Сервитьори и райони на визи 2019

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    ysmnxnumx
    участник

    Приятели, кандидатствах за събиране на семейството от Измир на 30 септември. Под баркода в горния десен ъгъл на хартията А4, дадена след срещата, има 6-цифрено число. Това ли наричате номер за проследяване? И може ли някой да напише опита си, моля? от от :)

    Здравейте,
    Кандидатствах от Анкара с детето си на 17 септември. Имах един липсващ документ. Те дадоха липсващата хартиена форма и ме помолиха да я попълня. Не дадоха никакъв референтен номер. Има номер за проследяване на хартията, която UPS cargo дава и мога да го проследя от там на страницата за товара.
    Досието ми пристигна в службата за чужденци миналата седмица. Офицер макс. Каза че ще чакаш 4 седмици защото там преглеждат файловете по плътност и ред. Германците имат празници всяка седмица, дано да ни одобрят визата през ноември.
    Пожелавам търпение на всички, които чакат, това е много труден процес.

    ysmnxnumx
    участник

    Чудя се защо не ми дадоха карго хартия UPS? 😮 И така, къде в Германия отивате? Ще ходя до Берлин, най-добре да не правят проблеми. Това е наистина труден процес, несигурността е това, което най-много не харесвам. Надявам се Бог да даде това, което искаме. Днес мина цял месец и едва издържам. Има хора, които чакат по 6 месеца, наистина ги поздравявам за търпението. :)

    Как разбра, че документите са пристигнали в клона за чужденци?? Кой каза, че трябва да чакаш 4 седмици??

    Казахте, че сте кандидатствали от Измир, вероятно те ще ви изпратят с плащане, предполагам, че затова има споразумение с вътрешни товари.
    Надявам се мястото, където ще отида, да е Хановер.
    Жена ми отиде в клона за чужденци и упълномощеният служител там каза.Постъпихме малко по-рано, нетърпеливи сме. Макс. Каза 1 месец. Не сме само ние, кандидатстват хора от всички националности. Можете да получите информация от клона за чужденци. Вашият съпруг може да попита на какъв етап е получено досието ви. Берлин е голямо място, Бог да те благослови.
    кафене :)

    ysmnxnumx
    участник

    Обаждаме се, никой не вдига..  :- Тогава ще ти кажа да тръгнеш днес. Амин ако БОГ позволи. Много е лошо, че прекарвам първите месеци от брака си сам. Бог да ни е на помощ

    Накарайте съпруга си да се обади и да си уговорите среща. Чуждестранният клон, с който сме свързани, не беше с уговорена среща. Работи в определен ден и в определен интервал от време. Разбира се, това варира в зависимост от държавата и града.
    Мина повече от година, откакто видях жена си с бебето ми. През този период кандидатствах за туристическа виза веднъж и бях отхвърлен по член 1. Този път кандидатствахме за виза за събиране на семейството, да се надяваме, че ще бъде успешно. Тъй като това вече не е семейно събиране,
    Ще има семейна виза за разпределение. Повярвайте ми, по-трудно е да чакате с дете. Надявам се визата ви да бъде одобрена по-рано. Бог да ни е на помощ и да получим половината. :-

    ysmnxnumx
    участник

    Не мога да повярвам, че положението ти е по-трудно, наистина съжалявам. :-[ ИншаАллах ще се видим при първа възможност.Дано не бяха направили всичко толкова трудно. Наистина е тъжно. Вашият съпруг германски гражданин ли е?

    Съпругата ми е турски гражданин, но има неопределено местожителство. В този процес той подреди бизнес и стоки за бита. Надявам се да се окаже положително. Вие германски гражданин ли сте? Дори и да е германски гражданин, този визов процес продължава да работи.

    ysmnxnumx
    участник

    Да, той е германски гражданин. Ако отнеме твърде много време, ще наемем адвокат и т.н. Чух, че тогава нещата са станали по-лесни

    Съществува 90-дневен съдебен процес от датата на подаване на молбата ви. В този процес те трябва да направят положителна или отрицателна възвръщаемост. Ако не получите отговор в този процес, според мен е най-логично да ангажирате адвокат. Възнамеряваме да вървим по същия път. Има и хора, чиито визи се одобряват само за 5-6 месеца, прочетох тук.
    Вашият съпруг, германски гражданин, не може да ви отхвърли. Рано или късно ще се потвърди.

    Аташе
    участник

    Здравейте приятели,

    Имам дълг по кредита и кредитна карта към банката, дългът е прехвърлен към изпълнение.

    Кандидатствах на 30 септември, в сряда, клонът за чужденци каза, че процесът е приключил, изпратихме документите в Анкара, страхувам се, че ще има проблем, честно казано, ако някой има познания по темата, ще съм благодарен ако могат да ме информират.

    ysmnxnumx
    участник

    Надявам се, че ще го одобрят, ако изчакам 5-6 месеца, мисля, че психологията ми ще се влоши. :)

    Не, не мисля, че ще чакате толкова дълго. Ако вашите условия са подходящи, визата се одобрява за 1,5-2 месеца в нормалния процес.
    Също така, опитайте се да не мислите твърде много, ако нямате проблем, намерете се зает. Бях депресиран от мисленето за известно време. Сега го пуснах, каквото излезе, казвам на моя късметлия :)

    ysmnxnumx
    участник

    Прав си, и аз съм почти депресиран  :)

    Здравейте приятели,
    Паспортът ми изглежда е в доставката днес. Чакам куриера, надявам се визата ни да е одобрена, много се вълнувам. пляскам :) да :)

    За съжаление визата ми беше отказана. Аз съм в много лошо настроение. Причината за отказа е финансова недостатъчност, мисля, че намериха заплатата на жена ми за недостатъчна :cryla: 
    Сега планираме преговори и обжалване с адвокат. :(  Наистина съжалявам, че не надхвърля нашия дял. Останахме тук с детето ми. Те се оправдават, това, което правят, не е нищо друго освен мъчение. :cryla:

Показани са 15 отговора - от 1 до 15 (общо 34)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.