Almanca, Almanya 2020 vize bekleyenler ve alanlar - ALMANCAX

2020 vize bekleyenler ve alanlar

• 1145 Yanıt
  • 96779 Gösterim

0 Üye ve 23 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vulnerable

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
Ynt: 2020 vize bekleyenler ve alanlar
« Yanıtla #429 : Haziran 20, 2020, 01:28:27 ÖS »
Herkese merhaba,

Cin deki Alman Konsolosluklar da Aile Birlesimi icin randevulari yeniden actilar - 17. haziran tarihinden beri - https://china.diplo.de/blob/2331554/c25ff1d7566ec2d4cc661e445414e91c/pdf-faq-covid-data.pdf

Ilginc bir olay. Virüs Cin den gelsin ve onlara aile birlesimi mümkün olsun ama bizlere hala olmasin.

Çevrimdışı Slymnn

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #430 : Haziran 20, 2020, 03:24:57 ÖS »
Herkese merhaba,

Cin deki Alman Konsolosluklar da Aile Birlesimi icin randevulari yeniden actilar - 17. haziran tarihinden beri - https://china.diplo.de/blob/2331554/c25ff1d7566ec2d4cc661e445414e91c/pdf-faq-covid-data.pdf

Ilginc bir olay. Virüs Cin den gelsin ve onlara aile birlesimi mümkün olsun ama bizlere hala olmasin.
siyasi değil diyen bir arkadaş vardı 😅 sabredeceğiz bu süreçte gerekli yerlere sesimizi duyurmaya çalıştık umarım etkili olur.  Bu yaptıkları muamelede asla unutulmayacak gün gelir devran döner .

Çevrimdışı hamburg26

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #431 : Haziran 20, 2020, 05:09:38 ÖS »
siyasi değil diyen bir arkadaş vardı 😅 sabredeceğiz bu süreçte gerekli yerlere sesimizi duyurmaya çalıştık umarım etkili olur.  Bu yaptıkları muamelede asla unutulmayacak gün gelir devran döner .

Bu kararların siyasi olmadiğini düşünmek hayata toz pembe bakmak olur. Bu arada olan bizlere ailelerimize oluyor her geçen gün daha fazla yipraniyoruz

Çevrimdışı phoenix34

• Junior Mitglied 1
  • **
  • Seviye 0
« Yanıtla #432 : Haziran 20, 2020, 05:49:16 ÖS »
Karar siyasi ise politik olarak tarzını beğenmedikleri bir yönetim tarzı ile yönetiliyoruz. AB kriterlerine göre hareket etmeyen iktidar partisi sorumludur bu konuda. Ben akp liyim arkadaş reyisime ve partime laf ettirmem diyin açık açık. Lafı dolandırmayın

Çevrimdışı Düsseldorf

• Neuling
  • *
  • Seviye 0
« Yanıtla #433 : Haziran 20, 2020, 10:55:40 ÖS »
Almanya aile birleşim vizesine çocuğumla birlikte 15.10.2019 tarihinde Ankaradan basvuruda bulundum 4 ay içinde evraklarım anca yabancılar şubesine ulaştı mektup falan hiç bişey gitmedi zaten eşime evrakları toparlayıp teslim etti eşim kaç aydırda onay bekliyorum almanyadan yabancılar şubesine de ulaşamıyoruz bilgi almak için onay gelse pandemi sürecinin bitmesini bile mutlulukla bekliycem.

Çevrimdışı Slymnn

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #434 : Haziran 20, 2020, 11:00:01 ÖS »
Karar siyasi ise politik olarak tarzını beğenmedikleri bir yönetim tarzı ile yönetiliyoruz. AB kriterlerine göre hareket etmeyen iktidar partisi sorumludur bu konuda. Ben akp liyim arkadaş reyisime ve partime laf ettirmem diyin açık açık. Lafı dolandırmayın
Halen mevzuyu anlamamakta ve siyaset yapmaya devam ediyorsun. Buradaki amaç bilgi alışverişi yapmak ve ortak sorunlara çözüm bulmak. Bu yapılan muameleden eğer Türk vatandaşı isen seninde rahatsız olman gerekir fakat anlaşılan o ki sen bundan haz alıyorsun. Almanya'nın yaptığı muamele anlaşılır değil bunu herkes görüyor sebepsiz yere konsolosluklarını kapalı tutuyor . Olan buradaki ailesine eşine ve çocuğuna kavuşmayı bekleyen suçsuz insanlara oluyor . Hem maddi hem manevi açıdan yıpranıyor fakat senin derdin akp düşmanlığı yapıp Almanya'nın devletimize ve vatandaşına reva gördüğü adaletsizliği desteklemen. Ben hayatımda akp oy vermedim ve yaklaşık 3 4 seçimdir oy kullanmıyorum bunuda söyleyeyim  ama mevzu bu ülkenin vatandaşı ise sonuna kadar karşısında dururum. Buradaki insanların amacı bilgi almak ve paylaşmak bu konuyuda burada kapat ve vereceğin bilgi varsa buradaki insanlarla paylaş yoksa bence boşu boşuna girip ortalığı karıştırma. Senin dışında herkes bilgi paylaşıyor farkındaysan umarım anlamışsındır .

