mogu li ostati razvedena

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUM. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NEMAČKOM JEZIKU MOŽETE NAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Waitingwaiting
    Učesnik

    Pozdrav svima. Već sam se prije pitao za vizu, no ovaj put, nažalost, pitanje je da se razvede. Naš supružnik je prilično loš i čini se da neće proći koliko dugo to pokušavamo prevladati i više ne mogu izdržati. Dana 12. maja naš brak istječe već treću godinu, ali ured za strance proširio mi je vizu za 3 godine posljednji put, odnosno u normalnim uvjetima ja ću dobiti neodređeno sljedeće godine. Ali kakve će se posljedice dogoditi ako odemo prije ovog vremena, čak i ako se ne razvedemo? Bio bih vrlo sretan ako bilo koja od ovih situacija bude među vama ili ako imaju bilo kakva saznanja o takvim problemima. Hvala vam već.

    bezdušan
    Učesnik

    Pozdrav, ima puno komentara na ovu temu na forumu, svaki put moramo pisati iste stvari. Niste napisali državljanstvo supružnika. Ako je vaš supružnik Nijemac, morate živjeti u istoj kući dvije godine, a turski 2 godine (sesija započinje kada primite karticu) 

Prikazujem 1 odgovor (ukupno 1)
  • Da biste odgovorili na ovu temu, morate biti prijavljeni.