almanca eğitim seti

A1 SINAVINA GİRECEKLER DİKKAT!!! HERKES BU HOCAYI KONUŞUYOR

Der Relativsatz – Etwas Prazisieren

Değerli arkadaşlar, konuya girmeden önce sizlere çok önemli bir bilgi vermek istiyoruz.almancax.com eğitmenleri olarak sizler için çok değerli bir Almanca eğitim seti hazırladık.Hiç Almanca bilmeyenlerin dahi çok kolayca Almanca öğrenebileceği Almanca eğitim setimizde 1 ADET KİTAP 1 DVD 23 DİL KARTI bulunuyor.Setimizi sizler için özenle hazırladık, konular sıfırdan başlıyor ve üniteler Türkçe açıklamalı olarak ayrıntılı bir şekilde açıklandı.DVD'nin içinde 40 civarında FULL HD kalitesinde Türkçe konu anlatımlı Almanca ders videoları yer almakta.Bütün bunların yanında setimizin içinde ayrıca 23 adet kelime kartı yer almaktadır.Kelime kartlarını da sizler için özenle hazırladık, 23 adet kelime kartında toplam 550 kelime ve 50 adet Almanca konuşma kalıbı yer almaktadır.Kelime kartları Türkçe-Almanca-İngilizce olarak arkalı önlü hazırlanmıştır.Böylelikle bu kartları İngilizce öğrenme esnasında da kullanabileceksiniz.Ürünümüz hem lise öğrencilerinin Almanca derslerindeki başarılarını olağanüstü artırmakta hem de Almanca öğrenmeye yeni başlayan arkadaşlarımıza çok kolay ve anlaşılabilir bir biçimde Almanca öğrenme fırsatı sunmaktadır. Sizler için özenle hazırladığımız Almanca eğitim setimizde şu an kampanya vardır ve KARGO ÜCRETİ ALINMAMAKTADIR.ÜCRETSİZ KARGO fırsatından yararlanmak istiyorsanız siparişinizi hemen verebilirsiniz.Size göndereceğimiz Almanca eğitim setinin ücretini ise kapıda ödeme yöntemiyle yani ürünü teslim alırken ücretini kargo görevlisine vererek ödeme yapabilirsiniz.Almanca eğitim setimizi daha yakından incelemek veya satın almak için lütfen burayı tıklayınız Değerli arkadaşlar, Almanca eğitim setimizden çok memnun kalacağınızı almancax eğitmenleri olarak şimdiden garanti ediyoruz.
Şimdi yazımıza geçelim:

Almanca Der Relativsatz - Etwas prazisieren

(für Fortgeschrittene) Mit dem Relativsatz können wir etwas erklaren und 2 Satze verbinden. Beispiele: 1. Der Junge heisst Jörg. Der Junge kommt aus Deutschland. (Gencin adı Jörg'dür.) (Genç,Almanya'dan geliyor.) Der Junge,der aus Deutschland kommt,heisst Jörg. (Almanya'dan gelen gencin adı Jörg'dür.) 2. Diese Dame ist meine Tante. Die Dame besucht mich. (Bu bayan benim teyzemdir.) (Bayan,beni ziyaret ediyor.) Diese Dame,die mich besucht,ist meine Tante. (Beni ziyaret eden bu bayan benim teyzemdir/halamdır.) (der) Nominativ: Der Mann, der da kommt,ist mein Deutschlehrer. Akkusativ: Der Mann, den ich begrüsse,ist mein Deutschlehrer. Dativ: Der Mann, dem ich danke,ist mein Deutschlehrer. Genitiv: Der Mann, dessen Name Hans ist,ist mein Deutschlehrer. Prap.+Akk.: Der Mann, auf den ich warte,ist mein Deutschlehrer. Prap.+Dat.: Der Mann, von dem ich spreche,ist mein Deutschlehrer. (das) Nominativ: Das Kind, das dort steht,ist mein Neffe. Akkusativ: Das Kind, das ich rufe,ist mein Neffe. Dativ: Das Kind, dem ich Bonbons gebe,ist mein Neffe. Genitiv: Das Kind, dessen Name Uwe ist,ist mein Neffe. Prap.+Akk.: Das Kind, für den ich Bonbons kaufe,ist mein Neffe. Prap.+Dat.: Das Kind, mit dem ich spreche,ist mein Neffe. (die) Nominativ: Die Frau, die dort geht,ist meine Biolehrerin. Akkusativ: Die Frau, die ich suche,ist meine Biolehrerin. Dativ: Die Frau, der ich danke,ist meine Biolehrerin. Genitiv: Die Frau, deren Mann Arzt ist,ist meine Biolehrerin. Prap.+Akk.: Die Frau, für die ich Blumen kaufe,ist meine Biolehrerin. Prap.+Dativ: Die Frau, von der ich dir erzaehlt habe,ist meine Biolehrerin. (die-Plural) Nominativ: Die Leute, die dort stehen,sind meine Verwandte. Akkusativ: Die Leute, die ich einlade,sind meine Verwandte. Dativ: Die Leute, denen ich schreibe,sind meine Verwandte. Genitiv: Die Leute, derer Autos du siehst,sind meine Verwandte. Prap.+Akk.: Die Leute, für die ich Geschenke kaufe,sind meine Verwandte. Prap.+Dat.: Die Leute, mit denen spreche,sind meine Verwandte. Übung:Wir ergaenzen die Relativpronomen: 1.Das Buch, ...... ich suche, ist ein Englischbuch. 2.Der Computer, ..... ich kaufe,ist nicht so billig. 3.Die Tasche, .... rot ist,finde ich preiswert. 4.Der Mann, .... in unserem Block wohnt,ist Architekt. 5.Das ist das Madchen, ..... ich sehr liebe. 6.Die Stadt,in .... ich lebe,ist klein. 7.Der Verbrecher, ..... Foto die Polizei verteilt hat,kommt aus Köln. 8.Die Dame, ..... Ehemann gestorben ist,ist sehr traurig. 9.Das Bett, ..... ich gestern gekauft habe,ist sehr bequem. 10.Das Gebaude, in .... ich studiere,ist 1967 gebaut.

