almanca eğitim seti ders kitabı

Gönderen Konu: Almanca Sınavlar ve Seviyeleri  (Okunma sayısı 2687 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 19, 2008, 11:58:46 ÖÖ
Değerli Almanca öğrenen arkadaşlar, konuya girmeden önce sizlere çok önemli bir bilgi vermek istiyoruz.almancax.com eğitmenleri olarak sizler için çok değerli bir Almanca eğitim seti hazırladık.Hiç Almanca bilmeyenlerin dahi çok kolayca Almanca öğrenebileceği Almanca eğitim setimizde tam 3 adet kitap bulunuyor.Kitaplarımızdan ikisi ders kitabı, bir tanesi ise alıştırma kitabı.Ders kitaplarından her biri yaklaşık 100 sayfa.Alıştırma kitabımız ise 32 sayfa. Kitaplarımızı sizler için özenle hazırladık, konular sıfırdan başlıyor ve üniteler Türkçe açıklamalı olarak ayrıntılı bir şekilde açıklandı.Her bir ders kitabının kendine özel bir DVD'si var.DVD'lerin içinde 40 civarında FULL HD kalitesinde Türkçe konu anlatımlı Almanca ders videoları yer almakta, ayrıca birçok seslendirmeli Almanca hikayeler, powerpoint sunumları, Almanca öğretici filmler, kitabın interaktif formatı (alıştırmaları bilgisayarınızda çözebileceksiniz), testler ve oyunlar gibi yüzlerce yararlı içerik bulunmakta.Bütün bunların yanında setimizin içinde ayrıca 23 adet kelime kartı yer almaktadır.Kelime kartlarını da sizler için özenle hazırladık, 23 adet kelime kartında toplam 550 kelime ve 50 adet Almanca konuşma kalıbı yer almaktadır.Kelime kartları Türkçe-Almanca-İngilizce olarak arkalı önlü hazırlanmıştır.Böylelikle bu kartları İngilizce öğrenme esnasında da kullanabileceksiniz.Ayrıca 18 adet özet gramer kartları da setimizin içinde yer almakta.Arkalı önlü özet gramer kartlarımız pratik Almanca dilbilgisi ve en çok kullanılan konuları ihtiva etmektedir.Almanca öğrenme kitaplarımızın tüm sayfaları Almanya'da seslendirilmiştir.Ürünümüz hem lise öğrencilerinin Almanca derslerindeki başarılarını olağanüstü artırmakta hem de Almanca öğrenmeye yeni başlayan arkadaşlarımıza çok kolay ve anlaşılabilir bir biçimde Almanca öğrenme fırsatı sunmaktadır. Sizler için özenle hazırladığımız Almanca eğitim setimizde şu an kampanya vardır ve KARGO ÜCRETİ ALINMAMAKTADIR.ÜCRETSİZ KARGO fırsatından yararlanmak istiyorsanız siparişinizi hemen verebilirsiniz.Size göndereceğimiz Almanca eğitim setinin ücretini ise kapıda ödeme yöntemiyle yani ürünü teslim alırken ücretini kargo görevlisine vererek ödeme yapabilirsiniz.Almanca eğitim setimizi daha yakından incelemek veya satın almak için lütfen burayı tıklayınız Değerli arkadaşlar, Almanca eğitim setimizden çok memnun kalacağınızı almancax eğitmenleri olarak şimdiden garanti ediyoruz.


Selam arkadaşlar siteye bayadır üyeyim gerçekten çok yararlandım emeği geçen herkese teşekkür ederim :)
Sorum ise sınavlarla ilgili olacak
Hangi seviyede hangi sınava girilir geçerliliği ne kadardır bu sertifika ile ne yapılabilir nerelerde geçerlidir
Buna benzer şeyler gördüm ama soğuk bi tablo halinde :) hani aramızdan giren varsa bi şekilde tecrübe etmiş olan birisi açıklarsa daha iyi olur gibi geliyor yada eğitmen vb
Sistemde değişiklik oldu mu sprachdiplom nedir nasıl alınır seviyeleri nelerdir ne iş için hangi sertifika lazım hangi sınav ne kadar zordur neler talep edilir ?
Kursa gitmeden sizce ne kadar başarılabilir tanıdığınız bu şekilde çalışıp öğrenen var mı ? Sprachdiplom=Kleines Deutsch Diplom mu ? bu c1 mi yoksa c2 mi ?
b1 yada b2 ne kadar geçerli ne işe yarar ?

