Αντιρρήσεις για άρνηση θεώρησης ..

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    ρινόκερος
    συμμέτοχος

    Γεια σας φίλοι

    Έκανα αίτηση στο Γερμανικό Προξενείο μέσω IData για 5ήμερη εκδρομή. Είμαι φοιτήτρια και σκοπός μου ήταν να παρακολουθήσω ένα 4ήμερο σεμινάριο. Την επόμενη κιόλας μέρα μετά την αίτησή μου, μου εστάλησαν το διαβατήριό μου και 3 έγγραφα σχετικά με την απόρριψη βίζας.

    Ο λόγος είναι ; ''Για ολόκληρη την προβλεπόμενη περίοδο ταξιδιού ή για επιστροφή στη χώρα διαμονής ή αναχώρησης,
    ή διαθέτουν επαρκή οικονομικά μέσα για τη διέλευση σε τρίτη χώρα όπου η αποδοχή είναι εγγυημένη.
    Δεν έχουν υποβληθεί αποδεικτικά ιδιοκτησίας ή δεν έχουν υποβληθεί νομικά αποδεικτικά στοιχεία αυτών των οικονομικών μέσων.
    Δεν γίνεται να το φτάσεις από το δρόμο».

    Δεδομένου ότι ο χορηγός μου κάλυπτε όλα τα έξοδά μου, δεν με ένοιαζε που υπήρχε μόνο ένα μικρό χρηματικό ποσό στον λογαριασμό μου και του πατέρα μου εκείνη τη στιγμή. Θα αντιταχθώ τώρα και θα δείξω τον τίτλο ιδιοκτησίας, την άδεια και τα χρήματα πάνω από 5000 λίρες. Πόσο χρόνο και πώς χρειάζονται γενικά για να ολοκληρωθούν οι ενστάσεις; Θα χαιρόμουν αν υπάρχουν φίλοι με γνώση.

    tugce_doerj είναι
    συμμέτοχος

    Γράψτε την ένστασή σας και στείλτε την σε εμένα, ελπίζω να την επεξεργαστούν σύντομα. Είναι πολύ δύσκολο να πούμε πόσο καιρό θα τους πάρει για να απαντήσουν.

Εμφάνιση 1 απάντησης (1 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.