Almanca, Almanya 2020 vize bekleyenler ve alanlar - ALMANCAX

2020 vize bekleyenler ve alanlar

• 1154 Yanıt
  • 97444 Gösterim

Aya90, Londa ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SB2017

• Junior Mitglied 1
  • **
  • Seviye 0
Ynt: 2020 vize bekleyenler ve alanlar
« Yanıtla #924 : Eylül 12, 2020, 02:11:52 ÖÖ »
Seni alman konsolosluğu çağırcak orda 70 euro ediceksin 20 tl kargo parası ve soru sorcaklar almanca pasaport teslim edeceksin onlarda almanyaya gidecek diğer evraklarla eşinize orda işte çağırırlar gidr sonrada bekliceksiniz 1 aya kadar inşAllah biter işiniz abi

A n k a r a d a n 26 Ağustosta online idatadan Randevu başvurusunda bulunup ta atanabilen var mı? Bize 12 gün oldu cevap yok 10 ile 15 iş günü denildi...varsa biri yazsin

Çevrimdışı Mustafayal

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #925 : Eylül 12, 2020, 08:09:11 ÖÖ »
Daha Atama bekleyen Izmir 17 Agustos ön Kayit yaptiranlar bekliyor Izmir Yavas gidiyor Gründe 4 ve 5 Kişi

Çevrimdışı Mustafayal

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #926 : Eylül 12, 2020, 08:25:44 ÖÖ »
Avrupa Birliği üyesi vatandaşı olan eş  Almanya’da yaşıyor ise onun Türkiye’deki eşinden dil serfitikası istenmiyor  ve 5 yıllık vize veriyorlar Schengen tipi oraya gidince oturuma başvuru yorsunuz

Çevrimdışı Kemalbey1

• Neuling
  • *
  • Seviye 0
« Yanıtla #927 : Eylül 12, 2020, 02:04:26 ÖS »
Avrupa Birliği üyesi vatandaşı olan eş  Almanya’da yaşıyor ise onun Türkiye’deki eşinden dil serfitikası istenmiyor  ve 5 yıllık vize veriyorlar Schengen tipi oraya gidince oturuma başvuru yorsunuz
Teşekkürler hocam.peki mulakatta ne tarz sorular soruyorlar yani acaba ab vatandaşı eşe farklı bir muamele yapılıyor mu

Çevrimdışı Stuttgart12345

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #928 : Eylül 12, 2020, 03:40:05 ÖS »
Arkadaşlar selamın aleykum. 18 ağustosta başvuru yapmıştım. 29 eylüle randevu verdiler ilk randevu. dosyalarım herşeyim hazır çocuk üzerinden başvuru yapıcağım. 29 eylül başvursundan sonra 1 ila 3 ay arası çıkar dediler. eşimi çağırırlarmı almanya'dan herhangibir kağıt veya soru sorarlar mı konu hakkında bilgisi verir misin. Allah herkezi eşlerine ve çocuklarına biran önce kavuştursun.

Ben alman vatandasiyim maasliyim ve dogmamis cocuk üzerinden yaptik ama Malesef yabancilar dairesi gelirimin yetmedigini sölyedi halbuki kanunen alman vatandasi oldugum icin vermeleri lazim
Avukatada danistim Hatta yabancilar dairesinede söyledim böle böle bi kanun var ozaman avukata verin dedi 2 hafta önce felan ...zatn doguma sayili gün kaldigi icin avukatlarla ugrasmak istemedik, dogum belgesini istedi vizeyi onaylamak icin ozaman geliri hesaplamiyomus cocuk daha dogmadigi icin hesaplaniyomus dedi ...zorluk cikarticaklar ya

Çevrimdışı Stuttgart12345

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
« Yanıtla #929 : Eylül 12, 2020, 03:43:33 ÖS »
Eyaletten eyalete değişiyor Alman vatandaşı eşten de son zamanlarda gelir belgesi isteniyor bilgilerinize eğer eşinizin vatandaşlığı Avrupa birliği üye ülkelerden se Yunanistan İtalya Hırvatistan gibi onlardan A1 belgesi istemiyorlar direk 5 yıllık vize veriyorlar Almanya’ya gidince oturuma başvuruyorsunuz

Aynen benden istediler gelirim yetersizmis bebegin dogmasini beklyioruz ozaman gelir hedsplanmicskmis yabancilar dairesi islemleri cocuk dogana kadar durdurdu dogduktan sonra onaylicakmis bakalim zaten günleri kaldi artik doguma zaten

Çevrimdışı Mustafayal

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #930 : Eylül 12, 2020, 07:23:32 ÖS »
Aylık net gelir 2100 Euro olacak baden Württemberg eyaleti artık bazı eyaletler aylık gelir belgesi istiyorlar aylık kazanç Alman vatandaşı olan Türk asıllı eşlerden

Çevrimdışı Mustafayal

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #931 : Eylül 12, 2020, 07:25:01 ÖS »
Ben alman vatandasiyim maasliyim ve dogmamis cocuk üzerinden yaptik ama Malesef yabancilar dairesi gelirimin yetmedigini sölyedi halbuki kanunen alman vatandasi oldugum icin vermeleri lazim
Avukatada danistim Hatta yabancilar dairesinede söyledim böle böle bi kanun var ozaman avukata verin dedi 2 hafta önce felan ...zatn doguma sayili gün kaldigi icin avukatlarla ugrasmak istemedik, dogum belgesini istedi vizeyi onaylamak icin ozaman geliri hesaplamiyomus cocuk daha dogmadigi icin hesaplaniyomus dedi ...zorluk cikarticaklar ya
.   Geliriniz Netto kaç Euro ? Ev metrekaresi ne kadar?

Çevrimdışı Mustafayal

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #932 : Eylül 12, 2020, 07:27:17 ÖS »
Teşekkürler hocam.peki mulakatta ne tarz sorular soruyorlar yani acaba ab vatandaşı eşe farklı bir muamele yapılıyor mu
.    Almanca sormuyorlar AB vatandaşı eşe zaten eş serbest dolaşım hakkı kazanıyor eşinden dolayı Almanya gidince oturuma başvuracaksınız

Çevrimdışı Mustafayal

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #933 : Eylül 12, 2020, 07:31:18 ÖS »
Aynen benden istediler gelirim yetersizmis bebegin dogmasini beklyioruz ozaman gelir hedsplanmicskmis yabancilar dairesi islemleri cocuk dogana kadar durdurdu dogduktan sonra onaylicakmis bakalim zaten günleri kaldi artik doguma zaten
.  Aylık net gelir 2100 Euro olacak kira yı çıktıktan sonra çoçuk ile beraber 3 kişlik

Çevrimdışı Mustafayal

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #934 : Eylül 12, 2020, 07:40:12 ÖS »

Almanca Çeviri | Almanca Öğreniyorum | Almanca Sayılar | Almanca Kendini Tanıtma
Almanca Günler | Almanca Kelimeler | Almanca Şarkılar | Almanca Renkler | Forum Arşivi