πηγαίνετε ως απόφοιτος πανεπιστημίου .. μερικές ερωτήσεις ..

ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΑΤΕ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ALMANCAX. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.
    πόλεμος
    συμμέτοχος

    Γεια σε όλους. Διευθύντρια ξενοδοχειακής διοίκησης τουριστικών πτυχίων 2 ετών και πήγα και ολοκλήρωσα για 4 χρόνια: (πτυχιούχος επιχειρήσεων). Ο συγγενής μου έχει ένα εστιατόριο στη Γερμανία και θέλει να πάει εδώ ως διευθυντής εστιατορίου ή διευθυντής επιχείρησης. Τα τμήματα βρίσκονταν στην ερευνητική επιχείρηση. Ο συγγενής μου θα ήθελε να πάει μαζί μου τη γυναίκα και το παιδί μου για να πληρούν όλες τις προϋποθέσεις, 56000 ευρώ στη σύμβαση εργασίας μου; Θέλω να πάρω μαζί μου τη γυναίκα και το παιδί μου. Ο τραπεζικός λογαριασμός μας με τον σύντροφό μου είναι συνηθισμένος. Υπάρχει πρόβλημα στην επιχείρηση; Θα ήμουν ευτυχής αν με διαφωτίσετε σχετικά με αυτό το θέμα. Ευχαριστώ σε όλους εκ των προτέρων.

    πόλεμος
    συμμέτοχος

    Υπάρχει κάποιος για βοήθεια σχετικά με αυτά τα ζητήματα ..

    άκαρδος
    συμμέτοχος

    Χαιρετισμούς, οι άνθρωποι δεν γνωρίζουν πολλά για αυτά τα θέματα και κανείς δεν γράφει για αυτό. Επιτρέψτε μου να μιλήσω για αυτό που έχω ακούσει πολύ: Πρώτον, εάν ένας εργασιακός χώρος θέλει να φέρει εργαζόμενους στο εξωτερικό, δηλαδή από έξω από την Ευρώπη, δεν θα πρέπει να μπορεί να βρει κάποιον να κάνει αυτό το επάγγελμα στη Γερμανία. Με άλλα λόγια, εάν δεν μπορείτε να βρείτε εργαζόμενους από άνεργους στη Γερμανία, εάν δεν μπορείτε να τους βρείτε από χώρες της ΕΕ, τότε μπορείτε να τους φέρετε από το TR. Όλοι μπορούν να κάνουν τη θέση σας εδώ. Δεν ξέρω τη γραμματική σας. Πρέπει να έχετε ένα τέτοιο επάγγελμα, θα πρέπει να είστε κάποιος που δεν μπορεί να βρεθεί στη Γερμανία, ούτε καν στις χώρες της ΕΕ. Ο μισθός σας θα είναι αρκετά επαρκής. Η προσωπική μου γνώμη άκουσα ότι η διαδικασία είναι έτσι. Πιστεύω ότι η Γερμανία δεν επιτρέπει την είσοδο εργαζομένων από το εξωτερικό, ενώ υπάρχουν πολλοί άνεργοι. Δεν θα ήθελα να μιλήσω αρνητικά, αλλά αυτή είναι η γνώμη μου

    πόλεμος
    συμμέτοχος

    Σας ευχαριστούμε για την απάντησή σας. Αλλά σύμφωνα με αυτόν τον πρόσφατα εισαγόμενο νόμο για τη μετανάστευση, είπαν ότι ήταν πρώτα επιθυμητό από την Ευρώπη, όπως αναφέρατε προηγουμένως. Ωστόσο, έχω διαβάσει σε μερικά σημεία ότι η προϋπόθεση για κλήση από την Ευρώπη καταργήθηκε πρώτα. Ελπίζω ναι. Για την απάντησή σας. Υπάρχει κάποιο μέρος όπου μπορούμε να λάβουμε πληροφορίες σχετικά με αυτό το θέμα; Θα ήμουν ευτυχής αν αυτοί που το γνωρίζουν.

