Almanca, Almanya 2020 vize bekleyenler ve alanlar - ALMANCAX

2020 vize bekleyenler ve alanlar

• 1145 Yanıt
  • 96758 Gösterim

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Slymnn

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
Ynt: 2020 vize bekleyenler ve alanlar
« Yanıtla #462 : Haziran 23, 2020, 05:40:36 ÖS »
Hocam bir haber paylaştin sayfa çöktü
 Yukarda arkadaşlar yazmış ama hamilelik falan gibi istisna bir durum mu var ?
benim eşim ve çocuğum alman vatandaşı zaten ben başvuruyu çocuk üzerinden yapmıştım dil vs gibi şeylerden muaftim. Eşim Almanya'dan zorda olduğuna ve çocukla beraber tek başına yasiyamadiğı gibisinden uzun bir mail yazdı. Geçen hafta çarşamba sonra Perşembe benim bilgilerimi istediler cuma gününde ups kargoya vermişler. Bugünde konsolosluk mail attı kargoya verildiğine dair sonrada geldi bugün

Çevrimdışı hamburg26

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #463 : Haziran 23, 2020, 05:40:51 ÖS »
Eğer orada yaşayan eşiniz ve çocuğunuz var ise bunun üzerinden bir mail yazdırın ve dönüş yapmasını bekleyin biz öyle yaptık ve çok şükür bugün vizemi aldım. Kısmetse cuma günü uçmayı düşünüyorum . Umarım herkes bu hafta güzel haber alır arkadaşlar ve herkesin pasaportu eline ulaşır 🙏 ama bence 30 Haziran'dan sonra daha uzamayacak bu yasak

Hepimizin eşi ve çocuğu orda. Olmasa nasıl aile birleşimi yapacağız? Böyle bir istisna mi olur.

Çevrimdışı Slymnn

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #464 : Haziran 23, 2020, 05:42:17 ÖS »
Keske insanlari direk heveslendirmeden bu istisna olan durumu da paylassaydiniz. Size olan istisna bizim gibi normallere uygulanmaz kesin. Bosuna yine bi heveslendim.
Sizin adiniza sevindim.
ben istisna olduğunu sanmıyordum daha sonradan öyle tahmin ettim fakat istisnada olmayabilir genel olarak dağıtılmaya başlanmış olabilir. Çünkü ups kargoda hiçbir zaman kayıt çıkmıyordu benim bugünde çıkmadı direk geldi

Çevrimdışı Slymnn

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #465 : Haziran 23, 2020, 05:43:51 ÖS »
Hepimizin eşi ve çocuğu orda. Olmasa nasıl aile birleşimi yapacağız? Böyle bir istisna mi olur.
eşiniz bir mail yazsın bence denemekte fayda var uzun bir şekilde zorda olduğunu falan anlatsın etkili bir şekilde belki sizede yardımcı olurlar

Çevrimdışı hamburg26

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #466 : Haziran 23, 2020, 05:45:23 ÖS »
ben istisna olduğunu sanmıyordum daha sonradan öyle tahmin ettim fakat istisnada olmayabilir genel olarak dağıtılmaya başlanmış olabilir. Çünkü ups kargoda hiçbir zaman kayıt çıkmıyordu benim bugünde çıkmadı direk geldi

Doğumuna bir ay kalmış olan var, düşük tehlikesi olanlar yada çok daha ciddi durumda olan aileler var onlara bile istisna yapılmıyor. Eşiniz bu tarz bir mail attı diye vize gonderilmez. Ne diyelim Allah yolunuzu açık etsin

Çevrimdışı Akdemir51

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #467 : Haziran 23, 2020, 06:26:08 ÖS »
Sizin adınıza sevindim nereden başvuru yapmıştınız  ? Bana göre. Tamamen tesadüf .   Eşiniz bir mail yazmış ve sizin vizeniz gonderilmis. Istisna olduğunu düşünmüyorum.acikcasi    çünkü herkezin ailesi orda .  Eşim kafayı yemek üzere.      Bizim.bir arkadaş almanya dışişleri bakanligina  mail atıyor. Ve verilen cevap türkiye risk bölgesi  ilan edildi.  2 haftada bir olan guncellemelerinizi takip ediniz şuan için vizenizin verilmesi mümkün degildir diye.   Bazen iyi yönlerine denk  gelip aradan 1 2 pasaportu  yazı tura atarak çekiyorlar kim gelirse gönderiyorlar vizeyi 😂  istanbul  vize bölümü zaten çalışmıyor.  Benim şuan için bildiklerim  bunlar.   Ayriyeten hiç önemi yok mail atılmış cevap gelmiş istisna yapılmış amacınız vizeyi almaktı almissiniz  yolunuz  açık olsun.    Ve sizin başvuru yaptığınız konsolosluk hangisi ?

