Ποιος θα μπορούσε να είναι ο λόγος για την άρνηση θεώρησης;

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    melo1903melo
    συμμέτοχος

    Φίλοι, παρόλο που η αρραβωνιαστικιά μου έστειλε όλα τα έγγραφα που του έστειλε στο υποκατάστημα αλλοδαπών ταχυδρομικώς, όταν τηλεφώνησε μετά από 15 μέρες για να ρωτήσει για την κατάσταση, δήλωσε ότι ο φάκελος ολοκληρώθηκε και στάλθηκε πίσω στη Σμύρνη και η τελική απόφαση πάρθηκε από το γερμανικό προξενείο στη Σμύρνη, αλλά σύμφωνα με τον αρραβωνιαστικό μου, η κατάσταση παρουσιάστηκε ως αρνητική και αν δοθεί η απόρριψη καλέστε με τι πρέπει να κάνετε.Μπορώ να σας δώσω πληροφορίες σχετικά.Ειπώθηκε ότι δεν είναι δυνατόν για να κάνω μια δήλωση αυτή τη στιγμή. Τώρα το σκεφτόμαστε. Η αρραβωνιαστικιά μου μένει με τους γονείς της και ο πατέρας της έχει καρκίνο. Αν πάσχω από καρκίνο, ο πατέρας της πληρώνει το ενοίκιο και λαμβάνει κοινωνική βοήθεια. Μπορεί να οφείλεται αυτος ο λογος?Παρακαλω φιλοι αν εχει καποιος καποια πληροφορια.βοηθησε με αλλωστε η αρραβωνιαστικη μου δεν ειναι γερμανος υπηκοος.

    fuk_xnumx
    συμμέτοχος

    Τι εθνικότητας είναι το Nisan;

    melo1903melo
    συμμέτοχος

    Κύριε, αν έχετε κάποια πληροφορία, να σας πω ότι τον αρραβωνιαστικό μου τον γνώρισα στη Μακεδονία όταν σπούδαζα στο πανεπιστήμιο. Είναι στην καταγωγή Μακεδόνας λαϊκός τραγουδιστής και μένει πολλά χρόνια στη Γερμανία. Υπάρχει 9 χρόνια διαφορά ηλικίας μεταξύ μας. Η συνάντησή μου στο προξενείο πήγε πολύ καλά. Ο πατέρας του αρραβωνιαστικού μου έχει καρκίνο, οπότε θέλαμε να παντρευτούμε εκεί και έκανα αίτηση στις 16 Μαρτίου. Ήμουν στη Γερμανία μέχρι πριν από 20 μέρες, έμεινα με τον αρραβωνιαστικό μου για περίπου 2 μήνες και μετά ήμουν πάλι με τον αρραβωνιαστικό μου στο Αμβούργο ήταν μαζί μου στην Τουρκία το καλοκαίρι, δεν ξέρω αν τον βρήκαν ύποπτο ή κάτι τέτοιο.Επιπλέον από χθες το εγχώριο φορτίο ανέφερε ότι το φορτίο μου ήταν καθ' οδόν αλλά δεν έχει φτάσει ακόμα πιστέψτε με πεθαίνω από περιέργεια το απέρριψαν αν ναι για ποιο λόγο;

    SLM,
    Τι κάνει η γυναίκα σου, πόσα είναι τα εισοδήματά της, πόσα τετραγωνικά είναι το σπίτι, η απάντησή σου ουσιαστικά κρύβεται εδώ.

    Oberfrance
    συμμέτοχος

    Γεια σας,

    Εάν ο σύζυγός σας δεν έχει εισόδημα για να συντηρηθεί, θα υπάρξει απόρριψη. (Θέλουν ένα μέσο καθαρό εισόδημα περίπου 1400.)
    Εάν ο σύζυγός σας ζει με τους γονείς του, δεν έχει δικό του εισόδημα και η οικογένειά του κερδίζει τα προς το ζην από το Arbeitsamt, η απόρριψη θα εξακολουθεί να συμβαίνει.

    Επιπλέον, εάν το τετραγωνικό μέτρο του σπιτιού για να μένεις κριθεί ανεπαρκές, δυστυχώς, θα υπάρξει απόρριψη.

    Στην πραγματικότητα, τα δύο σημαντικά σημεία που εξετάζουν, ανεξάρτητα από το αν είναι Γερμανοί ή Τούρκοι υπήκοοι, είναι πού θα μείνει ο προερχόμενος από την Τουρκία και πώς θα βιοποριστεί;
    Μπορείτε να βελτιώσετε αυτές τις συνθήκες και να προσπαθήσετε ξανά.

Εμφάνιση 4 απαντήσεων - 1 έως 4 (4 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.