Almanca, Almanya 2020 vize bekleyenler ve alanlar - ALMANCAX

2020 vize bekleyenler ve alanlar

• 1145 Yanıt
  • 96771 Gösterim

0 Üye ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alii

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
Ynt: 2020 vize bekleyenler ve alanlar
« Yanıtla #396 : Haziran 17, 2020, 02:06:55 ÖS »
Anlam veremiyorum artık bizi riskli bölge ilan ederek ne amaçlıyorlar. Hayır siyasi şeylerden dolayı insanları neden mağdur ediyorlar ki . Sanki biz siyaset yapıyoruz . Bunun bir çözümü olmalı yani bizlerk aylarca böyle bekletemezler . Eylem falan mı yapsak napsak
Eylem flan yapman hicbirseyi degistirmez ancak alman mahkemesine bas vurursaniz yasal sonuclarla belki yardimci olunur

Çevrimdışı Alii

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #397 : Haziran 17, 2020, 02:19:23 ÖS »
Ailevi sebepler

Almanya'da yaşamak veya ikamet etmek için Alman eşine veya kayıtlı partnerine eşlik etmek
Diğer ebeveyn yurtdışında kalsa bile, Alman çocukların velayeti olan bir ebeveyn olarak eşlik etmek.
Almanya'da yaşayan eş veya kayıtlı partnerle (Almanca ya da hareket özgürlüğü ile) ikamet yerlerine yeniden bir araya gelmeleri , aile ilişkilerini yeniden kurmaları koşuluyla .
Giriş kısıtlamaları uygulandığı sürece, aile birleşimi vizeleri verilmeyecektir.

Verdigim linkte Boyle bir madde var o kücük madde yüzünden bize Vize verilmiyor iste bakarmisiniz ailevi sebepler altinda giris yapabilirisniz diyor Ama Vize verilmiyecektir diyor nasil bir celiski.

https://www.bundespolizei.de/Web/DE/04Aktuelles/01Meldungen/2020/03/200317_faq.html?nn=5931604#doc13824392bodyText5

Çevrimdışı Slymnn

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #398 : Haziran 17, 2020, 03:03:36 ÖS »
Ailevi sebepler

Almanya'da yaşamak veya ikamet etmek için Alman eşine veya kayıtlı partnerine eşlik etmek
Diğer ebeveyn yurtdışında kalsa bile, Alman çocukların velayeti olan bir ebeveyn olarak eşlik etmek.
Almanya'da yaşayan eş veya kayıtlı partnerle (Almanca ya da hareket özgürlüğü ile) ikamet yerlerine yeniden bir araya gelmeleri , aile ilişkilerini yeniden kurmaları koşuluyla .
Giriş kısıtlamaları uygulandığı sürece, aile birleşimi vizeleri verilmeyecektir.

Verdigim linkte Boyle bir madde var o kücük madde yüzünden bize Vize verilmiyor iste bakarmisiniz ailevi sebepler altinda giris yapabilirisniz diyor Ama Vize verilmiyecektir diyor nasil bir celiski.

https://www.bundespolizei.de/Web/DE/04Aktuelles/01Meldungen/2020/03/200317_faq.html?nn=5931604#doc13824392bodyText5
harbiden saçmalık ötesi . Bilmiyorum valla adamlar bizleri yıpratmak için her yolu deniyor. Bekleyip göreceğiz artık 30 Haziran'a kadar. Daha öncede yazıldı çizildi istisna durumlara aile birleşimini koyarlar umarım.  Tek umudum o şimdilik .

Çevrimdışı Slymnn

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #399 : Haziran 17, 2020, 03:32:49 ÖS »
Haziran ayında vizesini alanlar oldu Ankara'dan . Bence sıkıntı İstanbul ve İzmir konsolosluklarında. Acaba vizeyi alanlar girebildi mi ülkeye yoksa bekliyorlar mı

Çevrimdışı Akdemir51

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #400 : Haziran 17, 2020, 03:40:50 ÖS »
Merhaba beklemeye devam ediyoruz herkezin sinirleri bozulmuş gayet belli oluyor lakin elden birsey  gelmez.  Konsolosluk çalışmadığı sürece vizelerimiz  gönderilmez.  Istedikleri kadar istisna koysunlar.  Amaçları ülkeye yabancı kişilerin girmesini  engellemek  bakmıyorlar bunun eşi burada oda gelsin diye birşey yok türk vatandaşı isen otur oturduğun yerde.  Benim şahsi düşüncem  bu iş 30 haziranla  bitmez.   Günlük vaka sayısı 1.500 lerde  turkiyeye yasak devam edecektir diye dusunuyorum.

