Άδεια οδήγησης και δοκιμή

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Feneristt
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι, έχω μια ερώτηση, πριν 3 εβδομάδες με έπιασαν το ραντάρ στον αυτοκινητόδρομο, έλαβα ένα γράμμα που έλεγε ότι οδήγησα το 100 σε δρόμο 141 μιλίων, αυτό που αναρωτιόμουν είναι ότι είχα δίπλωμα οδήγησης στο Τουρκία για ένα χρόνο, ήρθα και το άλλαξα στη Γερμανία, έχω probe ή επειδή είχα άδεια οδήγησης πριν; Θα ήθελα να μάθω αν απαλλάσσομαι, θα σας ήμουν ευγνώμων αν μου δώσετε πληροφορίες για αυτό θέμα.

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Δεν έχεις probezeit μην ανησυχείς θα σου δώσουν άδεια αλλά για 1 μήνα.

    yenicerixnumx
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι, έχω μια ερώτηση, πριν 3 εβδομάδες με έπιασαν το ραντάρ στον αυτοκινητόδρομο, έλαβα ένα γράμμα που έλεγε ότι οδήγησα το 100 σε δρόμο 141 μιλίων, αυτό που αναρωτιόμουν είναι ότι είχα δίπλωμα οδήγησης στο Τουρκία για ένα χρόνο, ήρθα και το άλλαξα στη Γερμανία, έχω probe ή επειδή είχα άδεια οδήγησης πριν; Θα ήθελα να μάθω αν απαλλάσσομαι, θα σας ήμουν ευγνώμων αν μου δώσετε πληροφορίες για αυτό θέμα.

    Χωρίς probezeit. Σύμφωνα με τον κατάλογο, αν είσαι άδικος, έχεις 200 ευρώ ποινή, 2 βαθμούς και 1 μήνα ποινή άδειας οδήγησης.
    außerorts dayan 160 ευρώ πρόστιμο 2 βαθμοί 1 μήνας ανάκληση άδειας οδήγησης.

Εμφάνιση 2 απαντήσεων - 1 έως 2 (2 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.