Kısacası sınav,sertifika ile ilgili herşeyi bir bilenden yada tecrübe edenden duymak lazım diğer arkadaşlarında çok yararlanacağını düşünüyorum.

Teşekkürler

: http://www.almancax.com/forum/almanca-sinavlar-ve-seviyeleri-t5335.0.html

Sponsor Bağlantılar

Mayıs 22, 2008, 12:42:16 ÖÖ
Yanıtla #1
konusamadiktan sonra sertifika hic bir ise yaramaz:) ben kendim calistim suan Almanya'da zertifikat deutsch sinavina girdim ve kazandim B1 oluyor ama c1 c2 duymadim c4 duydum oda tehlikeli bisey konumuzle alakasi yok :)
Der Esel Stirbt, bleibt sein Sattel;
Der Mensch stirbt, bleibt sein Werk.

Mayıs 24, 2008, 04:03:09 ÖS
Yanıtla #2
Yani koskoca forumda hocalar dışında a1 a2 üstü bilen pek yok ? :D

Mayıs 24, 2008, 07:56:59 ÖS
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi
Forumda yapilan ankette oy kullanmis üyelerin almanca seviyeleri;

A1 : 288
A2 : 73
B1 : 72
B2 : 42
C1 : 24
C2 : 37

Ayrintilara buradan ulasabilirsiniz : http://www.almancax.com/forum/index.php/topic,4059.0.html


Mayıs 30, 2008, 10:42:35 ÖÖ
Yanıtla #4
Konuyla ilgisi ve bilgisi olan kimse yok mu ?

Mayıs 30, 2008, 02:04:15 ÖS
Yanıtla #5
Start Deutsch 1" yetişkinlerin Almanca bilgilerini saptamaya yönelik bir dil sınavıdır. Sınavı Goethe-Institut, Weiterbildungs-Testsysteme GmbH (WBT) ile birlikte düzenler. Bütün dünyada aynı standartta yapılır ve değerlendirilir.

Start Deutsch 1 sınavı „Avrupa Ortak Dil Kriterleri“nde tanımlanan altı basamaklı yeti derecelendirilmesinin birinci basamağını (A1) belgeler. A, baslangıç seviyesindeki dil kullanımını gösterir.

art Deutsch 2" yetişkinlerin Almanca bilgilerini saptamaya yönelik bir dil sınavıdır. Sınavı Goethe-Institut, Weiterbildungs-Testsysteme GmbH (WBT) ile birlikte düzenler. Bütün dünyada aynı standartta yapılır ve değerlendirilir. Start Deutsch 2 sınavı „Avrupa Ortak Dil Kriterleri“nde tanımlanan altı basamaklı yeti derecelendirilmesinin ikinci basamağını (A2) belgeler. A, baslangıc seviyesindeki dil kullanımını gösterir.


Zertifikat Deutsch" (ZD) sιnavιnda başarιlι olmakla Almanca gündelik konuşma dilindeki temel bilgilerinizin sağlamlığını ispatlarsιnιz. Günlük hayattaki her türlü önemli konuda Almanca olarak kendinizi ifade edebileceğinizi belgelersiniz. Tüm dünyada tanιnan bu sιnavla Almanca dil bilgisi temel yapιlarιnι bildiğinizi ve günlük konuşmalarι anlayιp, bunlara katιlabildiğinizi gösterirsiniz. Aynı zamanda basit durumları yazılı ve sözlü olarak aktarabildiğinizi ve günlük konuları anlatan metinleri anlayabildiğinizi de kanıtlarsınız.

