Au Pair Alemanya

BENVINGUTS AL FÒRUMS D'ALMANCAX. AL NOSTRES FÒRUMS PODEU TROBAR TOTA LA INFORMACIÓ QUE BUSQUEU SOBRE ALEMANYA I LA LLENGUA ALEMANYA.
    Timoti
    Participant

Au Pair Almanya Programına başvurmayı düşünen adaylar var mı acaba?

Selin68
    Participant

Au Pair Almanya Programına başvurmayı düşünen adaylar var mı acaba?

Evet ben düşünüyorum ama Türkiyede bir acenta bulamadım. Bana acenta önerebilecek arkadaşlar var mı ?

Timoti
    Participant

Evet ben düşünüyorum ama Türkiyede bir acenta bulamadım. Bana acenta önerebilecek arkadaşlar var mı ?

Merhaba , Burdan link vermek yasak olup olmadığını bilmiyorum o yüzden Timoti Au Pair diye googleda yazabilirsiniz. Biz Almanya'ya Au Pair gönderiyoruz. Şu anda portföyümüzde Türk au pair isteyen oldukça iyi Alman aileler mevcut. Düşünürseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Selin68
    Participant

Merhaba , Burdan link vermek yasak olup olmadığını bilmiyorum o yüzden Timoti Au Pair diye googleda yazabilirsiniz. Biz Almanya'ya Au Pair gönderiyoruz. Şu anda portföyümüzde Türk au pair isteyen oldukça iyi Alman aileler mevcut. Düşünürseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Teşekürler

Timoti
    Participant

Teşekürler

Rica ederim Görüşmek üzere Timoti Au Pair Almanya

Selin68
    Participant

Au Pair Almanya hakkında daha geniş bilgiyi nerden edinebilirim.

Timoti
    Participant

• 18 – 26 yaş grubunda olmak
      En az lise mezunu olmak ( Tercihen üniversite mezunu olmak )
      En az A1 seviyesinde Almanca bilmek ve bunu belgeleyebilmek.
      ( A1 seviyesi en alt seviyedir. Bu seviyede olanların Almanca A1 seviyelerine ek olarak B1 seviyesinde İngilizce bilmeleri gerekmektedir. )
      Herhangi bir sağlık problemi olmamak
      Temiz bir adli sicile sahip olmak
      Çocuk yada bebek bakımı konusunda deneyime sahip olmak ve bunu referanslar ile belgelemek
      En az 6 ay Programa dahil olmak
      Vize alabilecek vasıflara sahip olmak
      Daha Önce Almanya'da Au Pairlik yapmamış olmak
    • [/ List]
      Daha kapsamlı bilgiye Google da Timoti Au Pair Almanya yazıp sitemizden ulaşabilirsiniz.

Timoti
    Participant

Birde Au Pairlere Alman Aileler tarafından sağlananlar hakkında bilgi vermek isterim.
    Özel oda ( 8 metrekareden küçük olmamak şartı ile )
    3 öğün yemek
    Aylık min. 260 Euro
    Almanca kursu için aylık 50 Euro
    Almanca Kursu yürüyüş yada bisiklet mesafesinde değilse toplu ulaşım masrafları aile tarafından karşılanır.
    Kaza ve sağlık sigortası
    Her ay 2 gün ücretli izin
    Haftada 1 tam birde yarım gün izin

Daha fazla detay için bizleri Timoti Au Pair Almanya olarak Google da aratıp ulaşabilirsiniz.

Timoti
    Participant

Au Pair olarak Almanya'da en az en fazla kaç ay kalınabilir ?
    Genelde aileler min 6 ay istemektedirler. 12 ay tercih sebebidir.
    Yaz aylarında nadiren 3 aylık isteyen aileler çıkabilmektedir.
    Bizlere Google da Timoti Au Pair Almanya yazarak ulaşabilirsiniz.

Timoti
    Participant

Au Pair Almanya Vizesinde Almanca mülakat oluyor mu ?
    Bu sorunun tam ve net bir cevabı yok. Birazda vize memurunun insiyatifine bağlı. Eğer Goethe Instutedan A1 ev üzeri seviye belgeniz var ise  ( üst seviye belgeler her zaman daha avantajlıdır ) . Mülakatın Türkçe olma ihtimali oldukça yüksektir. Almanca seviye belgesi olmayanlar ile kesinlikle Almanca mülakat yapılmaktadır. Timoti Au Pair Almanya olarak vize konusunda yardımcı oluyoruz. Bize web sitemizdeki iletişim bilgilerimizden yada sitemizdeki Başvuru Formunu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Timoti
    Participant