    άκαρδος
    συμμέτοχος

    Προσωπικά, γνωρίζω φίλους που γνωρίζουν πού να λάβουν πληροφορίες. Είστε τελικά ευοίωνος στην οικογένειά σας για εσάς, αρχικά νομίζετε ότι είστε ο Θεός που σας βοηθά να γνωρίσετε την κατάσταση του turkiyenin

    Oberfrance
    συμμέτοχος

    ο συγγενής μου έχει ένα εστιατόριο στη Γερμανία
    μετά από αυτήν την πρόταση δεν σημαίνει πολλά για μένα.
    Δεν θέλω να σπάσω τον ενθουσιασμό σας, αλλά όποιος μένει τώρα στη Γερμανία θα μου αξίζει. Δυστυχώς, έννοιες όπως συγγενείς, θείες, ντέιι, θείες δεν είναι ακόμη εδώ. Ειδικά καθώς είμαστε από την Τουρκία με το επιπλέον ΟΧΙ! Αφήστε τους να είναι τόσο καθησυχασμένοι όσο θέλουν, να τους πετάξετε ή να είστε πολύ καλοί άνθρωποι. Ή αν δεν θέλετε τόσο εξοπλισμένο, στα μάτια των δέκα να εκπαιδεύονται στην Τουρκία, οι ολαμάιτς περιπλανήθηκαν, ένας γοφός της Γερμανίας που χρειάζονταν σκέψεις θα ήταν ένας άνθρωπος. 2 + 2 = 4.

    Μέχρι αυτήν τη στιγμή, δεν έχω δει ούτε ακούσει τους χαρούμενους και επιτυχημένους που ήρθαν στην Ευρώπη εμπιστεύοντας τους συγγενείς τους. Είναι όλα μια ιστορία. Οι εργάτες έρχονται στη Γερμανία, οι τουρίστες έρχονται, παντρεύονται αλλά δεν έρχονται στην πόρτα των συγγενών! Κανείς δεν ήρθε στην ανιψιά της διάταξης του σκάφους, αγαπητέ μου, δεν είμαι cikti που κάθισε έφερε μια από την Τουρκία εδώ. Κάνουν τις περισσότερες παρουσιάσεις, επωφελούνται από το να μην γνωρίζουν γερμανικά και να μην γνωρίζουν το νόμο, και σας δουλεύουν δωρεάν στη Γερμανία όπου κανείς δεν εργάζεται στη Γερμανία, και σας το προσφέρουν ως χάρη. Θα το μετανιώσεις. Άνθρωποι που έχουν εμπειρία με εμπειρία και εμπειρία πάντα έλεγαν το ίδιο. Οι συγγενείς μου δεν θα το έκαναν. Προφανώς η συγγένεια στην Ευρώπη ουσία της υπόσχεσης yapiyorlarmis μόλις έφτασε εδώ ριζωμένες οικογένειες στην αναζήτησή τους σε έναν άντρα που ήρθατε από την Τουρκία, ήδη τη γλώσσα, με τον τρόπο, δεν χαιρετίζετε καν τέτοιο ανόητο πλήρωμα μετά τη διαδικασία μάθησης στη Γερμανία.

    χαιρετίσματα

    άκαρδος
    συμμέτοχος

    Yafes 100 de 100 katılıyorum artık görüştüğüm kimse yok arkadaş olarak yasadigik yerde tabiki hepsinden uzaklaştım almanyada. Insanları kucumsemem ama insana birsey katmaz burada doğan büyüyen cahil menfaatçi nankör kesim yeni gelenlerde uzak dursun Allah'a yakın bana uzak olsunlar…

    Silverfish
    συμμέτοχος

    Γεια σε όλους. Διευθύντρια ξενοδοχειακής διοίκησης τουριστικών πτυχίων 2 ετών και πήγα και ολοκλήρωσα για 4 χρόνια: (πτυχιούχος επιχειρήσεων). Ο συγγενής μου έχει ένα εστιατόριο στη Γερμανία και θέλει να πάει εδώ ως διευθυντής εστιατορίου ή διευθυντής επιχείρησης. Τα τμήματα βρίσκονταν στην ερευνητική επιχείρηση. Ο συγγενής μου θα ήθελε να πάει μαζί μου τη γυναίκα και το παιδί μου για να πληρούν όλες τις προϋποθέσεις, 56000 ευρώ στη σύμβαση εργασίας μου; Θέλω να πάρω μαζί μου τη γυναίκα και το παιδί μου. Ο τραπεζικός λογαριασμός μας με τον σύντροφό μου είναι συνηθισμένος. Υπάρχει πρόβλημα στην επιχείρηση; Θα ήμουν ευτυχής αν με διαφωτίσετε σχετικά με αυτό το θέμα. Ευχαριστώ σε όλους εκ των προτέρων.

