удзельнік

    Прывітанне,
    Я падала заяўку з Анкары з дзіцем 17 верасня. У мяне адсутнічаў адзін дакумент. Далі няпоўны бланк дакумента і папрасілі яго запоўніць. Нумару заявы не назвалі. На паперы, дадзенай UPS cargo, ёсць нумар для адсочвання, і я магу адсачыць яго на старонцы грузу.
    Мая справа прыбыла ў аддзел па справах замежнікаў на мінулым тыдні. Афіцэр макс. Сказаў, пачакаеце 4 тыдні, таму што яны там правяраюць файлы па шчыльнасці і парадку. У немцаў адпачынак кожны тыдзень, паглядзім, спадзяюся, у лістападзе нашу візу зацвердзяць.
    Жадаю цярпення ўсім, хто чакае, гэта вельмі складаны працэс.

    ysmnxnumx
    Удзельнік

    Цікава, чаму мне не далі грузавую паперу UPS? 😮 Дык куды ў Германію вы едзеце? Збіраюся паехаць у Берлін, лепш, каб яны не стваралі праблем. Гэта сапраўды цяжкі працэс, нявызначанасць - гэта тое, што мне больш за ўсё не падабаецца. Я спадзяюся, што Бог дае тое, што мы хочам. Сёння ўжо цэлы месяц, а я ледзь вытрымліваю. Ёсць людзі, якія чакаюць па 6 месяцаў, я іх вельмі віншую з цярпеннем. :)

    Замежнікі, як вы даведаліся, што дакументы прыйшлі ў аддзяленне? Хто сказаў, што трэба чакаць 4 тыдні??

    Пакаёўка
    Удзельнік

    Вы сказалі, што падалі заяўку з Ізміра, яны, верагодна, дашлюць яе вам з аплатай, я мяркую, што гэта таму, што ў іх ёсць дамова з унутранымі грузамі.
    Я спадзяюся, што месца, куды я паеду, гэта Гановер.
    Мая жонка пайшла ў аддзяленне па справах замежнікаў, і там упаўнаважаны сказаў нам: мы крыху спазніліся, мы нецярплівыя, што нам цяпер рабіць? Макс. Ён сказаў, што 1 месяц. Звяртаюцца не толькі мы, людзі ўсіх нацый. Вы можаце атрымаць інфармацыю ў аддзеле па справах замежнікаў. Ваш муж можа спытаць, на якім этапе быў атрыманы ваш файл. Берлін - гэта вялікае месца, яно ажыўленае. Дай Бог вам здароўя.
    кава :)

    ysmnxnumx
    Удзельнік

    Мы тэлефануем, але ніхто не адказвае..  :- Тады я скажу табе сысці сёння. Амін, калі БОГ дазволіць. Вельмі дрэнна, што першыя месяцы шлюбу я праводжу адна. Бог нам у дапамогу

    Пакаёўка
    Удзельнік

    Няхай ваш муж патэлефануе і прызначыць сустрэчу. У замежным аддзяленні, з якім мы былі звязаны, не было запісу. Ён працуе ў пэўныя дні і ў пэўныя гадзіны. Вядома, гэта залежыць ад штата і горада.
    Ужо больш за год, як я бачыў жонку з дзіцем. За гэты перыяд я адзін раз падаваў дакументы на турыстычную візу, і мне было адмоўлена па артыкуле 1. На гэты раз мы падалі дакументы на візу для ўз'яднання сям'і, паглядзім, ці атрымаецца гэта станоўча. Таму што гэта больш не ўз'яднанне сям'і,
    Будзе сямейны разгонны віз. Паверце, чакаць з дзіцем складаней. Я спадзяюся, што ваша віза будзе зацверджана раней. Дапамажы Бог і палову атрымаць. :-

    ysmnxnumx
    Удзельнік

    Я не магу паверыць, што ваша сітуацыя больш складаная, мне вельмі шкада. :-[ Дай Бог, мы як мага хутчэй уз'яднаемся. Гэта сапраўды сумна. Ваш муж з'яўляецца грамадзянінам Германіі?