Çevrimdışı Dragorex

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #468 : Haziran 23, 2020, 06:35:31 ÖS »
Hayırlı olsun. Darısı bizim başımıza.

Demek ki ellerinde vize gönderme imkanı var. İstisnayı neye göre yapıyorlar esas konu bu.

Sadece Türkiye değil, bütün dünyadan insanlar vize bekliyor.

Çevrimdışı Alii

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #469 : Haziran 23, 2020, 06:40:23 ÖS »
Hayırlı olsun. Darısı bizim başımıza.

Demek ki ellerinde vize gönderme imkanı var. İstisnayı neye göre yapıyorlar esas konu bu.

Sadece Türkiye değil, bütün dünyadan insanlar vize bekliyor.
Valla onu bende anlamadim Ama sanirsam esi alman vatandasi olanlara gönderiyorlar heralde bende izmirden basvurmustum 7 ay oldu hala beklemedeyim

Çevrimdışı Zeynepakbas

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #470 : Haziran 23, 2020, 06:46:07 ÖS »
Vize Bölümü çalışmıyor diye mail atıyorlardı bizlere daha evvel, ama pasaport gonderildigine gore Vize Bölümü çalışıyor demektir. O zaman kimse pasaport istemesin diye bu şekilde oto-cevap yazıyorlar, ben oyle tahmin ediyorum. Ayrıca vize verilmesi icin bazi istisna durumlar var onlarin icinde Aile Birleşimi yoktu. Cok zor bir durum olmadikca vizeleri vermeyecekleri notunu düşmüşler, ben şöyle düşünüyorum; istisna yapacak olsalar o kadar insan çocuğunu/eşini sebep gosteriyor yine de pasaportunu alamiyor, dogum yapacaklar/yapanlar filan var o kadar pasaport pesinde koşan insan var bence istisna degildir bu. Bizlere de pasaportlari ulastirirlar yakinda diye dusunuyorum. 30 Haziran’da yasak uzayacaksa bile artik Aile Birlesimi yapacaklar icin istisna yapilmasi ve pasaportlarin gonderilmesi gerekir. Almanya’da vaka artışı var bazi eyaletlerde, eğer bu durumdan dolayi ve Türkiye’de ki vaka durumundan dolayi yine uzatırsalar bu işe artık birisinin el atıp gerçekten gitmek zorunda olan kişilere (bizlerde dahil) pasaportlari gondermeleri gerekir.. bir umutla UPS kargonun sitesinde hergün pasaportu kontrol etmekten yorulduk..

Çevrimdışı Zeynepakbas

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #471 : Haziran 23, 2020, 06:49:04 ÖS »
Valla onu bende anlamadim Ama sanirsam esi alman vatandasi olanlara gönderiyorlar heralde bende izmirden basvurmustum 7 ay oldu hala beklemedeyim

Benim eşimde alman vatandaşı ve evcil hayvanim icin birsuru resmi belge cikarttirdim hepsinin gecerlilik suresi var Temmuz 5’te dolacak.. buda zorunlu bir sebep ama ben konsolosluga bunu gerekce gosterdigimde pasaportlari yasak kalktiktan sonra gonderecegiz diye klasik cevabi dönüyorlar. Ben Temmuz 5’ten once gidemezsem tüm cikarttigim evraklari en baştan çıkartmak zorunda kalcam, maddi-manevi zarar, 1000 liraya yakin masraf yaptim bu evraklar icin, ama Konsoloslugun umrunda bile degil. Birde eşime mail yaZdirdim bugun artik ne dönerler bakacağız..

Çevrimdışı Dragorex

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #472 : Haziran 23, 2020, 06:49:31 ÖS »

Eşi, çocuğu Alman vatandaşı olanları öncelikli sıraya koyduklarını düşünüyorum ben de. 

Zaten Corona sürecinde sağlık çalışanları, diplomatlar, taşıma sektöründe çalışanlar gibi özel bazı gruplara vize veriliyor. Onlara özel bir kontenjan var. Bence konsolosluk çalışanları baktı yoğunluk fazla yok, arkadaşın durumunu da bu özel kontenjandan sayıp vizesini gönderdiler. Tamamen kendi varsayımım.

Almanca Çeviri | Almanca Öğreniyorum | Almanca Sayılar | Almanca Kendini Tanıtma
Almanca Günler | Almanca Kelimeler | Almanca Şarkılar | Almanca Renkler | Forum Arşivi