Münih'deki 3 Çocuklu ( 10 , 8 ve 5 yaşlar ) bir ailemiz için Nisan 2020 de başlayabilecek 12 Ay süre ile en az A1 Almanca bilen Au Pair arıyoruz. Çalışma saati haftalık 30 Saat. Haftada 5 gün. Görev tanımı : Çocukları okula götürüp getirmek ve hafif ev işlerinde anneye yardımcı olmak. Haftada 1 temizlikçi geldiği için fazla bir ev işi istenmemektedir. Ehliyetyi olursa iyi olur ama şart değil . Münih'te oldukları için ulaşım oldukça kolay . İlgilenen adaylar Timoti Au Pair Almanya başvuru formunu doldurabilirler.

insensible
    Participant

Modern köle işi demek lazım buna almanca kursunda bir arkadaşım vardi o da aynı şekilde gelmişti illallah etmişti resmen Avrupa sevdası için yakmayın kendinizi amaç sizin üzerinizden para kazanmak. Örnek ben fabrikada çalışıyordum. Teseronluk yapan bir adamın yanında 7 kişiydik. Bizim. İçin kişi başı saat ücreti 34 euro alıyordu bize 13 Euro oduyordu zam. İstediğimiz de az kazsniyorumda vs vs demişti. Avrupalılar yabancıları sever ucuz çalıştırdığı için üstlerinden çok para kazandıkları için. Şu an Türkiyedede aynı durum var Suriyelileri işverenler çok seviyor sebebi sigorta yapmıyorlar ve ucuza çalıştiriyorlar..boyle şeylere dikkat edin avrupaya gelecekseniz de evlenerek gelin en sağlamı kağıt ve oturum. Anlamında sonrasında ben ne yaptım demeyin benden küçük bir tavsiye…

zeynepxnumx
    Participant

Modern köle işi demek lazım buna almanca kursunda bir arkadaşım vardi o da aynı şekilde gelmişti illAllah etmişti resmen Avrupa sevdası için yakmayın kendinizi amaç sizin üzerinizden para kazanmak. Örnek ben fabrikada çalışıyordum. Teseronluk yapan bir adamın yanında 7 kişiydik. Bizim. İçin kişi başı saat ücreti 34 euro alıyordu bize 13 Euro oduyordu zam. İstediğimiz de az kazsniyorumda vs vs demişti. Avrupalılar yabancıları sever ucuz çalıştırdığı için üstlerinden çok para kazandıkları için. Şu an Türkiyedede aynı durum var Suriyelileri işverenler çok seviyor sebebi sigorta yapmıyorlar ve ucuza çalıştiriyorlar..boyle şeylere dikkat edin avrupaya gelecekseniz de evlenerek gelin en sağlamı kağıt ve oturum. Anlamında sonrasında ben ne yaptım demeyin benden küçük bir tavsiye…

Ben size katılmıyorum. Dil eğitimi almak için evlenecek halimiz yok herhalde :))) Au Pair olmak isteyenlerin derdi dil öğremek Almanyada kalıp çalışmak değil. Yani sizin dediğiniz gibi Avrupa sevdası değil. Dil okulunada gidecek malesef maddi gücümüz yok. Almanyada bir oda kirası ne kadar ? Ben dil okulu içinde araştırma yaptım. Haftalık 200 Eurolara .Yeme içme ulaşımda eklersek  250 Euro yu geçiyor. Yani Ayda 1000 Euro. Yani au pairlik yaparak kazancımız aileden aldığımız cep harçlığınıda eklersek 1350 Euroları geçiyor. 30 saat çalışma için bence mantıklı bir rakkam. Türkiyede alınan ücretleri düşünürsek . 30 saat çocuk bakan biri için 8000 – 9000 TL kazanması gibi birşey :)) Ben bir hesap yapmıştım 12 ay dil okuluna gidebilmek için yıllık konaklama + yaşam giderleri 12.000 Euro buna 12 aylık dil okulunuda ekleyince 20.000 Euroları buluyor. 130.000 TL :))) Yani buna gücü yeten vardır tabii. Ama yetmeyenler için Au pairlik bence kurtarıcı olabilir. Geçici bir süre için yapılacak bir iş olduğu içinde bence katlanılır. Ayrıca öğrenci vizesi almakta çok zor. Bu kadar yüksek rakkamları karşılayabileceğinizi belgelemek lazım. Öğrencilere çalışma iznide yok . Yani dil okulu vizesi sadece zenginlere :(((  Au Pair vizesi almak çok kolay diye duydum . herhangi bir maddi varlık beyan etmek gerekmiyormuş. Aile yanında pratik yapma olanağıda oldukça fazla. Dil okullarında hep aynı kalıplar.  Birde sınıfta illa Türk oluyor. Onlada kanka takıldın mı :)) Türkçeni geliştir üstünede 130.000 TL de para harca. Tabii bu benim fikrim. Hoş başka çaremde yok zaten Au pairlikten başka. 

