Процедури за гражданство и население на новороденото дете

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    posmasterr е
    участник

    Здравейте приятели.
    Има ситуация, че не мога да се измъкна от жегата. Имах дете преди 2 месеца. Есим, тоест майка му, която живее в Германия от 25 години, стана германски гражданин през 2015 г. И сега съм германски гражданин. :)
    Einwohnermeldeamt казва, че ще е германски гражданин, но службата за турско население трябва да има турска идентичност, тъй като баща му е турски гражданин и той ще бъде турски гражданин.
    Сега въпросът ми е; гражданите на двете страни не можеха да споделят гражданство. Тъй като няма регистрация за извънземното население, какъв е начинът, по който трябва да следвам и дали има двойно гражданство или нещо подобно, тези две държави и не знам за това.

    muhendus
    участник

    Знам, че е вярно и от двете страни, тъй като майка му е германски гражданин, детето е с немски произход и е германски гражданин. По същия начин, тъй като баща му е турски гражданин, той също става турски гражданин. Вашето дете е двойно гражданин :) Тъй като той има гражданство по рождение (не е придобито по-късно), той няма да трябва да избира гражданство, когато порасне, той е двоен гражданин за цял живот.

    muhendus
    участник

    https://www.calisma.de/index.php?option=com_k2&view=item&id=24:alman-vatandaşlığının-kazanılması&Itemid=6&tmpl=component&print=1

    "° С. Ситуации, които правят възможно двойното гражданство

    1. Двойни граждани от раждането

    Гражданствата, придобити от раждането въз основа на гражданството на майката или бащата, водят до законно „двойно“ гражданство с родителите с различни националности. Например, дете, чиято майка е германски гражданин, а баща му е турски гражданин, се ражда с две гражданства. По това време няма избор на гражданство за този човек. Положението на тези, които придобиват двойно гражданство по този начин, и тези, които имат двойно гражданство доброволно, е различно. "

    muhendus
    участник

    Здравейте приятели.
    Има ситуация, че не мога да се измъкна от жегата. Имах дете преди 2 месеца. Есим, тоест майка му, която живее в Германия от 25 години, стана германски гражданин през 2015 г. И сега съм германски гражданин. :)
    Einwohnermeldeamt казва, че ще е германски гражданин, но службата за турско население трябва да има турска идентичност, тъй като баща му е турски гражданин и той ще бъде турски гражданин.
    Сега въпросът ми е; гражданите на двете страни не можеха да споделят гражданство. Тъй като няма регистрация за извънземното население, какъв е начинът, по който трябва да следвам и дали има двойно гражданство или нещо подобно, тези две държави и не знам за това.

    Чел ли си posmasterr?

Показани са 3 отговора - от 1 до 3 (общо 3)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.