2018 vize bekleyenler

• 1288 Yanıt
  • 55629 Gösterim

mohicanss, Nurserkan, Nesibi, Kılıçarslan, Bettyy39, erdem1234 ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rustem34

• ................
  • Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
Ynt: 2018 vize bekleyenler
« Yanıtla #968 : Ağustos 09, 2018, 12:33:33 ÖÖ »
Merhaba,
26.07.2018 tarihinde Almanya da 11 eylulde evlilik yapmak üzere başvurdum.Suan öğrendiğime göre evraklarım hala Istanbul konsoloslugunda. Almanya da yabancılar subesi ek olarak ayrıca davetiye istemişler daha once böyle bir belge talep edilen oldu mu?

Merhaba,
Düğün davetiyesi tarzında bir şeyden bahsediyorsan duydum. Ancak yabancilar dairesinden davet diyorsan duymadim. 

Çevrimdışı Atase

• Neuling
  • *
  • Seviye 0
« Yanıtla #969 : Ağustos 09, 2018, 04:21:59 ÖS »
Merhaba Arkdaşlar aranızda almanyada nikah kıyıp orada nikahtan sonra kalan arkadaşlar varmı varsa eğer sorularım olacak özelden ulaşırsanız sevınırım.

Çevrimdışı sch.burak

• Junior Mitglied 1
  • **
  • Seviye 0
« Yanıtla #970 : Ağustos 25, 2018, 03:09:51 ÖS »
O zaman eşinize mektup yollarlar , maaş bordrosu vs. istiyecekler bizim gidiceğimiz yerde de üniversiteleri başvuruları çok oluyormuş 3 ay dolmadan yollar umarım herşeyin hayırlısı
Bugün 63. gün kağıtlarım henüz gideceğim yer olan Köln de yok ama sistemde başvuru yaptığım görünüyor eşim geçen hafta gitti yabancılar polisine ordaki memur tekim herkes tatilde ama sizi not aldım işlemi hızlandırıcam demiş daha ne kadar sürer acaba ?Eşime mektup yollamadılar henüz..Maaş durumu iş durumu evle ilgili sıkıntımız da yok neden bu kadar uzadı acaba ? bi de onaylanıp onaylanmadığını öğrenebiliyor muşuz ? Nasıl ?

Çevrimdışı rustem34

• ................
  • Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #971 : Ağustos 26, 2018, 12:18:35 ÖÖ »
Bugün 63. gün kağıtlarım henüz gideceğim yer olan Köln de yok ama sistemde başvuru yaptığım görünüyor eşim geçen hafta gitti yabancılar polisine ordaki memur tekim herkes tatilde ama sizi not aldım işlemi hızlandırıcam demiş daha ne kadar sürer acaba ?Eşime mektup yollamadılar henüz..Maaş durumu iş durumu evle ilgili sıkıntımız da yok neden bu kadar uzadı acaba ? bi de onaylanıp onaylanmadığını öğrenebiliyor muşuz ? Nasıl ?

Arkadasim merhaba. Herkesin isi nedense uzadi. Haziran - Temmuz - Agustos araliginda basvuran herkes beklemede. Tatil ve egitimleri varmis galiba.

Ne kadar surecegini kimse bilemez arkadasim. Mektup gelmeden yada esinle gorusmeden onaylanip onaylanmadigini bilemezsin. Beklemekten baska care yok.

Çevrimdışı sch.burak

• Junior Mitglied 1
  • **
  • Seviye 0
« Yanıtla #972 : Ağustos 26, 2018, 07:36:55 ÖS »
Arkadasim merhaba. Herkesin isi nedense uzadi. Haziran - Temmuz - Agustos araliginda basvuran herkes beklemede. Tatil ve egitimleri varmis galiba.

Ne kadar surecegini kimse bilemez arkadasim. Mektup gelmeden yada esinle gorusmeden onaylanip onaylanmadigini bilemezsin. Beklemekten baska care yok.
Teşekkür ederim yanıtınız için. Eşim yabancılar polisine gittiğinde orda sormuş kadın e-maille mi yollayım yoksa mektuplamı diye sormuş yani zaten gönderecekler yakında mektup. Benim merak ettiğim onaylandığını eşime söylüyolar mı bunun bilgisi veriliyo mu ?