Değerli arkadaşlar, almancax.com eğitmenleri olarak sizler için çok değerli bir Almanca eğitim seti hazırladık.Hiç Almanca bilmeyenlerin dahi çok kolayca Almanca öğrenebileceği Almanca eğitim setimizde 1 ADET KİTAP 1 DVD 23 DİL KARTI bulunuyor.Setimizi sizler için özenle hazırladık, konular sıfırdan başlıyor ve üniteler Türkçe açıklamalı olarak ayrıntılı bir şekilde açıklandı.DVD'nin içinde 40 civarında FULL HD kalitesinde Türkçe konu anlatımlı Almanca ders videoları yer almakta.Bütün bunların yanında setimizin içinde ayrıca 23 adet kelime kartı yer almaktadır.Kelime kartlarını da sizler için özenle hazırladık, 23 adet kelime kartında toplam 550 kelime ve 50 adet Almanca konuşma kalıbı yer almaktadır.Kelime kartları Türkçe-Almanca-İngilizce olarak arkalı önlü hazırlanmıştır.Böylelikle bu kartları İngilizce öğrenme esnasında da kullanabileceksiniz.Ürünümüz hem lise öğrencilerinin Almanca derslerindeki başarılarını olağanüstü artırmakta hem de Almanca öğrenmeye yeni başlayan arkadaşlarımıza çok kolay ve anlaşılabilir bir biçimde Almanca öğrenme fırsatı sunmaktadır. Sizler için özenle hazırladığımız Almanca eğitim setimizde şu an kampanya vardır ve KARGO ÜCRETİ ALINMAMAKTADIR.ÜCRETSİZ KARGO fırsatından yararlanmak istiyorsanız siparişinizi hemen verebilirsiniz.Size göndereceğimiz Almanca eğitim setinin ücretini ise kapıda ödeme yöntemiyle yani ürünü teslim alırken ücretini kargo görevlisine vererek ödeme yapabilirsiniz.Almanca eğitim setimizi daha yakından incelemek veya satın almak için lütfen burayı tıklayınız Değerli arkadaşlar, Almanca eğitim setimizden çok memnun kalacağınızı almancax eğitmenleri olarak şimdiden garanti ediyoruz.

Arama Terimleri


Etiketler

AŞAĞIDAKİ ALMANCA DERSLERİNE DE GÖZ ATABİLİRSİNİZ

YORUM YAZ

almanca eğitim seti
 • EN SON EKLENEN ORTA SEVİYE DERSLER
 • GÜNÜN ALMANCA ÖZLÜ SÖZÜ
 • Du kannst dir eine Uhr kaufen, aber nicht die Zeit!..:
 • GÜNÜN ALMANCA KONUŞMA KALIBI
 • Wie geht es ihnen?
 • GÜNÜN ALMANCA KELİMESİ
 • Schön
  Güzel
 • GÜNÜN ALMANCA DEYİMİ
 • Nach wie vor
  Eski hamam, eski tas