Almanca, Almanya 2020 vize bekleyenler ve alanlar - ALMANCAX

2020 vize bekleyenler ve alanlar

• 1233 Yanıt
  • 105950 Gösterim

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetkaragözcüler

• Junior Mitglied 2
  • Seviye 0
Ynt: 2020 vize bekleyenler ve alanlar
« Yanıtla #1056 : Ekim 01, 2020, 02:55:00 ÖS »
Selamın Aleyküm arkadaşlar, 28.09.2020 tarihinde çocuk üzerinden başvurumu yaptım. konsoloslukta hiç bir soru sormadılar evraklara baktılar ve tamam evraklarınız dedi teşekkür edip gidebilirsiniz dediler. Eşimde alman vatandaşı berlinde oturuyorlar kira olarak evleri mevcut çocuk ve kendisi kalıyor.  annelik iznindeydi yeni bitti devlete kayıtlı çalışmıyor. pandemi sürecinden dolayıda çağıran olmadı. olumsuz bir durum yaşanır mı gelir beyanı gibi yazılar okuyorum bu işlerle bir ilgisi var mı merak ettim. cevaplarınız için çok teşekkür ederim. hepimizin hakkında hayırlısı ne ise o olsun inşAllah.

Çevrimdışı Mustafayal

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #1057 : Ekim 01, 2020, 05:54:31 ÖS »
Selamın Aleyküm arkadaşlar, 28.09.2020 tarihinde çocuk üzerinden başvurumu yaptım. konsoloslukta hiç bir soru sormadılar evraklara baktılar ve tamam evraklarınız dedi teşekkür edip gidebilirsiniz dediler. Eşimde alman vatandaşı berlinde oturuyorlar kira olarak evleri mevcut çocuk ve kendisi kalıyor.  annelik iznindeydi yeni bitti devlete kayıtlı çalışmıyor. pandemi sürecinden dolayıda çağıran olmadı. olumsuz bir durum yaşanır mı gelir beyanı gibi yazılar okuyorum bu işlerle bir ilgisi var mı merak ettim. cevaplarınız için çok teşekkür ederim. hepimizin hakkında hayırlısı ne ise o olsun inşAllah.

Yabancılar şubesi Alman vatandaşlarından bazı evrak talep edebiliyor evraklarınız yabancılar şubesine ulaştıktan sonra evrak isterlerse mail veya posta yoluyla eşinizden talep edebiliyor

Çevrimdışı Flying

• Neuling
  • *
  • Seviye 0
« Yanıtla #1058 : Ekim 07, 2020, 11:39:10 ÖÖ »
Eşi mavi kartalı ( blue cart ) olup aile birleşimi vizesine başvurup bekleyen var mı?

Çevrimdışı Londa

• Junior Mitglied 1
  • **
  • Seviye 0
« Yanıtla #1059 : Ekim 08, 2020, 10:45:02 ÖS »
hiermit teile ich Ihnen mit, dass meine Stellungnahme an die Deutsche Botschaft erfolgt ist.

Für weitere Rückfragen verweise ich Sie daher an die zuständige Deutsche Botschaft. Bugün bana almanyadaki yabancılar şubesinden almanca olarak bu mail geldi acaba olumlu olabilirmi olumlu yada olumsuz diye belirtilmemiş

Çevrimdışı Aya90

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #1060 : Ekim 09, 2020, 01:01:25 ÖÖ »
hiermit teile ich Ihnen mit, dass meine Stellungnahme an die Deutsche Botschaft erfolgt ist.