Zertifikat Deutsch für den Beruf
Bu sertifikayla meslek yaşamınızda temel düzeyde Almanca anlaşabildiğinizi belgelersiniz. Basit düzeydeki ekonomi içerikli metinleri anlayabilir, rutin yazıları yazabilir ve mesleki konuşmalara uygun şekilde katılabilirsiniz.


"Prüfung Wirtschaftsdeutsch International" (PWD) sertifikasıyla Almanca olarak mesleki ve ekonomik konularda yüksek düzeyde yazılı ve sözlü iletişim sağlayabildiğinizi kanıtlarsınız. PWD, iş yaşamı ve endüstriyel sektörde geçerliliği dünya çapında tanınmış bir sertifikadır.

Zentrale Oberstufenprüfung" (ZOP) sertifikasıyla çok iyi düzeyde Almanca bilgisine sahip olduğunuzu kanıtlarsınız. Bu yeti size oldukça zor metinleri anlama, kendinizi yazılı ve sözlü olarak üst seviyede ifade etme olanağı sağlar. ZOP iş yaşamında Almanca’ya üst düzeyde hakimiyeti kanıtlayan bir belge olarak değerlendirilir. Bu belgeyle Almanya’daki tüm yüksekokullarda Almanca dil sınavından muafiyet kazanılır.


Kleines Deutsches Sprachdiplom" (KDS) belgesiyle Almanca’ya yöresel ve ülkesel farklılıklarıyla hakim olduğunuzu kanıtlarsınız. Oldukça kapsamlı ve özgün (özellikle edebi) metinleri anlayabilir ve kendinizi üst seviyede yazılı ve sözlü olarak ifade edebilirsiniz. Bu sınav zorluk derecesi olarak "Zentrale Oberstufenprüfung" (ZOP) sınavına denk olmakla birlikte, Almanca konuşulan ülkelerin kültürü, coğrafyası ve insanların günlük yaşamı hakkında da bilgi sahibi olduğunuzu kanıtlar.


Großes Deutsches Sprachdiplom" (GDS) belgesiyle neredeyse ana dil seviyesinde Almanca bilgisine sahip olduğunuzu belgelersiniz.

TestDaF" merkezî olarak hazırlanmış ve dünya çapında uygulanan bir sınavdır. Bu sınav özellikle Almanya’da yükseköğrenim yapmak amacıyla üst düzeyde Almanca bilgisini kanıtlamak zorunda olan öğrencilere yöneliktir. Sınavın hazırlanması ve uygulanmasında Hagen’da bulunan TestDaF Enstitüsü yetkilidir.


Sınırlı dil kullanımı 
A1 A2
Somut ihtiyaçları karşılamaya yönelik, çok sık kullanılan ifade şekillerini ve basit cümleleri anlayabilir ve kullanabilir. Kendisini ve başkalarını tanıtabilir, başka kişilere kişisel sorular yöneltebilir ve bu tür sorulara karşılık verebilir (nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları, nelerden hoşlandıkları vb.). Karşısındakiler yavaş ve anlaşılır konuşur ve yardımcı olurlarsa, onlarla basit şekilde anlaşabilir.  Dolaysız anlatımlarda cümleleri ve sıkça kullanılan deyimleri anlayabilir. (kişinin kendisi, ailesi, alışveriş, iş ve yakın çevresi ile ilgili bilgiler vb.). Yabancı olmadığı basit ve sıkça karşılaşılan durumlarda iletişim kurabilir. Basit ifadelerle nereli olduğunu, eğitimini, yakın çevresini ve somut ihtiyaçlarını anlatabilir.
 
