almancax Duyuru Alanları
ELEKTRONİK SÖZLÜK BURADA İSTANBUL'DA ALMANCA KURSUMUZ ALMANCA EĞİTİM SETİMİZ ANTALYA'DA ALMANCA KURSUMUZ A1 SINAVINA ŞOK HAZIRLIK!
6 DİLDE ELEKTRONİK SÖZLÜK
Şimdi Sipariş Ver
Kapıda Öde
almancax Güvencesiyle
İSTANBUL'DA ALMANCA KURSU
TÜRKİYE'DE 1 NUMARA!
A1 SINAVINI DERT ETMEYİN
0 507 663 58 55
HIZLI, VERİMLİ, EKONOMİK
Almanca Öğrenin
A1 SINAVINA HAZIRLANIN
Şimdi Al Kapıda Öde
ANTALYA'DA ALMANCA KURSUMUZ
Üyelerimize Özel İndirimler
DETAYLI BİLGİ 0 242 346 36 66
Tam 250 Video
Çözümlü A1 Soruları
A1 Sınavını Yakından Tanıyın

Gönderen Konu: Almanya'da Doğum  (Okunma sayısı 5513 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 24, 2009, 10:11:16 ÖÖ
  • Neuling
  • *

Merhaba,

öncelikle bu sitede emeği geçen herkese teşekkürler...

Ben Türk vatandaşıyım, eşimin çifte vatandaşlığı var.

Eşim üç senedir Türkiye'de ve bu sürede Almanyaya girişi yok...Aynı zamanda eşim hamile...Sormak istediğim;

1- Eşimin Almayaya giriş çıkışında problem olurmu(çifte vatandaşlığı hali hazırda devam ediyor.)
2- Evliliğimizi Alman Yetkililere nasıl bildirip Alman Devleti tarafındanda tanınmasını sağlayabiliriz.
3- Eşim doğumu Almanya'da yapabilirmi? Prosüdürler nelerdir?
Doğum için ücret alırlarmı ? Alırlarsa benim sigortam (ssk) bir işe yararmı? (eşim Türkiyede çalışmıyor herhangi bir sosyal güvencesi yok)
4- Almanya'da doğum yapmanın sağladığı avantajlar veya dezavantajlar nelerdir ?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim...

Ocak 12, 2010, 04:39:02 ÖS
Yanıtla #1
  • ysmdmr
  • Pro Mitglied
ilk önce eşinizin çifte vatandaşlığı yasalmı yani türk vatandaşlığını 2000 yılından önce almış olması lazım eşinin vatandaşlığı yasalsa problem yok demektir.siz yanlış anlamadıysam evliliğinizi türk vatandaşlığı üzerinden yapmışsınız. bunun alman makamlarındada tanınmaösı için gereken evrakları alıp konsolosluğa yaptıra bilirsiniz ama bu dediklerim eşinin alman vatandaşlığı yasalsa olabilir. bu evliliği tanımayıda yaptırırsan eşinin Almanya'da doğum yapmasına gerek yoktur .Türkiyede doğum yaptıktan sonra konsolosluktan çocuk için alman kimliği isteye bilirsiniz.zira ben öyle yaptım eşim alman vatandaşıydı çocuğumuz Türkiyede doğdu konsolosluğa gittik çocuğun pasaportunu aldık 1 sene sonrada beraber almanyaya doğduk. yani alman vatandaşı birinin çocuğunun alman olması için çocuğun Almanya'da doğmasına gerek yoktur.yardımcı olabildiysem sevinirim

Aralık 28, 2010, 04:01:26 ÖS
Yanıtla #2
  • Junior Mitglied
Merhaba,

Benimde bu konuda sormak istediğim birşey var. Yardımcı olabilir iseniz çok sevineceğim.

Öncelikle soruma geçmeden önce şunları belirteyim. Eşim alman vatandaşı, ben ise türk vatandaşıyım. Biz 3 ay önce evlendik ve Türkiyede yaşıyoruz. Eşim Türkiyede çalışmıyor fakat özel sağlık sigortası var ama o sigortada yurt dışında doğumda sadece 1000 EUR'luk kısmını karşılıyor. Benim öğrenmek istediğim şey, Eşim Türkiyede doğum yapar ise çocuğumu alman vatandaşı yapabiliyor muyuz ? Çocuk parasından yararlanabiliyor muyuz ? Yok olmuyor ise eşim Almanya'da gittiğinde ve Almanya'nın hastanesine doğum için yattığında sigortanın karşılamadığı kısmı bizden talep ederler mi ? Yoksa yine forumda açılan konuda belirtilen sigortası yok ise hastaneye yattığında devlet kendi sigortalar deniliyor bunu alman devleti yapar mı ? Yardımcı olur iseniz çok sevineceğim.

Şimdiden teşekkürler.