almanca eğitim seti ders kitabı

Gönderen Konu: Aracinizla Türkiye´ye Gitmeden Önce yapilmasi Ve Alinmasi Gereken Önlemler  (Okunma sayısı 19587 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 13, 2012, 02:24:37 ÖS
Değerli Almanca öğrenen arkadaşlar, konuya girmeden önce sizlere çok önemli bir bilgi vermek istiyoruz.almancax.com eğitmenleri olarak sizler için çok değerli bir Almanca eğitim seti hazırladık.Hiç Almanca bilmeyenlerin dahi çok kolayca Almanca öğrenebileceği Almanca eğitim setimizde tam 3 adet kitap bulunuyor.Kitaplarımızdan ikisi ders kitabı, bir tanesi ise alıştırma kitabı.Ders kitaplarından her biri yaklaşık 100 sayfa.Alıştırma kitabımız ise 32 sayfa. Kitaplarımızı sizler için özenle hazırladık, konular sıfırdan başlıyor ve üniteler Türkçe açıklamalı olarak ayrıntılı bir şekilde açıklandı.Her bir ders kitabının kendine özel bir DVD'si var.DVD'lerin içinde 40 civarında FULL HD kalitesinde Türkçe konu anlatımlı Almanca ders videoları yer almakta, ayrıca birçok seslendirmeli Almanca hikayeler, powerpoint sunumları, Almanca öğretici filmler, kitabın interaktif formatı (alıştırmaları bilgisayarınızda çözebileceksiniz), testler ve oyunlar gibi yüzlerce yararlı içerik bulunmakta.Bütün bunların yanında setimizin içinde ayrıca 23 adet kelime kartı yer almaktadır.Kelime kartlarını da sizler için özenle hazırladık, 23 adet kelime kartında toplam 550 kelime ve 50 adet Almanca konuşma kalıbı yer almaktadır.Kelime kartları Türkçe-Almanca-İngilizce olarak arkalı önlü hazırlanmıştır.Böylelikle bu kartları İngilizce öğrenme esnasında da kullanabileceksiniz.Ayrıca 18 adet özet gramer kartları da setimizin içinde yer almakta.Arkalı önlü özet gramer kartlarımız pratik Almanca dilbilgisi ve en çok kullanılan konuları ihtiva etmektedir.Almanca öğrenme kitaplarımızın tüm sayfaları Almanya'da seslendirilmiştir.Ürünümüz hem lise öğrencilerinin Almanca derslerindeki başarılarını olağanüstü artırmakta hem de Almanca öğrenmeye yeni başlayan arkadaşlarımıza çok kolay ve anlaşılabilir bir biçimde Almanca öğrenme fırsatı sunmaktadır. Sizler için özenle hazırladığımız Almanca eğitim setimizde şu an kampanya vardır ve KARGO ÜCRETİ ALINMAMAKTADIR.ÜCRETSİZ KARGO fırsatından yararlanmak istiyorsanız siparişinizi hemen verebilirsiniz.Size göndereceğimiz Almanca eğitim setinin ücretini ise kapıda ödeme yöntemiyle yani ürünü teslim alırken ücretini kargo görevlisine vererek ödeme yapabilirsiniz.Almanca eğitim setimizi daha yakından incelemek veya satın almak için lütfen burayı tıklayınız Değerli arkadaşlar, Almanca eğitim setimizden çok memnun kalacağınızı almancax eğitmenleri olarak şimdiden garanti ediyoruz.


Bu belgeler olmadan kesinlikle yola çıkmayın


Önce hazırlık

 Sıla Yolu uzun bir yolculuk ve en az beş ülkeden geçiliyor. Yolculuk, yola çıkmadan önce iyi bir hazırlık istiyor. Tatil sevincinin yolda kabusa dönüşmemesi için önce tüm belgelerin tamamlanması gerekiyor. Yoksa yolda acı sürprizlerle karşılaşırsınız. Dahası var: Yüzlerce kilometre yolu geri tepmek zorunda kalırsınız ve tatiliniz daha başlamadan bitebilir. Gelin, bu belgeleri şimdiden hep birlikte birer birer gözden geçirelim.

