μπορώ να μείνω διαζευγμένος

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    Waitingwaiting
    συμμέτοχος

    Γειά σε όλους. Ρώτησα ξανά για τη βίζα στο παρελθόν, αλλά αυτή τη φορά, δυστυχώς, το ζήτημα πρόκειται για διαζύγιο. Είναι σαν να μην μπορούμε να αντιμετωπίσουμε τον σύζυγό μας πολύ άσχημα και δεν αντέχω πλέον. Στις 12 Μαΐου, ο γάμος μας θα λήξει για τρίτο έτος, αλλά το γραφείο των αλλοδαπών επέκτεινε τη βίζα μου για 3 χρόνια την τελευταία φορά, οπότε θα λάβω την αόριστη περίοδο μου τον επόμενο χρόνο. Αλλά ποιες συνέπειες θα συμβούν αν φύγουμε πριν από αυτήν την ώρα, ακόμη και αν δεν κάνουμε διαζύγιο, θα έχουμε ακόμα πρόβλημα; Θα ήμουν πολύ χαρούμενος αν έχουν κάποια από αυτές τις καταστάσεις ανάμεσά σας ή αν έχουν γνώση σχετικά με τέτοια θέματα. Ευχαριστώ ήδη.

    άκαρδος
    συμμέτοχος

    Γεια, υπάρχουν πολλά σχόλια για αυτό το θέμα στο φόρουμ που πρέπει να γράφουμε τα ίδια πράγματα κάθε φορά. Δεν έχετε γράψει την ιθαγένεια του συζύγου σας. Εάν ο σύζυγός σας είναι Γερμανός, πρέπει να ζήσετε στο ίδιο σπίτι για 2 χρόνια και Τουρκικά για 3 χρόνια (η συνεδρία ξεκινά όταν λαμβάνετε την κάρτα σας) 

Εμφάνιση 1 απάντησης (1 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.