Çevrimdışı hamburg26

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #401 : Haziran 17, 2020, 04:10:05 ÖS »
Ailevi sebepler

Olay tamamen politik kasti bir şekilde vizeler gonderilmiyor. Alman anayasasi da aile birliğini korumak alman devletinin sorumlulugudur yazıyor o zaman bu maddeye dayanarak vize vermeleri gerekir. Karşımızda ırkçı tutuma sahip alman yetkililer var. Daha öncede dediğim gibi 30.06 ya odaklanmayin. Hayal kırıklığına ugrarsiniz

Çevrimdışı Slymnn

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #402 : Haziran 17, 2020, 04:12:26 ÖS »
Merhaba beklemeye devam ediyoruz herkezin sinirleri bozulmuş gayet belli oluyor lakin elden birsey  gelmez.  Konsolosluk çalışmadığı sürece vizelerimiz  gönderilmez.  Istedikleri kadar istisna koysunlar.  Amaçları ülkeye yabancı kişilerin girmesini  engellemek  bakmıyorlar bunun eşi burada oda gelsin diye birşey yok türk vatandaşı isen otur oturduğun yerde.  Benim şahsi düşüncem  bu iş 30 haziranla  bitmez.   Günlük vaka sayısı 1.500 lerde  turkiyeye yasak devam edecektir diye dusunuyorum.
aynı vaka oranları şuan İngiltere içinde geçerli onlardada günlük 1500 vaka açıklanıyor ama dediğiniz gibi amaç Türkler gelmesin. Benim bir umudum vardı fakat bugün Türkiye'yi riskli ülkeler listesine aldıklarından sonda umudum gitti. Hepimiz sinir harbi olduk  !

Çevrimdışı Dragorex

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #403 : Haziran 17, 2020, 05:42:27 ÖS »
Merhaba Fransa dün akşam resmi olarak şunu duyurdu:

“1 Temmuzdan itibaren Fransa’ya gelecek uluslararası öğrencilerin vize işlemlerine hemen ve öncelikli olarak başlanacaktır. Hangi ülkeden oldukları fark etmez”

https://twitter.com/francediplo_en/status/1272929718401196033?s=21

Demek ki Fransa konsoloslukları çalışmaya başlayacak. Umarım Almanya da en kısa sürede Fransa’ya uyar.

Bizim için önemli olan konsolosluğun vize işlemlerine başlaması.

Çevrimdışı Slymnn

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #404 : Haziran 17, 2020, 06:02:24 ÖS »
Merhaba Fransa dün akşam resmi olarak şunu duyurdu:

“1 Temmuzdan itibaren Fransa’ya gelecek uluslararası öğrencilerin vize işlemlerine hemen ve öncelikli olarak başlanacaktır. Hangi ülkeden oldukları fark etmez”

https://twitter.com/francediplo_en/status/1272929718401196033?s=21

Demek ki Fransa konsoloslukları çalışmaya başlayacak. Umarım Almanya da en kısa sürede Fransa’ya uyar.

Bizim için önemli olan konsolosluğun vize işlemlerine başlaması.
eğer bu haber doğruysa ab ülkeleri genel olarak başlar gibi vize işlemlerine.  İnşAllah Alman konsologundan yakın zamanda duyarız bu haberide

Çevrimdışı Slymnn

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #405 : Haziran 17, 2020, 06:04:22 ÖS »
Gerçi bu öğrenciler için bizim için önemli olan aile birleşimi. Durum farklı olabilir

Çevrimdışı Dragorex

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #406 : Haziran 17, 2020, 08:03:26 ÖS »
Gerçi bu öğrenciler için bizim için önemli olan aile birleşimi. Durum farklı olabilir

Eğer Fransa dünyanın her yerinden öğrenciye vize verip ülkesine kabul edecekse Almanya’nın kapılarının kapalı olması hiç bir anlam ifade etmez. Öğrenciler serbestçe EU içerisinde dolaşır.

Sonuç olarak Fransa vize işlemlerine başlarsa Almanya’nın ve diğer AB ülkelerinin de aynı şekilde başlaması gerekir.

Vize işlemlerine başlanması her açıdan önemli.

Almanca Çeviri | Almanca Öğreniyorum | Almanca Sayılar | Almanca Kendini Tanıtma
Almanca Günler | Almanca Kelimeler | Almanca Şarkılar | Almanca Renkler | Forum Arşivi