Gönderen Konu: Almanyaya izine gelip, sürekli kalmak ?  (Okunma sayısı 2947 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 15, 2012, 05:44:37 ÖS
Selamun Aleykum arkadaslar,

Ben 2 aylik bir vize aldim, 2 ay sonra burada 1 ay daha uzattim.
Almanya'da kalmak istiyorum sürekli olarak.
Evlilik disi ne yapmam lazim burada kalmam icin ?
Amcamlarin Firmasi felan var, bu benim isime yararmi ?

Acil cevaplarinizi bekliyorum.

: http://www.almancax.com/forum/almanyaya-izine-gelip-surekli-kalmak-t19508.0.html

Mayıs 15, 2012, 07:16:02 ÖS
Yanıtla #1
sanirim buna izin vermezler.dersen ki ben azül olmayi kabul ediyorum o baska.sahsen ben azul olmaktansa turkiye de cop toplarim yokaklardan karton toplarim  gecinirim ondan iyidir..

Mayıs 15, 2012, 08:29:34 ÖS
Yanıtla #2
evet azyl olman gerek kalabilmen icin...bunun icinde Türkiyeyi kötüleyip oraya dönersen can güvenligin olmadigina onlari ikna etmen gerekir...diyelimki ikna ettin...ozaman türk vatandasligindan cikarsin uyruksuz milliyetsiz birisi olursun almanya icin...seni( cok zor ) kendi vatandasi da yapmaz...sinifta bi cok arkadasim var benim irandan kacip gelen halleri icler acisi gercekten....devletten gecindiklari icin ev bulamiyorlar dilleri olmadigi icin is bulamiyorlar...yani evlilik yolu haric gayri resmi yollari tavsiye etmem...kendi fikrim...biz evlilik yoluyla geldigimiz halde cok zor...ki vatandasliktan cikip bir daha Türkiyeye dönememeyi göze alabiliyorsan tabiki kendi fikrin...
olman gereken en güzel yerdesin...dualarimdasin...

Mayıs 16, 2012, 12:06:45 ÖÖ
Yanıtla #3
Burada bakanim cok, durum cok iyi.
Türkiyede gasptan dolayi mahkemem olmustu, önümü kestiler bicaklarla felan.Bu asyl icin neden olabilirmi ?

Mayıs 16, 2012, 12:30:26 ÖÖ
Yanıtla #4
Azül olunca amcamin firmasinda calisabilirmiyim ? Heimda kalmak zorundamiyim ? Heim yerine amcamin evinde yasayabilirmiyim ?

Mayıs 16, 2012, 01:01:09 ÖS
Yanıtla #5
Güncel !

Yardimlarinizi bekliyorum (!)

offoff:)  offoff:)  offoff:)  offoff:)  offoff:)

Mayıs 16, 2012, 01:56:00 ÖS
Yanıtla #6
Güncel !

Yardimlarinizi bekliyorum (!)

offoff:)  offoff:)  offoff:)  offoff:)  offoff:)
Kardeş sana gereken cvbı vermişler amcanın durumu iyi dayının durumu kötü bunlar bir işe yaramaz.

Almanya'damı kalmak istiyorsun?

1. eğer Almanya'nın gerek duydugu bir mesleğin olucak ve bunu diplomayla kanıtlican.
2. Aile birleşimi.
3. benm amcam 20 senedir Almanya'da gelemiyor tr ye babası öldü yine gelemedi giremedi niye biliomusun. çünkü azul
4. Sen geri kalan vize günlerinin tadını çıkarmaya bak... vizen bittiği gibi tr desin. acı ama gerçek.
• Büyük kişilerin iradeleri, zayıfların ümitleri vardır. • Bis Zum Ende...

Mayıs 16, 2012, 01:58:20 ÖS
Yanıtla #7
Izin esnasinda, Alman vatandasi biriyle evlensem kalabilirmiyim ?

Mayıs 16, 2012, 02:08:31 ÖS
Yanıtla #8
Izin esnasinda, Alman vatandasi biriyle evlensem kalabilirmiyim ?
baktınmı özele kardeş özele yazdım...

Mayıs 16, 2012, 06:15:10 ÖS
Yanıtla #9
alman vatandasi birisiyle dahi evlensen Türkiyeye dönüp aile birlesimine basvurmak zorundasin baska yolu yok bunun...vatandasliktan cikmayi göze alacak kadar önemlimi Almanya'da yasamak...normal yollarla alman vatandasi olursun okey...en azindan bi ülkenin vatandasi olmus olursun ülkene rahatca girip cikabilirsin...ama azyl olmak kötü iyi düsün...birdaha hic bi sekilde ülkene dönememek...cidden iyi düsün...

Mayıs 16, 2012, 07:12:48 ÖS
Yanıtla #10
Size bir-iki sorum olacak.
Neden Almanya'da kalmak istiyorsunuz?
'Burada bakanım cok ' demek bir sebeb değildir.
Türkiye'de ne is yapıyorsunuz?
Aptallığın en büyük kanıtı, aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummaktır.
---------------------
Benim istediğimi Rabbim istemiyorsa ,
Konu kapanmıştır.

delicious  facebook  linkedin  myspace  technorati  twitter

xx
almanyaya gelip askerligini tecil ettirenler

Başlatan cetince

1 Yanıt
522 Gösterim
Son İleti Haziran 29, 2009, 01:14:07 ÖS
Gönderen: sekonder
xx
almanyaya gelip vizesini uzatan varmıııı

Başlatan bilal26

4 Yanıt
892 Gösterim
Son İleti Şubat 03, 2011, 04:36:36 ÖS
Gönderen: kesto34
xx
almanyaya 90 günlük turist vizesi ile gelip dil kursu için Almanya'da vize uzatma

Başlatan srm

2 Yanıt
578 Gösterim
Son İleti Temmuz 18, 2013, 11:34:50 ÖÖ
Gönderen: srm
xx
Almanya'da kalmak hakkinda ACIL !!!

Başlatan Formates

2 Yanıt
429 Gösterim
Son İleti Nisan 12, 2013, 08:23:46 ÖS
Gönderen: EL-TURCO