Çevrimdışı Slymnn

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #435 : Haziran 20, 2020, 11:04:06 ÖS »
Almanya aile birleşim vizesine çocuğumla birlikte 15.10.2019 tarihinde Ankaradan basvuruda bulundum 4 ay içinde evraklarım anca yabancılar şubesine ulaştı mektup falan hiç bişey gitmedi zaten eşime evrakları toparlayıp teslim etti eşim kaç aydırda onay bekliyorum almanyadan yabancılar şubesine de ulaşamıyoruz bilgi almak için onay gelse pandemi sürecinin bitmesini bile mutlulukla bekliycem.
merhaba vize onayınızın bu kadar uzun sürmesi oradaki şubenin ve bölgenin yoğunluğuna bağlı olabilir. Alman vatandaşı eş veya Alman vatandaşı çocuk üzerinden başvurular biraz daha hızlı oluyor. Şuan orada sanırım yabancılar dairesi çalışmıyor umarım kısa sürede cevap alırsınız. Benim başvurum ve onayım 1 ayda tamamlanmıştı ama bilgi vermemişlerdi. Biz kendimiz yabancılar dairesine sorup öğrenmiştik

Çevrimdışı Düsseldorf

• Neuling
  • *
  • Seviye 0
« Yanıtla #436 : Haziran 20, 2020, 11:15:50 ÖS »
Telefonla ulaşamıyoruz yabancılar şubesine eşim gidiyo bilgide vermiyolar eşim de bende türk vatandaşıyım alman konsolosluğuna mektupta gönderdik çocuğumla burda mağdurum uzun süredir beklediğimizi falan yazdık onlarda mail gönderdiler almanyadan cevap bekleniyor diye.

Çevrimdışı Alii

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #437 : Haziran 20, 2020, 11:44:50 ÖS »
MerhAba arkadaslar  AB ülkeleri birligi önümüzdeki hafta sinirlarini acacagi 50 ülkeyi aciklicakmis insalah BU listede Türkiyede olur.

Çevrimdışı leowoman

• Voll Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #438 : Haziran 21, 2020, 01:38:05 ÖÖ »
Merhabalar öncelikle,
Ben Eylül 2019 dan beri bekliyorum. Eşinizin vatandaşlık durumu sürece hiç bir şekilde etki etmiyor. Çünkü biz aylardır uğraşıyoruz. Başvuru yaptığınız Konsolosluğun ve bağlı bulunduğunuz Yabancılar dairesinin Yoğunluk durumu, memur sayısı, işleyişi, sizin özel durumlarınıza göre vize süreciniz uzayıp kısalabiliyor.
Yabancılar dairesiyle mail yoluyla iletişim kurmayı tercih edin. Gerçi pandemiden dolayı gönderilen maillere çok geç cevap veriyorlar. Şahsen bizim bir ay önce attığımız maile geçen hafta cevap verdiler. Hatta mailin içeriğinde Konsolosluğun benimle irtibata geçeceğini belirtmişler. Yüksek ihtimal daha önceden de belirttiğim gibi temmuz başı vizeler dağıtılmaya başlanacak.
Vizenizin onay alıp almadığını yabancılar dairesine Mail atarak öğrenebilirsiniz. Yabancılar dairesi yönetilen sorulara mutlaka cevap veriyor. Yalnız pandemiden dolayı Yabancılar dairesinin işleyişi de çok yavaşlamış olmalı ki maillere çok geç yanıt veriyorlar.

Çevrimdışı hamburg26

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #439 : Haziran 21, 2020, 12:45:40 ÖS »
MerhAba arkadaslar  AB ülkeleri birligi önümüzdeki hafta sinirlarini acacagi 50 ülkeyi aciklicakmis insalah BU listede Türkiyede olur.

Bu konuda heiko maas verdiği röportajda Türkiye hakkında bir ipucu vermedi ama inşAllah bu listeye Türkiye girer ve bu saçmalıklar sona erer.

Almanca Çeviri | Almanca Öğreniyorum | Almanca Sayılar | Almanca Kendini Tanıtma
Almanca Günler | Almanca Kelimeler | Almanca Şarkılar | Almanca Renkler | Forum Arşivi