Кандидатстване за виза за събиране на семейството в Германия

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    на Mervewehrl
    участник

    Здравейте приятели, нов съм сред вас. Търсих много във форума, но може и да е пренебрегнал. Поради тази причина не можах да го намеря и реших да отворя нова тема.

    Оженихме се за жена ми преди месец в Дания. Жена ми буквално е германка. Имам виза за Германия със срок на валидност 27 октомври и последните 90 дни от 10 дни.
    Търсихме много по време на този процес, защото съпругата ми каза, че имам възможност да кандидатствам от Германия. Имам немски език на ниво А2. И двамата отидоха на курсове в Германия и в Турция, но все още не получавам сертификат. Времевите ограничения са огромни и ние наехме най-здравия адвокат и се срещнахме с него.

    Адвокатът ни каза, че мога да кандидатствам за виза от областните управи на Германия. Той каза, че първо отиваме в общината и одобряваме брака си в Дания, а след това работата ми като областен управител е оставена на случайността. Оставете сертификата на Гьоте за Турция Германия на датата, на която разглеждаме всички държави. Тъй като този сертификат е бил необходим за кандидатстване за виза.

    Адвокатът обаче каза, че ако докажа курсовете, които съм посещавал, след като съм подал документите в кабинета на областния управител, ако кажа, че по-късно ще се явя на изпит за гьоте и ще докажа, че мога да говоря малко a1, аз съм по инициатива на служителят, на когото попаднах, и той може да ми даде специална хартия за правото на престой (правото на престой и чакане в Германия, докато чака семейната виза).

    Накратко, същите въпроси, които консултантите за виза в Турция в тази област сордугуват в моето консулство, за да получат виза само за оторизирана институция в Турция, кандидати от Германия ми казаха, че не може. Но германският адвокат, адвокатът, който се занимаваше с тези неща, каза обратното.

    Бях много стресиран. За всеки случай обаче се уговорих за изпит във Фрайбург на 25 октомври. Трябва да се върна до 27, но може би ако кандидатствам предварително за визата, сметнахме, че е възможно да докажа, че ще взема този изпит от Германия с документите си за курса и документа за кандидатстване за изпит.

    Има ли някой, който има познания или опит с тази ситуация, приятели. Главата ми е корба, времето ми е ограничено. Съпругът ми настоява, че това е вярно, но мисля, че пропуска частта, в която съм турски гражданин. Тези неща са ни трудни, знаете ли. Ако някой има информация по темата и иска да сподели, наистина бих го оценил. Благодаря предварително 

    Nesibe на
    участник

    Позволете ми да ви кажа, както посочихте в адвоката си, че вашият бизнес беше късметлия. :) съжалявам, но няма начин непременно, така че на първо място и оттам вземете сертификациите, задължително дори трябва да получите визата си от Турция Турция, за да се обърнете към събирането на семейството. Турция връща признатата държава. Единствените ми високи белгийски бежанци, връщащи се в Турция, ако ситуацията може да се каже. При други обстоятелства можете да замразите каквото е принудено за Турция и Турция, което правите с молбата си за германското консулство, за съжаление.

    volkanxnumx
    участник

    На първо място, надявам се вашето пътуване да завърши възможно най-скоро и по най-добрия възможен начин за вас, приятелю.
    Той дойде с туристическа виза, която познавах. Преди да изтече визата, той взе изпит a1 в Германия и спечели. По-късно той се ожени за съпругата си в общината и получи разрешение за пребиваване.Скромното ми мнение е, че за да получите разрешение за пребиваване по този начин, имате нужда от две необходими неща.
    1- Съпруга, която си знае работата и която няма да се откаже пред бюрокрацията и която ще търси правата си докрай
    2-да попадне на добър държавен служител, който може да поеме инициатива
    Приятели, които отдавна живеят в Германия, ще разберат по-добре какво имам предвид.

    безсърдечен
    участник

    Партньорът ви е непокътнат. Едно. Ако той има работа, той има добри доходи VS имате много малко шансове. Можете да получите сесията в Германия, зависи от инициативата на офицера. Чувал съм, че брачните дела в Дания, които ще считам за служител, няма да навлизат в подробности много лесно. Полицай в Германия защо не се ожените и т.н. по-добре от нас Те знаят, че за да не отидете в Турция, за да спечелите време за събиране на семейството и т.н. % не се стресирайте напразно, не си давайте пари на адвоката, върнете се към най-надеждното семейно събиране, направете семейно събиране по-евтино Е, скромният ми съвет

    на Mervewehrl
    участник

    Скъпи приятели, благодаря ви много за интереса и предложенията. Вие сте съгласни. Мисля, че това е най-добрият начин да кандидатствате за семейна виза, без да губите време. Определено не мисля, че този престой е труден и те ще дадат инициативата за нас, когато има видове визи като семейни. Жена ми има добри доходи и работа, но аз не съм такъв. Документите, които мога да покажа, са ограничени, мисля, че това би било мечта, когато все още нямам сертификат А1. През тези останали десет дни ще отидем там и ще регистрираме брака си в общината. Впоследствие ни се появиха консулски маршрути :) Ще споделя развитието с вас. Надявам се да имам много проблеми с контрола на psaport през последните 10 дни :)