PASAPORTLAR

Seyahat için en başta geçerli pasaport şart. İlk iş pasaportlarınızın süresini kontrol etmek olsun. Sakın, süresi geçmiş veya bitmek üzere olan pasaportlarla yola çıkmayın. Dikkat: Sadece kendi pasaportunuzun değil, sizinle birlikte yolculuk edecek tüm aile fertlerinin pasaport sürelerini kontrol edin. Pasaport sürelerinin izin dönüşü tarihinde de geçerli olması gerektiğini unutmayın. Süresi geçmiş veya dönüşte süresi bitmek üzere olan pasaportlar varsa, zaman kaybetmeden yeni tip pasaport almak için başvurun. Artık pasaportlar uzatılmıyor, yeni tip biyometrik pasaport düzenleniyor. Biyometrik pasaportların tanzimi uzun sürüyor. Sıla Yolu güzergahı üzerindeki Türk Büyükelçilikleri tüm uyarılara rağmen halen geçersiz pasaportla yola çıkan ve sınırdan geri çevrilerek sefil olan vatandaşlar olduğuna dikkat çekti. Büyükelçilikler yeni pasaport düzenlemiyor, sadece Türkiye’ye gidişi temin eden geçici pasaport tanzim ediyor. Geri dönüş için ise Türkiye’den yeni pasaport çıkartmak ve oturma izni damgası bulunan eski pasaportu birlikte taşımak gerekiyor. Çünkü sınırlarda gitmek istediğiniz ülkede oturma izni olup olmadığına bakılıyor. Eski pasaportu kaybetmiş olanlar varsa, yaşadığı Avrupa ülkesinin Türkiye’deki temsilciliğinden vize almak zorunda. Ancak dış temsilciliklerden alınan vize karayolunda geçmiyor. Havayoluyla dönmek zorundasınız.

REFAKATHANE

Çocuklu aileler dikkat: Geçen yıl pasaportun refakathanesinde kayıtlı, ancak fotoğrafı bulunmayan çocukların izin dönüşünde büyük sorunlar yaşandı. Anne ya da babanın refakathanesinde kayıtlı, ama fotoğrafı bulunmayan çocuklar özellikle havayolunda uçağa alınmadı ve aileler Türkiye’de çocuk için yeni pasaport çıkartmak zorunda kaldı. Yeni doğan çocuklar artık refakathaneye kaydedilmiyor. Yeni biyometrik pasaportlarda refakathane bölümü yok. Çocuklar için yeni tip pasaport almak şart. Eski pasaportların refakathanesinde kayıtlı çocukların fotoğrafı yoksa, bağlı bulunduğunuz Başkonsolosluklara giderek, mutlaka fotoğraf koydurun. Başkonsolosluklar çocuklara da müstakil pasaport alınmasını tavsiye ediyor.

AB KİMLİK KARTI:

Avrupa Birliği (AB) vatandaşı olanlar geçerli kimlik kartlarıyla seyahat edebilirler. Ancak dikkat! Sırbistan ve Makedonya’da AB eski kimlik kartı değil, yeni biyometrik kimlik kartı geçerli. Türk kimlik kartları seyahat için geçerli değil.

GEÇERLİ OTURMA İZNİ:

AB ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarından geçerli oturma izni isteniyor. Süreli oturma izni olanların mutlaka bu süreye dikkat etmeleri, süresi bitmiş veya bitmek üzereyse, yeni oturum izni almaları şart. Refakathanede kayıtlı çocukların oturma izni sürelerini de mutlaka kontrol edin. Önemli not: Oturum izinleri artık pasaporta işlenmiyor. E-oturum denilen çipli oturum kartı tanzim ediliyor. Yeni biyometrik pasaport alanların da e-ikamet kartı alması gerekiyor. E-oturum kartı izin tarihine kadar yetişmeyen yolcular, içinde geçerli oturma izni etiketi bulunan eski pasaportlarını yanında taşımaları halinde sorunsuz seyahat edebiliyor.

