Licenza di guida è probeseit

BENVENU À I FORUMI ALMANCAX. TUTTE L'INFORMAZIONI CHE CERCATE DI GERMANIA È DI A LINGUA TEDESCA IN I NOSTRI FORUMS.
    Feneristt
    Participante

    Hola amichi, aghju avutu una quistione, aghju statu pigliatu nantu à u radar in l'autostrada 3 settimane fà, aghju ricevutu una lettera, mi dumandava s'ellu andava cù 100 nantu à a strada 141, mi dumandava s'ellu avia una licenza di guida in Turchia. per un annu, sò vinutu è cambiatu in Germania, aghju un probeseit o perchè aghju digià avutu un permessu di guida?Vogliu sapè s'ellu sò exemptu, saria assai cuntentu se pudessi dà infurmazione nantu à sta questione. .

    fuk_xnumx
    Participante

    No probezeitin, vi darà permessu di dumandassi ma 1 mese

    yenicerixnumx
    Participante

    Hola amichi, aghju avutu una quistione, aghju statu pigliatu nantu à u radar in l'autostrada 3 settimane fà, aghju ricevutu una lettera, mi dumandava s'ellu andava cù 100 nantu à a strada 141, mi dumandava s'ellu avia una licenza di guida in Turchia. per un annu, sò vinutu è cambiatu in Germania, aghju un probeseit o perchè aghju digià avutu un permessu di guida?Vogliu sapè s'ellu sò exemptu, saria assai cuntentu se pudessi dà infurmazione nantu à sta questione. .

    No Probezeit. Sicondu u catalogu, sè vo site in innerorts, avete una penalità di 200 euro, 2 punti è una penalità di 1 mese di licenza di guida.
    160 euro di penalità per i ghjorni außerorts, 2 punti, licenza di 1 mese.

Mostra 2 risposte - 1 à 2 (2 totali)
  • Per risponde à questu tema Devi esse logatu.