Çevrimdışı rustem34

• ................
  • Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #973 : Ağustos 27, 2018, 11:46:08 ÖÖ »
Teşekkür ederim yanıtınız için. Eşim yabancılar polisine gittiğinde orda sormuş kadın e-maille mi yollayım yoksa mektuplamı diye sormuş yani zaten gönderecekler yakında mektup. Benim merak ettiğim onaylandığını eşime söylüyolar mı bunun bilgisi veriliyo mu ?

Merhaba,
Soyleyebiliyorlarmis diye yazdirlar arkadaslar. Ama bu biraz da sizin dairedeki kişiye bağlı.

Çevrimdışı Baharla

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #974 : Ağustos 30, 2018, 11:54:26 ÖÖ »
Aile birleşimi için 07.06 da başvuru da bulundum. 26.06 da eşime evraklar geldi diye bir mektup geldi  .26 /07 tarihinde benden iki belge istedi konsolosluk yurtdışında yaşıyorum tercüman haberi olmadığını söyledi.. 15.08 de istenen evrakları verdim üstünden 15 gün geçti ..
bugün itibari ile 84 gün oldu ve YabAncılar şubesini her aradığımızda konsolosluğun e-mail e cevap vermesini bekliyoruz diyorlar..
Daha kaç gün bekleriz ..
90 gün dolunca Ne yapmam gerekiyor.. 2 çocukla bekliyoruz 7 aydır babayı görmediler ..
Belirsiz bişeyi beklemek çok zor...

Çevrimiçi Kılıçarslan

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 1
« Yanıtla #975 : Ağustos 30, 2018, 09:35:29 ÖS »
Merhaba arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım. Önümüzde ki hafta konsoloslukta randevum var. Gerekli evrakları tamamladım. Size bir kaç sorum olacaktı. Beni A1 sertifikamı geçen sene almıştım bu bir problem oluşturur mu ? Basvurumu formunda başka bir yerde ikametgahınız devam edecek mi sorusuna ne cevap vermeliyim ? Bunun yanı sıra ikamet belge no ve geçerlilik tarihi sorusu boş mu bırakılacak ? Konsoloslukta işlem yaklaşık olarak ne kadar soruyor ve Almanca kaç adet soruyorlar. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

Çevrimdışı salih0717

• Neuling
  • *
  • Seviye 0
« Yanıtla #976 : Ağustos 31, 2018, 01:37:53 ÖS »
Köln'de 2 aydır bekleyen arkadaşın son durumu ne oldu?

bende 17.08 de başvurdum hayırlısıyla ve 6 ay sürer gibi bir cumle kurdular .

Çevrimdışı Serena_mavis

• Neuling
  • *
  • Seviye 0
« Yanıtla #977 : Ağustos 31, 2018, 04:53:38 ÖS »
Merhaba arkadaskar, banada yardimci olur musunuz. Ben bugün yabancilar polisinden bilgi aldim. Gelir belgesi istemiyorlarmis sadece is mevduadi ve kira kontrati istiyorlar. Vize basvuru formunuda verdiler bana esimin yanina gidince doldurcaz beraber. Fakat benim kafam ise takildi. Ben bi büroda sekreterlik yapiyorum eylül 2019 süresiz is mevduadimi alacagim bunun garantisini yazili belgeylen aldim. Fakat yabancilar polisinde ki adam cok iyi bi adamdi benim icin sorun olmaz calisiyor olmaniz yeterli hani süresiz olmasada olur der gibisine söyledi. Benim bi arkadasimda kölnde kaliyo (ben Rheinland-Pfalz) ondan kesinlikle süresiz istemisler. Acaba eyaletden eyalete degisiyor mu bu evrak islemleri? Ben heryerde ayni seyler istenilir sandim. Bu arada o da alman vatandasi. Adamda önemli degil deyince cok sasirdim. Sonradan sorun cikarmasinlar. Beni bu konuda aydinlatirsaniz cook sevinirim

Çevrimdışı Serena_mavis

• Neuling
  • *
  • Seviye 0
« Yanıtla #978 : Ağustos 31, 2018, 04:55:57 ÖS »
Köln'de 2 aydır bekleyen arkadaşın son durumu ne oldu?

bende 17.08 de başvurdum hayırlısıyla ve 6 ay sürer gibi bir cumle kurdular .

3 ay diye biliyodum ben demek 6 ayda süre biliyomus cok fazla  :(