E-İKAMET KARTI

E-oturum kartı olanlar sınırda yeni pasaportlarının yanında oturum kartlarını da göstermek zorunda. Önemli uyarı: Bu yeni e-oturum kartınızı yanınıza almayı unutmayın ve devamlı iyi muhafaza edin. İzin dönüşü sınır kapılarında e-oturum kartı mutlaka isteniyor. Sınır polisi, pasaport ve e-oturum kartını kontrol ettikten sonra, pasaportla birlikte bu kartı geri aldığınızdan emin olun. Kart küçük olduğu için düşürme ihtimali yüksek. Ayrıca refakathanede kayıtlı 16 yaşına giren çocuklar için müstakil e-oturum kartı şart. E-oturum kartı olmadan, AB ülkelerine giriş yapamazsınız.

ARAÇ RUHSATI VE YEŞİL SİGORTA KARTI

Kullandığınız aracın ruhsatı ve yeşil sigorta kartı. Yeşil sigorta kartınızda Türkiye kısmının açık ve süresinin dolmamış olmasına çok dikkat edin. Eğer Türkiye kısmı açık değilse, Türkiye’de sınırda özel kaza sigortası yaptırmanız gerekiyor. Türkiye’de yapılan özel kaza sigortası sadece karşı tarafın masrafını karşılıyor. Genellikle Avusturya’dan gelen yolcuların yeşil sigorta kartlarında Türkiye kısmı açık değil. Sigorta kartınızda Türkiye’nin ülke kodu olan TR’nin yanında çarpı (x) işareti varsa, sigortanız Türkiye’ye kapalı demektir. Seyahat etmeden önce sigortanızla konuşup Türkiye’yi sigorta kapsamına dahil ettirin.

VEKALET

Eğer aracınız bir başkasına veya firmaya aitse, Alman Otomobil Kulübü ADAC veya yaşadığınız ülkenin otomobil kulübü, noterlik ya da başkonsolosluklarca düzenlenmiş vekaletname almayı unutmayın. Araç kendi şirketinize bile ait ait olsa, yine vekalet almak zorundasınız. “Araç eşime ait”, ya da “araç benim kendi adıma kayıtlı şirketimin, kendi kendime vekalet mi vereceğim” demeyin. Başkasına ait araçla vekaletname olmadan yabancı ülkelere seyahat edemezsiniz, Türkiye’ye de giriş yapamazsınız.

180 GÜN

Türkiye gümrük mevzuatına göre yabancı plakalı araç Türkiye’de bir yılda en fazla 180 gün (6 ay) kalabilir. 180 gün sonra aracınızla çıkış yapmak zorundasınız. Araçla tekrar Türkiye’ye giriş yapabilmeniz için yurtdışında 180 gün kalmış olmanız şart. Yeni bir araç almış olsanız bile, 180 günü yurtdışında doldurmanız gerekiyor. Aksi takdirde araçla Türkiye’ye giremezsiniz. Eğer Türkiye’de 180 günü doldurmadan yurtdışına çıkarsanız, yurtdışında 180 gün kalma şartı aranmıyor. Bu durumda Türkiye’ye giriş yapabilir, geri kalan süreyi kullanabilirsiniz. Örnek: Birinci girişinizde aracınızla Türkiye’de 90 gün kaldınız. Yurtdışında 6 ay süreyi doldurmadan, tekrar Türkiye’ye girebilir, kalan 90 gün süre daha aracınızı tutabilirsiniz. Mücbir sebep olmaksızın 180 günden fazla aracını Türkiye’de tutanlardan, bir aya kadar yaklaşık 100 lira, 2 aya kadar yaklaşık 200 lira, 3 aya kadar yaklaşık 400 lira ceza kesiliyor. Üç ayı aşmanın cezası ise ağır. Bu durumda sürücü, vergilerinin dörtte biri oranında ceza ödemek zorunda.

EMEKLİLER

Araçlarını Türkiye’de bir yıl tutmak isteyen emekliler, Türkçe tercümesi konsolosluk ya da yeminli tercümandan onaylı emekli belgesi almak zorunda. Bir yıl aracınızla Türkiye’de kaldıktan sonra tekrar araçla Türkiye’ye gitmek için aracınızın yurtdışında 180 gün kalması şart.