insensible
    Participant

Ne kadar güzel birsey gibi gösteriyorsun helal olsun kölelikten farkı yok ben canlı şahidini gördüm. Ev temizle çocuk bak vs sonrasında da neymiş dil öğrenmek için geldim diyorlar :) gelenlerin çoğu bir şekilde kalır sadece dil. Öğrenmek için gelen 100 de 10 dur. Neyse ya boş verin tartışmaya gerek yok ucuza hizmetçi çocuk bakıcısı getirsin almanlar sıkıntı yok 😊

zeynepxnumx
    Participant

Ne kadar güzel birsey gibi gösteriyorsun helal olsun kölelikten farkı yok ben canlı şahidini gördüm. Ev temizle çocuk bak vs sonrasında da neymiş dil öğrenmek için geldim diyorlar :) gelenlerin çoğu bir şekilde kalır sadece dil. Öğrenmek için gelen 100 de 10 dur. Neyse ya boş verin tartışmaya gerek yok ucuza hizmetçi çocuk bakıcısı getirsin almanlar sıkıntı yok 😊

Ben o zaman o bahsettiğiniz % 10 na giriyorum. :))) Tartışmıyoruz zaten . Sadece fikirlerimiz yazıyoruz. Forumu okuyan diğer arkadaşlar farklı fikirden insanların yorumlarını okumuş oluyorlar.  Gelenlerin bir çoğu kalır tabii biraz da gelen kişilere bağlı. Eğer Türkiyede iyi bir kariyer hedefliyorlarsa oralarda kaçak kuçak kalıp merdiven altı işlerde çalışmaya razı olmazlar. Dillerini öğrenir eğer iyide bir akademik kariyerleri varsa dönerler. Daha sonra belki tabii çok daha iyi imkanlar ile yurtdışında iş bulup yasal yolardan çalışma izinleri alıp gidebilirler. Au Pairlik yeni  bir program değil . 40 – 50 senedir yapılıyor. Dediğiniz gibi kölelik gibi olsa illa bir yerde tıkanır kalırdı. Kimse au pairlik yapmak istemezdi . Ayrıca incelerseniz sadece Türkiye'den değil gelir ve ekonomik düzeyi çok üst olan Danimarka ; Finlandiya , İsveç , Norveç gibi ülkelerden kızlarda bu programa katılıyorlar. Yani o derece kötü olsa bu kadar gelir düzeyi yüksek ülkeden kimse bu programa katılmazdı. Ama bir noktada haklı olabilirsiniz. Bazı kötü niyetli aileler au pairlere kötü davranıyor ve hizmetçi gibi kullanabiliyorlar. İşte bu durumda iyi bir acenta ile gitmişseniz acentanız sizin haklarınızı koruyup ailenizi değiştiriyor. Ama internetten kendi bulduğunuz bir aileye gittiyseniz ve aile hiç bir acenta ile sözleşme imzalamadıysa size istediği gibi davranabilir. Au Pairlerin tüm hakları sözleşmeler ile garanti altına alınıyor. Buna uymayan aileler programdan ihraç ediliyor. Tabii dediğim gibi aile acenta kanalı ile au pair aldıysa.Epey uzun zamandır araştırdığım için konuya oldukça hakim olduğumu düşünüyorum. Problem yaşayan kişilerin direkt programı karalama politikasına karşıyım. Artıları ve eksileri ile tartışılmalı. Kafasına yatan olur yatmayan olur. Ayrıca herkez au pairlik yapabilir diye bir kuralda yok. Kolay bir iş olduğuda söylenemez. Siz pek Almanları sevmiyorsunuz galiba:))  Ucuza hizmetçi getirsin Almanlar diye yazmışsınız. Ama buyrda yine size katılmayacağım. sadece Almanlar değil . İngilizler ; Amerikalılar , Fransızlar , Hollandalılar , Hatta Çinliler ( şu aralar değil tabi hahahahah ) bile Au pair alıyorlar. Dünya çapında olan bir program.

Timoti
    Participant

Au Pair Almanya Programına katılmaya düşünen adaylar girecekleri A1 seviye testi için Goethe Institute kurumuna başvurabilirler. Şu anda Istanbul için en erken Mayıs ayı için sınav günü vermektedirler. Planlamalarınız bu tarihe göre yapmanızda fayda olacaktır. Program  hakkında daha detaylı için Timoti Au Pair Almanya olarak bize ulaşabilirsiniz.

Es mostren 15 respostes de l'1 al 15 (16 en total)
  • Per respondre a aquest tema, heu d'iniciar sessió.