    Пакаёўка
    Удзельнік

    Мая жонка з'яўляецца грамадзянкай Турцыі, але мае бестэрміновы від на жыхарства. Падчас гэтага працэсу ён уладкоўваў працу, гаспадарчыя тавары і г.д. Спадзяюся, гэта атрымаецца пазітыўна. Ваш грамадзянін Германіі? Нават калі чалавек з'яўляецца грамадзянінам Германіі, гэтая візавая працэдура ўсё роўна прымяняецца.

    ysmnxnumx
    Удзельнік

    Так, ён грамадзянін Германіі. Калі гэта зойме занадта шмат часу, мы наймем адваката і г.д. Я чуў, што тады ўсё стала лягчэй.

    Пакаёўка
    Удзельнік

    Існуе 90-дзённы юрыдычны перыяд з даты падачы заявы. Падчас гэтага працэсу яны павінны даць станоўчыя або адмоўныя водгукі. Калі вы не можаце атрымаць адказ падчас гэтага працэсу, я лічу, што найбольш лагічна прыцягнуць адваката. Мы думаем пайсці тым жа шляхам. Ёсць людзі, у якіх візы афармляюць толькі праз 5-6 месяцаў, я тут чытаў.
    Ваш муж з'яўляецца грамадзянінам Германіі, і яны не могуць вам адмовіць. Рана ці позна ён будзе зацверджаны.

    Atasa
    Удзельнік

    Прывітанне сябры,

    У мяне ёсць запазычанасць перад банкам па крэдыце і па крэдытнай карце. Былі прыняты меры прымусовага спагнання. Ці не выкліча гэтая запазычанасць праблемы з візай для ўз'яднання сям'і?

    Я падаў заяўку 30 верасня, у сераду, у аддзеле па справах замежнікаў сказалі, што мы тут, працэс скончаны, мы адправілі дакументы ў Анкару, я баюся, што будуць праблемы, шчыра кажучы, гэта з-за доўгу, калі у каго ёсць інфармацыя аб праблеме, буду ўдзячны.

    ysmnxnumx
    Удзельнік

    Я спадзяюся, што гэта будзе зацверджана, калі я пачакаю 5-6 месяцаў, я думаю, мая псіхалогія сапсуецца. :)

    Пакаёўка
    Удзельнік

    Не, я не думаю, што вы будзеце чакаць так доўга. Калі вашыя ўмовы падыходзяць, віза звычайна зацвярджаецца праз 1,5-2 месяцы.
    Таксама паспрабуйце не думаць занадта шмат, калі ў вас няма часу, знайдзіце занятак. Нейкі час я псіхалагічна засмуціўся ад адной толькі думкі пра гэта. Цяпер выпусціў, што б ні здарылася, спадзяюся на ўдачу :)

    ysmnxnumx
    Удзельнік

    Вы цалкам маеце рацыю, мая псіхалогія таксама амаль разбурыцца.  :)

    Пакаёўка
    Удзельнік

    Прывітанне сябры,
    Здаецца, мой пашпарт сёння ў грузе. Чакаю кур'ера, спадзяюся, наша віза адобрана, вельмі рады. пляскай :) так :)

    Пакаёўка
    Удзельнік

    На жаль, мне адмовілі ў візе. У мяне вельмі кепскі настрой. Прычынай адмовы стала матэрыяльная недастатковасць, думаю, заробак мужа палічылі недастатковым :cryla:. 
    Зараз плануем звярнуцца да адваката і падаць апеляцыю. :(  Мне вельмі шкада, што гэта не выходзіць за межы нашай долі. Мы засталіся тут з маім дзіцем. Яны апраўдваюцца, тое, што яны робяць, гэта не што іншае, як катаванне. :cryla:

Адлюстраванне 15 адказаў - ад 1 да 15 (усяго 34)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.