 
Bağımsız dil kullanımı
B1 B2
İş, okul, boş zaman gibi kendisine yabancı olamayan konuların ölçümlü dille ifade edilmesi halinde, anlatılanları ana hatlarıyla anlayabilir. Seyahatlerde, Almanca’nın konuşulduğu yerlerde karşılaşabileceği çoğu durumların üstesinden gelebilir. Bildiği konularda ve kişisel ilgi alanlarında kendisini basit düzeyde ve konuları ilişkilendirerek ifade edebilir. Yaşadığı tecrübe ve olayları anlatabilir. Hayallerini, umutlarını ve hedeflerini tanımlayabilir, plan ve görüşlerini gerekçelendirebilir, açıklayabilir.  Somut ve soyut konulu zor metinleri ana hatlarıyla anlayabilir, kendi uzmanlık alanına ilişkin tartışmaları takip edebilir. Ana dili Almanca olanlarla sıradan bir sohbeti rahat ve akıcı bir biçimde yürütebilir, cümleleri kurarken zorlanmaz, karşısındaki de bu cümleleri anlamakta zorlanmaz. Geniş bir konu yelpazesinde kendini açık ve detaylı olarak ifade edebilir. Güncel bir konuyu belirli bir açıdan yorumlayabilir ve çeşitli olasılıkların avantaj ve dezavantajlarını dile getirebilir.
 
 
Yetkin dil kullanımı
C1 C2
Geniş kapsamlı uzunca metinleri anlayabilir, sonuçlar çıkarabilir. Sık sık ve belirgin şekilde sözcük arayışlarına girmeden kendisini tabi ve akıcı bir şekilde ifade edebilir. Dili sosyal yaşamında, iş hayatında, mesleki eğitiminde ve yüksek öğrenimde esnek ve etkili bir biçimde kullanabilir. Karmaşık konularda kendini sistemli, net ve düzgün bir biçimde ifade edebilir.  Okuduğu ve duyduğu hemen hemen her şeyi kolayca anlayabilir. Yazılı ve sözlü kaynaklardan aldığı bilgiyi özetleyebilir, bunu yaparken gerekçe ve açıklamalarını toparlayarak sunabilir. Kendini çok akıcı ve detaylı bir şekilde ifade edebilir, karmaşık durumlarda bile anlatımdaki ince ayrıntıları ortaya koyabilir.

Haziran 03, 2008, 02:04:15 ÖÖ
Yanıtla #6
C2 olmak icin zaten ya orda dogup büyüceksin yada alman olucaksin,onun di$inda biraz zor ,Sprachdiplom bildigim kadariyla Kleines Deutsch Diplom  degil Großes olani Sprachdiploma tekabül ediyor sanirim ,ama arkada$larin yazdigi gibi seviyenin pek bir espirisi yok,ben ne insanlar gördüm sprachdiplomlari var ama kekeme gibi konu$uyolar almancayi daha dogrusu konu$amiyolar diyeyim, o nedenle,sen rahatca anla$abiliyorsan,yazarken fazla hata yapmiyorsan gerisi kolay,seviye fasa fiso  ;D

almancax eğitmenleri tarafından hazırlanan Almanca Eğitim Seti


 delicious  facebook  linkedin  myspace  technorati  twitter

exclamation
Almanca Alıştırma kitabı, Almanca ders kitabı, Almanca yardımcı kitap

Başlatan sweet_witch_35

1 Yanıt
5724 Gösterim
Son İleti Şubat 28, 2008, 07:36:10 ÖS
Gönderen: jurnal
xx
Almanca ödevim için almanca soru hazırlamam gerekiyor

Başlatan çambiko

0 Yanıt
1296 Gösterim
Son İleti Nisan 12, 2011, 09:12:55 ÖS
Gönderen: çambiko
xx
Almanca Eğitim seti, almanca kitap vs. tavsiye?

Başlatan d.yurek

7 Yanıt
9845 Gösterim
Son İleti Mayıs 10, 2013, 10:50:44 ÖÖ
Gönderen: kantar35
xx
Almanca öğrenmek için kitap tavsiyesi, Almanca kaynak kitap

Başlatan ferroburak

5 Yanıt
5081 Gösterim
Son İleti Kasım 05, 2010, 03:44:18 ÖS
Gönderen: alioglu
 

almancax Anasayfa | Forum | Almanca Dersleri | Almanca Temel Gramer Dersleri | Almanca Zamanlar ve Cümleler | Almanca Konuşma Kalıpları | Almanca Bilgi Bankası |
Almanca Programlar ve Dosya Merkezi | Almanca Oyunlar | Almanca Testler | Almanca Chat Odası | Almanca Eğitim Seti

almanca eğitim seti