Almanca, Almanya Alman Vatandaşlığına Geçiş Süreci - ALMANCAX

Alman Vatandaşlığına Geçiş Süreci

• 4 Yanıt
  • 1074 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı volkan33

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
Alman Vatandaşlığına Geçiş Süreci
« : Ocak 04, 2020, 10:06:48 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar,
Aranızda Türkiye'den Almanya'ya geldikten sonra Alman vatandaşlığına geçenler var mı?
Varsa hangi şehirden başvurduğunuzu ve toplamda kaç ay / yıl sürdüğünü paylaşırmısınız.
Herkese iyi forumlar...

Çevrimdışı Gemini

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
Ynt: Alman Vatandaşlığına Geçiş Süreci
« Yanıtla #1 : Ocak 19, 2020, 02:27:25 ÖÖ »
Açıkçası bende bu sorunun cevabını merak ediyorum. Ben Almanya’ya geleli tam iki buçuk yıl oldu. Eşim Alman vatandaşı olduğu için sanırım 3 yılımı tamamlayınca başvurma hakkım oluyor. Orientierung kursumu yaptım sertifikamı tam puanla aldım. Ayrıca en son B2 Almanca sertifikamı aldım şu an C1’e devam ediyorum. Sadece şu an çalışmıyorum. Aile sebebiyle başvurularda çalışma şartı aranıyor mu emin değilim. Geçen hafta yabancılar dairesini aradık gelin şimdiden görüşelim 3 senenizin dolmasına bir ay kala başvurunuzu yaparsınız dediler. Orada da ayrıca Almanca bilgimiz ölçülecek mi yoksa sertifikalar yeterli oluyor mu? Bunları bilen daha önce bu yoldan geçmiş arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var.

Çevrimdışı KaLpSiz

• almancax Fanatiker
  • Seviye 10
« Yanıtla #2 : Ocak 19, 2020, 10:07:33 ÖS »
Öncelikle devletten yardım almıyorsaniz geliriniz iyiyse sadece esin bile çalışıyorsa sorun olmaz. Önemli olan nokta devletten yardım alıp almadığınız. Sadece şu biraz enteresan geldi b2 belgen var C1 çalışıyorsun şu anda ve almanca sınava tabir edileceğinden mi cekiniyorsun? Dediklerinden anladığım bu. B1 bile yeterli ve sınav diye. Birsey yok rahat ol o konuda.

Çevrimdışı Gemini

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #3 : Ocak 20, 2020, 10:49:57 ÖS »
Cevabın için teşekkür ederim @KaLpSiz. Aslında B1 in yeterli olduğu yazıyor ancak yıllardır burada yaşayan bir tanıdığım var. Ona epey zorluk çıkarmışlardı. Önüne gazete  koyup al bunu özetle vs sorgu sual. Ki bu bahsettiğim kişi sıkıntısız Almanca konuşuyor. Belki de sertifikası olmadığı için sorun yaptılar bilemiyorum. Eyalete ve denk geldiğin memura göre de değişebiliyor yaklaşımlar sanırım. her neyse uzatmayayım bu kişi başvurusunu geri çekti. İnternette de epey bilgi kirliliği var. O yüzden siz tecrübelilerin bilgilerinden faydalanmak istedim.

Çevrimdışı KaLpSiz

• almancax Fanatiker
  • Seviye 10
« Yanıtla #4 : Ocak 21, 2020, 10:52:31 ÖS »
Anlattığın olayda nedenini kendin söylemissin sertifikası yok diyorsun sertifasi olsa ne diye okutsun? Umarım anlatabilmisimdir...

Almanca Çeviri | Almanca Öğreniyorum | Almanca Sayılar | Almanca Kendini Tanıtma
Almanca Günler | Almanca Kelimeler | Almanca Şarkılar | Almanca Renkler | Forum Arşivi