Германия за студентска виза

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    без_изпит
    участник

    Първо, здравейте на всички. Отидох на интервю за виза в 30.09.2010 на 07.15.
    Подготвих всички документи
    (okul kabülü, kurs kayıt belgesi …..)
    Моят езиков курс ще започне на 25 октомври 2010 г. Не искам да пропусна езиковия курс. Обадих се в консулството и не получих никаква информация за ситуацията. Има ли недостатък да се обадя и да получа информация? Трябва ли да изпратя имейл до консулството на 19 октомври 2010 г., в което се посочва, че курсът ми ще започне и че искам да получа виза?

    Благодаря предварително за вашите коментари.

    без_изпит
    участник

    Има едно нещо, което забравих да добавя аха. С голямо разсейване забравих да дам документа, че курсът е платен за 2 месеца, добре ли е да го дам по -късно?

    скъпа
    участник

    Имате ли документ за това защо имате нужда от езиков курс в Германия? (документ от работното място за задължението, документ от училището, че е необходим за моето образование? Ако има, дали го дадохте? Предполагам, че не можете да зададете въпрос за вашата виза преди 4 месеца

    без_изпит
    участник

    Учих немски в училище в продължение на 3 години, преведох документа и го отнесох. Ще отида на езиков курс, защото езикът ми не е достатъчен, не би ли било странно да спомена това отново?

    без_изпит
    участник

    Няма ли кой да помогне? нагоре

    скъпа
    участник

    Говори се, че е трудно да се получи виза поради езиковия курс. Искате ли документ, че е задължително да посещавате езиков курс в Германия? В противен случай вероятността от отказ е голяма поради това, че те могат да научат немски в собствената си страна. Защото смятат, че целта ви не е да научите езика, а като начин да се установите в Германия. Разбира се, няма нищо, което да откажат, надявам се да отидете

    без_изпит
    участник

    Друг мой приятел отиде там миналата година. Те вече го искат като необходим документ. Имате ли нещо против да изпратя имейл?

    скъпа
    участник

    Не знам. Казват, че не се обаждайте преди 4 месеца и питайте. Не мисля, че би било проблем, те не отговарят най -много, това е всичко ..

    cciwann
    участник

    Важното е документът, че сте приети в университета в Германия, освен това, разбира се, свидетелството за регистрация на курса и другите необходими изисквания са гаранционно писмо, застраховка или нещо подобно. Аз също кандидатствах, не се отчайвайте, но бях отхвърлен, въпреки че всичко беше наред. Като причина те ми показаха нещо нелепо, тъй като баща ми също живее там, тъй като отидох да живея до него, а не за училище. Получих тази информация от awukatt, отворих се в Германия и ако не сте дали категоричен отговор, когато ви попитат какво ще правите, след като завършите училище на вашата дата, или ако сте казали, че мислите да останете в Германия, стаята ги кара да дадат отрицателен отговор.

    cciwann
    участник

    Също така няма шанс да получите информация за wize по пощата или по телефона, доколкото знам, ако вашият документ липсва, те го искат.

    без_изпит
    участник

    Никой от близките ми не е там. Те зададоха въпрос като какво ще правите, когато завършите училище, а аз казах, че ще работя в Турция.

    cciwann
    участник

    Казват, че сте се справили добре, ще работя в Турция, така че никой да не идва повече в Германия. те се опитват да поставят икономическата криза върху чужденците, живеещи тук.

    без_изпит
    участник

    Позволете ми да ви обясня сегашната ситуация. Имаше един приятел, който получи студентска виза, получих съвет от него и потърсих клона за чужденци. Казаха, че процесът е приключил и искат вашето решение. заявиха те. Тогава попитай. Обадих се и му казах за инцидента. Казах, че курсът ми започва. Не очаквам да продължи в училище. Жената каза какво има, нека започнем курса. Казах добре, затворих телефона. Седмица по -късно се обадих на втория, отново жената поиска моят номер за проследяване и тя каза, че няма отговор от Германия, казах как може да бъде, казаха ни така, казаха, че не сте се обадили, казах добре и затворих. Приятелят обаче отиде и говори лице в лице в клона на чужденците. Тази жена никога не е разтърсвала приятеля си, така или иначе, не знам какво да правя. Детето, което взе визата, ме посъветваха да получат виза за 2 дни.

    без_изпит
    участник

    Забравих да напиша, лицето, което взе визата, кандидатства от Анкара.

    cciwann
    участник

    walla arkadasim bende aradim sordum kac sefer ama bana bilgi weremeyiz dediler. senin yaptigin gibi bende burdan yani almanyadan sordurdugumda biz haberi yolladik falan gibisinden seyler söylediler ama türkiyede her seferinde elimizde bilgi yok olsada zaten bilgi weremeyiz diyorlardi. anlayacagin bekleyeceksin onlar ne zaman yollarlarsa. ben red cevabini aldigim gün okulun ilk günüydü adamlar bir bucuk ay bekletiler okulun ilk günü red cevabi yolladilar. insallah sende olmaz

    без_изпит
    участник

    Да видим ins. Защо получихте отказ?

Показани са 15 отговора - от 1 до 15 (общо 15)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.