    Επιτρέψτε μου να μοιραστώ ό, τι ξέρω για αυτό το θέμα. Εάν δεν έχετε πολύ συγκεκριμένη δουλειά όπως έγραψαν φίλοι πριν από την έκδοση αυτού του νόμου περί μετανάστευσης, το γερμανικό κράτος έδωσε προτεραιότητα στη Γερμανία και στις χώρες της ΕΕ.
    Σύμφωνα με τον νέο νόμο για τη μετανάστευση που κυκλοφόρησε τον Μάρτιο, αυτό το συμβάν έγινε πιο εύκολο. Πρώτα απ 'όλα, πρέπει να ελέγξετε την ισοδυναμία του διπλώματός σας στον ιστότοπο Anabin στη Γερμανία, αυτό το έργο στη Γερμανία πληροί το δίπλωμά σας; Ας πούμε ότι πρέπει να πληρώσετε για τουλάχιστον 700 ευρώ το μήνα στον αποκλεισμένο λογαριασμό στην τράπεζα. και θα το παρουσιάσετε στις γερμανικές αρχές. Ο συγγενής σας θα σας στείλει πρόσκληση για εργασία, ή θα λάβετε βίζα 6 μηνών για αναζήτηση εργασίας. Φυσικά, ο τρόπος με τον οποίο οι γερμανικές αρχές θα παρέχουν ένα ορισμένο επίπεδο πρέπει να γνωρίζετε τις γερμανικές γλωσσικές δεξιότητες, όπως οι γιατροί εργάστηκαν στον τομέα C6 istiyorlar.s, θα πρέπει να διευθετήσουν ίσως το επίπεδο B1 των μαθημάτων που μαθαίνουν στην Τουρκία isteyecektir.b πηγαίνει δεν παίρνω τη θεώρηση. Ο άντρας λέει ότι θα ψάξετε για δουλειά ή θα μάθετε τη γλώσσα.
    Εάν ο συγγενής σας είναι το άτομο μου, η σύμβαση εργαζομένου μου, μπορείτε να υποβάλετε αυτό το έγγραφο στις επίσημες αρχές και να μείνετε εκεί. Ο απόγονος είναι εύκολος εάν έχετε μπλε κάρτα, αλλά εάν είστε στην κατάσταση του κανονικού εργαζομένου, μπορεί να χρειαστεί λίγος χρόνος για να τα πάρετε.
    Μπορεί να έχω γράψει αυτά τα ζητήματα που λείπουν, αλλά η γενική διαδικασία λειτουργεί τόσο κοντά σε αυτό όσο έχω ακολουθήσει.
    Σας συνιστώ επίσης ταπεινά ότι, ανεξάρτητα από το πόσο ισχυρός είναι ο συγγενής σας, θα πάτε σε μια άλλη κουλτούρα, μια άλλη θρησκεία, μια άλλη γλώσσα, τη γεωγραφία. Νομίζω ότι τουλάχιστον 6 μήνες ή 1 χρόνο πριν, αποφασίστε αν μπορείτε να κάνετε το σύστημα, την παραγγελία ως οικογένεια, και μετά να κάνετε αυτό το βήμα. . Είναι πάντα καλό να είμαστε προσεκτικοί. Ήταν ότι τα πράγματα δεν πήγαιναν με τον τρόπο που θέλετε μια αυτόνομη επιστροφή στην Τουρκία, έπρεπε να επιστρέψουν σε μια οικογένεια σε αντάλλαγμα.

    Nesibe της
    συμμέτοχος

    Γειά σου! Συμφωνώ 100% με αυτά που λένε άλλοι φίλοι για τη σχέση συγγενών. Επομένως, εάν θέλετε να έρθετε, θα πρέπει να έρθετε με το δικό σας καμπάνι. Επιπλέον, τι απαιτείται για την αναζήτηση βίζας για την επαγγελματική σας ομάδα; Αλλά ο αποκλεισμένος λογαριασμός ισχύει για όλα τα επαγγέλματα. Το επίπεδο της γλώσσας ποικίλλει ανάλογα με τις επαγγελματικές ομάδες. Συν κατοικία κ.λπ. Υπάρχουν πολλές διαδικασίες. Τέτοιες συναλλαγές έχουν στο Sanirim στην Τουρκία και συμβουλευτικές εταιρείες. Μπορείτε να επεξεργαστείτε τη διαδικασία με μια αξιόπιστη εταιρεία.

Εμφάνιση 8 απαντήσεων - 1 έως 8 (8 συνολικά)
  • Για να απαντήσετε σε αυτό το θέμα Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι.