Gönderen Konu: ideal erkek...  (Okunma sayısı 3459 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 11, 2008, 01:51:21 ÖÖ
Yanıtla #11

Bayanlara göre ideal erkek parası olan yakışıklı erkeklerdir... Gerisi hikaye...

ben bu yoruma cvp olarak ve bir sinirine hakim olmayı  pek beceremeyen bir bayan olarak sadece şunu söylemek istiyorum

-İnsan kendi nasılsa çevresindekileri de öyle sanrmışş. (umarım yazdıklarımdan gereken cevabı çıkartanlar olur )

Allah'ını seversen emosh sen bayanmısın?

????????????????????????????????
Aptallığın en büyük kanıtı, aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummaktır.
---------------------
Benim istediğimi Rabbim istemiyorsa ,
Konu kapanmıştır.

Şubat 11, 2008, 03:17:24 ÖÖ
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Bayanlara göre ideal erkek parası olan yakışıklı erkeklerdir... Gerisi hikaye...

ben bu yoruma cvp olarak ve bir sinirine hakim olmayı  pek beceremeyen bir bayan olarak sadece şunu söylemek istiyorum

-İnsan kendi nasılsa çevresindekileri de öyle sanrmışş. (umarım yazdıklarımdan gereken cevabı çıkartanlar olur )

Konu ilk açıldıgı mesaja bakarsak 32 yaşına kadarki ideal erkek imajına yakışıklı ve zengin tanımı uyuyor.Yani dediğimde hatalı oldugumu sanmıyorum.

Yakışıklı / Tipli
Espritüel
Popüler
Maddi durumu iyi
Çalışkan

İDEAL ERKEĞİM NASIL BİRİ (Yaş 22)

Yakışıklı
Sempatik
Maddi durumu iyi
Beni ilgiyle dinleyecek
Espri anlayışı gelişmiş
Gücü kuvveti yerinde
İyi giyinen
Her konuda zevk sahibi.
Sürpriz yapmayı seven
Romantik ve hayal gücü gelişmiş

İDEAL ERKEK NASIL BİRİ... gözden geçirilmiş liste (Yaş 32)

İyi görünümlü, tercihen kafasında saçı olan
Arabadan inerken kapıyı açan, yemeğe gittiğimizde sandalyemi tutan.
Pahalı bir restorana götürecek kadar parası olan
Konuşmaktan çok, dinleyen
Fıkra anlattığımda katıla katıla gülen
Alışverişte paketlerimin hepsini zahmetsiz taşıyacak kadar gücü-kuvveti yerinde
En az 1 kravata sahip
Yaptığım yemekleri beğenen
Doğumgünü ve yıldönümlerini unutmayan
Haftada en az 1 kez romantik olabilen

Görüldüğü gibi dediğim zaten yazıyor. Burda ideal erketen bahsediyoruz..Haaa şimdi forumdan sorsak ideal erkek nasıl olur diye."İnsan olsun yeter denir".. "işte iyi kalpli olsun filan." parası ve yakışıklılığından hiç bahsedilmez bile. Peki gerçek hayatta böyle mi oluyor.
   Çevremdeki zengin ve yakışıklı erkeklere baktığımda etrafı bayanlarla dolu. Hatta evli ise bile çevresinde başka bayanlar bile var.İyi kalpli ,dürüst , insan gibi birisi ise. Ya yalnız oluyor,ya çok geç evlenebiliyor ,yada bir kenara atılmış oluyor.Neden bir kenara atıldığını merak edersek.konuştugu bayan ideal erkeği buldugunda bir kenara fırtatıp atıyor.(genelde böyle oluyor diyorum,herkes demiyorum)
   Ve nedense sinirlenmişiniz.Ben yorumumu yazdım sadece.Dışarı çıkınca bir erkeğe sorun aceba bayanlara göre ideal erkek nasıldır diye.. Neden erkeğe sorun diyorum? Çünkü hangi bayana sorsak " insan olsun yeter" cevabını alırız.. Erkekten alacağımız yanıt tabiki zengin ve yakışıklı erkeği seçerler cevabıdır..çoğu öyle der sanırım.
  Bir bayana gönlünüzdeki ideal erkeğe örnek verin desek yok biret pit ,yok banderas yok bilmem kim.. Kaç bayan ideal erkek diye ülkemize iyi hizmetleri olmuş, topluma örnek davranışlarda bulunmuş, temiz bir yaşamı olan birisini örnek gösterir ki? 1000 bayana sorsak kaç kişi ideal erkek olarak gösterir?
   Ben para ve yakışıklılık gerisi boş dedim diye sinirlendiniz. Yani sinirlenecek ne var. Yukardaki söylediklerim yanlış mı.Hangi bayana sorsak " insan olsun yeter" cevabını alırız ama çoğunlukta öyle mi oluyor.Sadece bayanlar olarak söylemiyorum.İnsan oğlu en iyisini ister.

Doğada bile bu kanun geçerli değil mi? Dİşi aslan  en güçlü erkek aslan ile ; dişi kuşlar. en iyi öten yada tüyleri en parlak ve dikkat çeken kuşlar ile v.s ,  türünü devam ettirmek istemiyor mu? Bu içgüdüsel birşey.

Sizi sinirlendirdiğim için kusura bakmayın.. Ben böyle gerçekçi ( kendime göre gerçek diyim )konular yazıyorum.. Fakat her nedense  sebebini anlamadıgım bir şekilde bana karşı sebepsiz saldırılıyor yada sinirleniliyor.Eğer bir konuda fikriniz farklı ise ben öyle değil böyle düşünüyorum diyebilirsiniz. Ve ben foruma şiir hikaye v.s bişeyler yazıyorum dün başlamıştım yazmaya daha doğrusu ..kendi yazdıgım şiirdi.bugünde kendi yazdıgım hikayeleri göndermeye başlayacaktım. onun için geldim.. Fakat bu mesajı görünce vazgeçtim.Ben doğruları yazıyorum..yada kendi düşüncemi yazıyorum kendime göre doğru olanı.yanlış da olaibilir. Fakat bunda kızacak ne var ki.DÜnde kendisine hiçbirşey yazmadıgım halde ,yani tanımadıgım bir bayan arkadaşımız  bişeyler yazmış.. Özür diledim onla alakası olmadıgı halde., yine kimseye yaranamadım.. Benim açtıgım konulara kimse yazmak bile istemiyor..

Ben gerçekleri yazdım..İdeal erkek tanımını   fakir ve çirkin erkekler olarak yazsa idim.El üstünde tutulurdum desem yalan olur.. Ben sadece düşüncemi yazdım saygı duyulmasını beklerdim.Ben herkesin mesajına saygı duyuyorum.Benimkinede saygı bekliyorum.HErkese bey yada hanım diye hitap ediyorum.Beni tanımayan  üyeler bile kaba hitaplarda bulunuyorar.Beni kötü gören kişiler kendilerine sorsunlar bu kişi bana ne yaptı diye ,yada bana kişisel olarak kötü ne mesaj attı diye.Ben klasikleşmiş cevapları değil ,çevremde gördüğüm gerçek durumu yazıyorum.Belki sizin çevrenizde öyle değildir.Ben sadece yorumumu yazdım.Neden bu öfke? Klasikleşmiş cevap yerine( iyi insan olsun yeter) toplumumuzda çoğunlukta (İdeal erkek =zengin yakışıklı) olan durumu yazdım..Yani hiç yoktan bana göre öyle.sizin fikrinize saygım zaten var.Benim bir suçum var kabul ediyorum.Tek suçum  Duyulmak istenen klasik cevabı vermedim..Ama sizde çok tepki gösterdiniz..(çogu kimse gibi)

Türkçede diğer dillere göre en az kullanılan kelimeler şunlardır. Teşekkür ederim, lütfen , Özür dilerim...  Lütfen forumda bu 3 kelimeyi eksik etmeyelim...

Herkese iyi günler dilerim.

Sparta 

Şubat 11, 2008, 10:58:55 ÖS
Yanıtla #13

Allah'ını seversen emosh sen bayanmısın?

evet abi öyleyim
resmettiğimiz mutluluk en az diğerleri kadar sahteydi!!!
melek maskesi takmış şeytan öncekiler gibi kahpeydi!!!

Şubat 11, 2008, 11:03:58 ÖS
Yanıtla #14
Sizi sinirlendirdiğim için kusura bakmayın.. Ben böyle gerçekçi ( kendime göre gerçek diyim )konular yazıyorum.. Fakat her nedense  sebebini anlamadıgım bir şekilde bana karşı sebepsiz saldırılıyor yada sinirleniliyor.Eğer bir konuda fikriniz farklı ise ben öyle değil böyle düşünüyorum diyebilirsiniz. Ve ben foruma şiir hikaye v.s bişeyler yazıyorum dün başlamıştım yazmaya daha doğrusu ..kendi yazdıgım şiirdi.bugünde kendi yazdıgım hikayeleri göndermeye başlayacaktım. onun için geldim.. Fakat bu mesajı görünce vazgeçtim.Ben doğruları yazıyorum..yada kendi düşüncemi yazıyorum kendime göre doğru olanı.yanlış da olaibilir. Fakat bunda kızacak ne var ki.DÜnde kendisine hiçbirşey yazmadıgım halde ,yani tanımadıgım bir bayan arkadaşımız  bişeyler yazmış.. Özür diledim onla alakası olmadıgı halde., yine kimseye yaranamadım.. Benim açtıgım konulara kimse yazmak bile istemiyor..

ben yazdıklarımı yazarken bunları göz önünde bulundurmadım bunun sebebi ise orada bana göre haksız bir genelleme yapılmış olması bayanlara göre ideal erkk zengin erkk denilmesi bi bayan olarak katılmadığım ve katılamayacağım bir görüştür eğer haddimi aştıysam özrü dielrim ama  Sparta arkadaşım bende görüşlerimi yazdım biraz sertti ama kırdıklarım varsa özür dilerim.

Şubat 12, 2008, 12:40:19 ÖÖ
Yanıtla #15
Sevgili emosh bu Konu hakkinda bana da danisti .
Kendisi Sparta arkadasimizi  istemiyerek te olsa  üzdügü icin  cok üzgün.
Emosh sen cok temiz kalpli bir insansin.
Benim gözümde bir insan " hatasini" görebiliyor ve özür diliye biliyorsa o cok yüce bir insandir.
Seni tebrik ederim ...

Sparta arkadasimizada bir kac cümle yazmak istiyorum.
Gecmiste fikir degisikliklerimiz olmus olabilir ama karsindakini kirmadan bu isi yapabilmek
önemlidir.
Bu güzel ortamda birbirimizi  istemiyerek de  olsa kirmak bize yakismayan bir tavir diye düsünüyorum.

Herkes fikrini karsindakini kirmamak kaydiyla özgürce yaza bilmeli bence.

Sevgili Sparta yanlis anlasilmalar oldu ve belkide birbirimizi istemeyerek kirdik.
Onun icin bende hatamiz olduysa eger,yanlis anlasilmalar olduysa eger
buradan özür dilemek istiyorum.

Foruma tekrar Hosgeldin.
Herseyi bir silgi gibi silelim (böyle bir konu vardi galiba  :) silmek istedigimiz kareler) .
O kareleri hep birlikte silelim ne dersin?  ;)

Saygilarla esma ...

Şubat 12, 2008, 12:53:11 ÖÖ
Yanıtla #16
yakısıklı veya varlıklı olması hiç önemli değil güzel Ahlaklı olsun Allah'tan korkan kuldan utanan bana saygı duysun beni sevsin beni kimseye muhtaç etmesin bukadar başka bişey istemem ne yakısıklı ne karizmatik insan olsun   
Hayatta en değer verdiğim şey;saygıdır.Herkesi sevmek zorunda değilsin ama saygı duymak zorundasın..Dinlemeyi severim,çünkü hayatta herkesin anlatacağı bi hikayesi vardır..MUTLUYUM..Çünkü insanım.Kainatın en nazenin meyvesi olarak yaratmış MEVLAMIZ bizleri..Ona layık bi kul olup,insanlığa güzel eserler bırakarak gitmek isterim bu dünyadan..Allah IM herkesin gönlündeki güzellikleri yaşamayı nasip etsin

Şubat 12, 2008, 01:46:18 ÖS
Yanıtla #17
yanlız bayanlar sunu unutmayınkı ideal erkek ideal kadının yanında olur :) saygılar
gerısını sız dusnun cevaplayın ıdeal bayan nasıl olur dıye

Şubat 12, 2008, 06:33:57 ÖS
Yanıtla #18
Sevgili emosh bu Konu hakkinda bana da danisti .
Kendisi Sparta arkadasimizi  istemiyerek te olsa  üzdügü icin  cok üzgün.
Emosh sen cok temiz kalpli bir insansin.
Benim gözümde bir insan " hatasini" görebiliyor ve özür diliye biliyorsa o cok yüce bir insandir.
Seni tebrik ederim ...

Sparta arkadasimizada bir kac cümle yazmak istiyorum.
Gecmiste fikir degisikliklerimiz olmus olabilir ama karsindakini kirmadan bu isi yapabilmek
önemlidir.
Bu güzel ortamda birbirimizi  istemiyerek de  olsa kirmak bize yakismayan bir tavir diye düsünüyorum.

Herkes fikrini karsindakini kirmamak kaydiyla özgürce yaza bilmeli bence.

Sevgili Sparta yanlis anlasilmalar oldu ve belkide birbirimizi istemeyerek kirdik.
Onun icin bende hatamiz olduysa eger,yanlis anlasilmalar olduysa eger
buradan özür dilemek istiyorum.

Foruma tekrar Hosgeldin.
Herseyi bir silgi gibi silelim (böyle bir konu vardi galiba  :) silmek istedigimiz kareler) .
O kareleri hep birlikte silelim ne dersin?  ;)

Saygilarla esma ...

ya ben çok teşekkür ederim dile getiremediklerimi dile gtrdiğin için ben spara arkadaşımdan özür diledim ama yine dilemek isterim çünkü çok suçlu hissettim kendimi. bu arada esma abla ( abla diyoruum mahsuru yoktur umarım) o senin yüceliğin :)

Şubat 21, 2008, 12:38:15 ÖS
Yanıtla #19
Konuya cvp vermekde gec kalsmada cvp vermek istedim.Sparta sonuna kadar hakli bence ama tabi öyle olmayan istisna insanlarda var.  ::) :P
"Konu$sacaksan öyle bi konu$ki inanayim,
aglatacaksan öyle bi aglat ki susmayayim,
gideceksen öyle bi gitki ölümü unutayim,
ama seveceksen öyle bi sevki,
Konu$sanda & Aglatsanda & Gitsende seni _yüregimde ya$atayim....

Şubat 21, 2008, 06:13:46 ÖS
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi
Konuya cvp vermekde gec kalsmada cvp vermek istedim.Sparta sonuna kadar hakli bence ama tabi öyle olmayan istisna insanlarda var.  ::) :P

Çok Teşekkür ederim sevval hanım, tarafsız yorumunuz için.

Şubat 22, 2008, 10:29:42 ÖS
Yanıtla #21
nicht zu danken  :D  ::)

delicious  facebook  linkedin  myspace  technorati  twitter

xx
Erkek dediğin...:-)

Başlatan tusem

37 Yanıt
4653 Gösterim
Son İleti Mart 20, 2008, 12:19:20 ÖÖ
Gönderen: Sparta
xx
MANGAL VE ERKEK

Başlatan _VeRa_

0 Yanıt
479 Gösterim
Son İleti Aralık 24, 2008, 02:52:08 ÖS
Gönderen: _VeRa_
xx
Erkek bebek ismi???

Başlatan roman

26 Yanıt
5550 Gösterim
Son İleti Nisan 16, 2010, 11:24:23 ÖS
Gönderen: Mutim
xx
Komik Kadın Erkek Diyalogları...gülmekten ölürsünüz.. ;D

Başlatan ...mystery...

3 Yanıt
1303 Gösterim
Son İleti Ekim 11, 2012, 09:47:02 ÖÖ
Gönderen: 3,14

almancax Anasayfa | Forum | Almanca Dersleri | Almanca Temel Gramer Dersleri | Almanca Zamanlar ve Cümleler | Almanca Konuşma Kalıpları | Almanca Bilgi Bankası |
Almanca Programlar ve Dosya Merkezi | Almanca Oyunlar | Almanca Testler | Almanca Chat Odası | Almanca Eğitim Seti

almanca ders kitabı