    безсърдечен
    участник

    Ще дойда, ако разбирам правилно. Никоя виза за събиране на семейството не би представлявала проблем. Предполагам, че сте го искали, значи грешите. При събирането на семейството ситуацията с вдъхновяващите доходи в тр не е важна. Ако съпругът ви е в добро състояние, сключете брак с Rathaus в Германия, върнете се в en, но това ще отнеме известно време. Ще се върнете без никакви проблеми, не го улеснявайте в очите си, най-важното е, че доходите на съпруга ви трябва да са достатъчни, за да се издържате, когато дойдете в Германия. Не знам в кой щат сте. Наемите варират между 1-1500 евро в зависимост от щата. Мисля, че ще е достатъчно като заплата

    yenicerixnumx
    участник

    Скъпи приятели, благодаря ви много за интереса и предложенията. Вие сте съгласни. Мисля, че това е най-добрият начин да кандидатствате за семейна виза, без да губите време. Определено не мисля, че този престой е труден и те ще дадат инициативата за нас, когато има видове визи като семейни. Жена ми има добри доходи и работа, но аз не съм такъв. Документите, които мога да покажа, са ограничени, мисля, че това би било мечта, когато все още нямам сертификат А1. През тези останали десет дни ще отидем там и ще регистрираме брака си в общината. Впоследствие ни се появиха консулски маршрути :) Ще споделя развитието с вас. Надявам се да имам много проблеми с контрола на psaport през последните 10 дни :)

    Приятелите вече са дали необходимия отговор, просто искам да добавя няколко допълнения. Имах същия проблем преди 3 години и попитахме Ратауста веднага след като се оженихме. Оженихме се в Германия, но те не издадоха виза за събиране на семейството в Германия. Казаха, че се върнете и кандидатствайте за виза за събиране на семейството.
    Бих казал, вземете документа A1, без да губите време. Те няма да искат документ за доходите ви. Те просто искат естен в Германия, бъдете сигурни.

    Пожелавам най-доброто.

    на Mervewehrl
    участник

    Ще дойда, ако разбирам правилно. Никоя виза за събиране на семейството не би представлявала проблем. Предполагам, че сте го искали, значи грешите. При събирането на семейството ситуацията с вдъхновяващите доходи в тр не е важна. Ако съпругът ви е в добро състояние, сключете брак с Rathaus в Германия, върнете се в en, но това ще отнеме известно време. Ще се върнете без никакви проблеми, не го улеснявайте в очите си, най-важното е, че доходите на съпруга ви трябва да са достатъчни, за да се издържате, когато дойдете в Германия. Не знам в кой щат сте. Наемите варират между 1-1500 евро в зависимост от щата. Мисля, че ще е достатъчно като заплата

    Evet öyleymiş, eşimin durumu ve maaşı iyi. Ev olarak büyükailesinin evinde kalıyoruz. O evi göstereceğimiz icin kira açısından da maaş açısındanda sıkıntımız yok cok sükür. 20 kasım a aile birlesimi randevumu aldım arkadaslar. Hayırlısı olsun insallah

    на Mervewehrl
    участник

    Приятелите вече са дали необходимия отговор, просто искам да добавя няколко допълнения. Имах същия проблем преди 3 години и попитахме Ратауста веднага след като се оженихме. Оженихме се в Германия, но те не издадоха виза за събиране на семейството в Германия. Казаха, че се върнете и кандидатствайте за виза за събиране на семейството.
    Бих казал, вземете документа A1, без да губите време. Те няма да искат документ за доходите ви. Те просто искат естен в Германия, бъдете сигурни.

    Пожелавам най-доброто.

    Обадихме се днес на Ратхаус и те казаха, че ако не сте женени в Дания, щяхме да ви позволим да останете тук, но вие се оженихте в Дания, а не в Германия. Прочетох добре какво написахте. Ще съжалявам, че остана в сърцето си, защото не се ожених в Германия. Но доколкото разбирам, те се опитват да намерят и изпратят прикритие за всичко. За щастие ми казахте, че са решили да намерят такова оправдание и да ме изпратят, че предотвратихме разочарованието, преди да тръгнем. Уговорих среща за събиране на семейството директно от Истанбул. Успех, приятели, информирам ви за развитието.

    на Mervewehrl
    участник

    Също така, приятели, взех датата на изпита за Гьоте във Фрайбург на 25 октомври. Смятате ли, че този изпит е по-труден в Германия? Можете ли да ми предложите нещо? Очевидно правя малко вълнение на моя изпит по история в Турция, чудя се дали казвам

    yenicerixnumx
    участник

    Също така, приятели, взех датата на изпита за Гьоте във Фрайбург на 25 октомври. Смятате ли, че този изпит е по-труден в Германия? Можете ли да ми предложите нещо? Очевидно правя малко вълнение на моя изпит по история в Турция, чудя се дали казвам

    Сега нека да коментирам случката в пресата по този въпрос. Имах изпита в Анкара. Тъй като датите на изпитите са пълни в Истанбул, уредих среща от Анкара, отидох за 1 ден и дойдох. Един учител беше турчин. Всички пред мен бяха турци. Така вълнението ми малко се успокои и някак си казах, че хората пред мен са турци.

    Ако обаче вземете изпита в Германия, всички професори ще бъдат немци, но ако се натъкнат на интервюто един на един, те ще бъдат турци. Така че не знам. Ако сте сигурни в знанията си, можете да вземете изпита, защото бях развълнуван в някои стресови моменти, мисля, че нямаше да мога да го направя, ако взех изпита в Германия по-късно, когато дойдох тук по-късно, говорих над изпита a2.
    Това зависи изцяло от вас и вашите знания. Но ако питате мен, ако сте сигурни в знанията, ще е по-добре да получите сертификат a1 в Германия. Това не засяга процеса, тъй като вече няма да бъде, тъй като същата институция прави изпита. Но когато дойдете тук, ще сте облекчили първия стрес за други изпити, ако вземете изпита в Германия.

    От теб зависи

Показани са 10 отговора - от 1 до 10 (общо 10)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.