HASTALIK VE KAZA SİGORTASI

Yabancı ülkeler için hastalık ve kaza sigortası yaptırın. Bağlı bulunduğunuz sağlık sigortasından seyahat sağlık belgesi almayı unutmayın. Seyahat sağlık belgesiyle devlet hastanelerinde tedavi ücreti ödemiyorsunuz. Yoksa masrafları peşin ödemek zorundasınız. Seyahat sağlık belgeleri çalışanlar için 6 hafta, emekliler için bir yıl geçerli veriliyor.
 
OTOMOBİL KULÜBÜ

Üyesi olduğunuz otomobil kulübünün üyelik kartını yanınızda bulundurun.
 
ARAÇ BAKIMI

Sıla Yolunda gözü aç tamircilerin tuzağına düşmemek için yola çıkmadan önce aracınızı bakımdan geçirin. Mecbur değilseniz, hafta sonu yola çıkmayın. Çünkü hafta sonu gerek yollar gerekse sınır kapılarında trafik çok yoğun. Güle güle gidin...: http://www.almancax.com/forum/-t19504.0.html
Alman Ehliyetini Almak Icin Yapilmasi Gerekenler Ve Türkce Calisma Kitabi

http://www.almancax.com/forum/index.php/topic,19537.0.html

Aile Birlesimi Vizesi icin istenilen Belgeler

http://www.almancax.com/forum/index.php/topic,18986.0.html

Aile Birlesimi Basvuru Formunu indirmek icin Tiklayin.

http://www.istanbul.diplo.de/contentblob/4090862/Daten/132035/00antrag_national_Fzf_Studium_ueber_drei_monate_DD.pdf

Aile Birlesimi Basvuru Formunun Doldurulmus Hali (ÖRNEK) icin tiklayin.

http://www.almancax.com/forum/index.php/topic,19364.0.html

Aile Birleşimi (A1) Sinavi Genel Bilgi

http://www.almancax.com/forum/index.php/topic,18873.0.html

Almanya'da Nikah icin istenilen Belgeler

http://www.almancax.com/forum/index.php/topic,18115.0.html

Aracinizla Türkiye´ye Gitmeden Önce yapilmasi Ve Alinmasi Gereken Önlemler

http://www.almancax.com/forum/index.php/topic,19504.0.html

Çocuk Üzerinden Aile Birlesimi Vizesi icin istenilen Belgeler

http://www.almancax.com/forum/index.php/topic,18987.0.html

Turistik Vize icin Gerekli Belgeler

http://www.almancax.com/forum/index.php/topic,19019.0.html

Uygun Fiyatli Tercume icin Buraya Tiklayin

http://www.almancax.com/forum/index.php/topic,19457.0.html

Vize Başvurusu Ve Nikah işlemleri

http://www.almancax.com/forum/index.php/topic,18877.0.html

almancax eğitmenleri tarafından hazırlanan Almanca Eğitim Seti


 delicious  facebook  linkedin  myspace  technorati  twitter

xx
Almanya"dan Türkiyeye arabayla giderken alinmasi gereken önlemler...

Başlatan kadir76

1 Yanıt
1699 Gösterim
Son İleti Temmuz 25, 2013, 02:44:50 ÖÖ
Gönderen: ttguler
xx
daha önce Almanya'da yaşadım ve anmeldung hakkında problemim var.

Başlatan esraaras

1 Yanıt
1493 Gösterim
Son İleti Şubat 09, 2010, 11:33:22 ÖS
Gönderen: esraaras
xx
Almanya'da Görülmesi Gereken Yerler?!?

Başlatan cg_ghms

13 Yanıt
8181 Gösterim
Son İleti Ekim 08, 2008, 11:56:00 ÖS
Gönderen: xxdiablo
xx
Türkiye' de Üniversite bitirdim.

Başlatan tarakci001

11 Yanıt
4066 Gösterim
Son İleti Eylül 03, 2011, 12:49:21 ÖÖ
Gönderen: BARTTT
 

almancax Anasayfa | Forum | Almanca Dersleri | Almanca Temel Gramer Dersleri | Almanca Zamanlar ve Cümleler | Almanca Konuşma Kalıpları | Almanca Bilgi Bankası |
Almanca Programlar ve Dosya Merkezi | Almanca Oyunlar | Almanca Testler | Almanca Chat Odası | Almanca Eğitim Seti

almanca eğitim seti