Права жыць незалежна ад мужа і жонкі

ВІТАЕМ НА ФОРУМАХ ALMANCAX. НА НАШЫХ ФОРУМАХ ВЫ МОЖАЦЕ ЗНАЙСЦІ УСЮ ПАТРЭБНУЮ ІНФАРМАЦЫЮ ПРА ГЕРМАНІЮ І НЯМЕЦКУЮ МОВУ.
    Valuec
    Удзельнік

    Я жыў у Германіі 3 гады і 4 месяцы пад адным дахам з мужам-туркам, які з'яўляецца грамадзянінам Германіі. З-за бойкі, рознагалоссяў і незразумеласці я пакінуў дом 3 дні таму і вярнуўся ў Турцыю ў дом майго бацькі, каб адпачыць. Далі апошнюю сесію на тры гады. Маю від на жыхарства да мая 2022 года. Я пайшоў на курсы і атрымаў сертыфікат В1 і арыентыруючы курс. На апошняй працы я працаваў 9 месяцаў і не быў фэстам. Нічога не кажучы на ​​працы, я купіў білет і прыехаў у Турцыю. Ніякай дапамогі ад дзяржавы мы не атрымлівалі. Маё пытанне: ці магу я заставацца незалежным ад мужа? У цяперашні час мая сесія дзейнічае да мая 2022 года. Не маглі б вы растлумачыць мне, што я павінен зрабіць у першую чаргу, калі выйду з дому? Калі я выходжу замуж і выходжу з дому, першыя крокі маёй незалежнасці пытаюцца ў дзяржавы, што мне рабіць? А ці падоўжаць маю самастойную сэсію?

    fuk_xnumx
    Удзельнік

    Першае, што вам трэба зрабіць, гэта вярнуцца на працу і знайсці жыллё.Я не думаю, што ваша сесія будзе мець якія-небудзь праблемы.

    Valuec
    Удзельнік

    Першае, што вам трэба зрабіць, гэта вярнуцца на працу і знайсці жыллё.Я не думаю, што ваша сесія будзе мець якія-небудзь праблемы.

    Вяртацца ў той горад больш не думаю. Па гэтай прычыне ў мяне няма магчымасці вярнуцца. Я магу знайсці працу ў іншым горадзе, куды еду. Я мяркую, што адзіны спосаб - працаваць, каб я мог застацца, ці?

    Morslipdo
    Удзельнік

    У рэшце рэшт, тое, што вы турэцка-нямецкі грамадзянін, нічога не мяняе, вы ўжо атрымалі від на жыхарства, яго ў вас не забяруць, але вы павінны працаваць, каб працягваць бесперабойна. 

    Valuec
    Удзельнік

    У рэшце рэшт, тое, што вы турэцка-нямецкі грамадзянін, нічога не мяняе, вы ўжо атрымалі від на жыхарства, яго ў вас не забяруць, але вы павінны працаваць, каб працягваць бесперабойна.

    Справа ў ідэнтычнасці, а не ў расе. Я кажу паводле таго, што грамадзянства Германіі нічога не мяняе. Вядома, кожны павінен працаваць, каб выжыць. Маё пытанне не пра працу ці што-небудзь яшчэ. Замужам ці не, але ўжо працую. Маё пытанне пра незалежную сесію.

    бессардэчны
    Удзельнік

    Вы можаце атрымаць від на жыхарства незалежна ад вашага мужа ў патрэбным вам горадзе. Ідзі. Вы можаце ўладкавацца і працаваць, вам застаецца толькі неадкладна вярнуцца ў Германію. Каб наладзіць сеанс, патрабуецца шмат часу. Але на некаторы час. Не верце яму, калі ён скажа вам прынесці даты ўезду і выезду з ТР, МЗС (Есін можа паскардзіцца) Калі вы застанецеся ў ТР больш за 6 месяцаў, у вас забяруць від на жыхарства і вернуць у Турцыю . Вам давядзецца рабіць што заўгодна, вы нічога не можаце зрабіць нават з адвакатам, у рэшце рэшт, гэта закон, таму вяртайцеся ў Германію як мага хутчэй і будзьце там падчас першапачатковага працэсу.Гэта мая асабістая парада.

    Valuec
    Удзельнік

    Вы можаце атрымаць від на жыхарства незалежна ад вашага мужа ў патрэбным вам горадзе. Ідзі. Вы можаце ўладкавацца і працаваць, вам застаецца толькі неадкладна вярнуцца ў Германію. Каб наладзіць сеанс, патрабуецца шмат часу. Але на некаторы час. Не давярайце яму, калі ён скажа вам падаць дату ўезду ў TR, МЗС (Есін можа паскардзіцца) Калі вы застанецеся ў TR больш за 6 месяцаў, у вас забяруць від на жыхарства і вернуць у Турцыю. Вам давядзецца рабіць што заўгодна, вы нічога не можаце зрабіць нават з адвакатам, у рэшце рэшт, гэта закон, таму вяртайцеся ў Германію як мага хутчэй і будзьце там падчас першапачатковага працэсу.Гэта мая асабістая парада.

    Гэты ваш каментар прымусіў мяне крыху сумаваць. Я купіў білет, вярнуся на наступным тыдні, дзякуй.

    Valuec
    Удзельнік

    Я даведаўся сёння. Мая жонка паехала ў Аўстралію. Сказаць, што мяне няма. Там афіцэр сказаў, што рабіць няма чаго, ён з вамі скончыўся. Ён сказаў: «У нас шмат такіх файлаў і дакументаў». Ён заўсёды казаў пра гэтыя праблемы.

    derbederxnumx
    Удзельнік

    Я даведаўся сёння. Мая жонка паехала ў Аўстралію. Сказаць, што мяне няма. Там афіцэр сказаў, што рабіць няма чаго, ён з вамі скончыўся. Ён сказаў: «У нас шмат такіх файлаў і дакументаў». Ён заўсёды казаў пра гэтыя праблемы.

    O süre nekadarmis ogrenebildinmi kardeşim doldurma süresi benimde başında aynı sıkıntılar var allah yardımcın olsun

    Зузудуру
    Удзельнік

    Жонка з'ехала, усё добра, мне паведамілі, чакаюць дакументы са Стамбула, я раззлаваўся, яны такія лянівыя, няма такіх млявых людзей, як немцы, якія робяць бізнес, яны карыстаюцца пакетам пакет 90-х, чорт ведае, што гэта з-за іх скупасці.

    арлоў па
    Удзельнік

    Брат, яны кажуць, што мы можам адправіць чыстую паперу (führungszeugnis) толькі праз 10 дзён.. гэтыя людзі аднойчы памруць..

Адлюстраванне 10 адказаў - ад 1 да 10 (усяго 10)
  • Каб адказаць на гэтую тэму, вы павінны ўвайсці ў сістэму.