Für weitere Rückfragen verweise ich Sie daher an die zuständige Deutsche Botschaft. Bugün bana almanyadaki yabancılar şubesinden almanca olarak bu mail geldi acaba olumlu olabilirmi olumlu yada olumsuz diye belirtilmemiş
Almanya konsolosluğuna mail atın bence gerekli cevabı verirler ama onlarda olumlu olumsuz bir söz. Söylemez pasaportunuz geldiği zaman farkedersiniz

Çevrimdışı Hamburg001

• Junior Mitglied 1
  • **
  • Seviye 0
« Yanıtla #1061 : Ekim 09, 2020, 08:26:21 ÖÖ »
Merhaba,

21 Eylül 2020 Başvuru tarihi
28 Eylül 2020 Eşimden evrakların istenmesi
5 Ekim 2020 Eşimin evraklarını gönderdi
8 Ekim 2020 Yabancılar şubesi henüz benim evraklarımın yabancılar şubesine ulaşmadığını bildirdi.

Çevrimdışı Mustafayal

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #1062 : Ekim 09, 2020, 08:30:03 ÖÖ »
Merhaba,

8 Ekim 2020 Yabancılar şubesi henüz benim evraklarımın yabancılar şubesine ulaşmadığını bildirdi.

Senin evrakların gitmeden nasıl evrak isteyebiliyor yabancılar şubesi senin evraklar gittikten sonra istiyorlar evrak

Çevrimdışı Mustafayal

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #1063 : Ekim 09, 2020, 08:35:56 ÖÖ »
Merhaba,

Sehr geehrte Frau Yalcin,

der Visa-Antrag Ihres Mannes liegt seit heute auf meinem Tisch.

Damit ich ihn bearbeiten kann benötige ich von Ihnen folgende Unterlagen:

·         Wohnraumnachweis (ausgefüllt von Ihrem Vermieter)
·         Ihre Arbeitsbescheinigung (ausgefüllt von Ihrer Arbeit)
·         Ihre Gehaltsnachweise für die letzten 3 Monate.

Ich bitte um die Zusendung der genannten Unterlagen innerhalb von drei Wochen bis zum 14.10.2020. Erst wenn mir die Unterlagen vorliegen, kann ich über den Fall entscheiden.

Bu şekilde mail atıyorlar şu anda eşinizin evrakları masamda karar verebilmem için 14.10 2020 kadar istenilen evrakları bana mail atın diye mail gönderiyor senin evrakların gitmeden bu mail göndermiyor zaten

Çevrimdışı Hamburg001

• Junior Mitglied 1
  • **
  • Seviye 0
« Yanıtla #1064 : Ekim 09, 2020, 12:40:11 ÖS »

Sehr geehrte Frau Yalcin,

der Visa-Antrag Ihres Mannes liegt seit heute auf meinem Tisch.

Damit ich ihn bearbeiten kann benötige ich von Ihnen folgende Unterlagen:

·         Wohnraumnachweis (ausgefüllt von Ihrem Vermieter)
·         Ihre Arbeitsbescheinigung (ausgefüllt von Ihrer Arbeit)
·         Ihre Gehaltsnachweise für die letzten 3 Monate.

Ich bitte um die Zusendung der genannten Unterlagen innerhalb von drei Wochen bis zum 14.10.2020. Erst wenn mir die Unterlagen vorliegen, kann ich über den Fall entscheiden.

Bu şekilde mail atıyorlar şu anda eşinizin evrakları masamda karar verebilmem için 14.10 2020 kadar istenilen evrakları bana mail atın diye mail gönderiyor senin evrakların gitmeden bu mail göndermiyor zaten

Eşimin gönderdiği evraklar yabancılar şubesine ulaşıp ulaşmadığını sorması üzerine bize verilen cevap bu şekilde.

Ihre Unterlagen sind hier eingegangen.
Momentan warten wir noch auf den.
Papierantrag von der Botschaft.

Geçmiş yıllarda yazılanlara istinaden süreç şu şekilde işlediğinin kanaatine vardım.

Konsolosluk başvurusundan sonra sistem üzerinden Yabancılar şubesine bilgiler gidiyor.
Yabancılar şubesinin çalışma şartlarına göre sistem üzerindeki bilgilere istinaden Almanya'da yaşayan eşten evrak talep ediyor.
Matbu evraklar yabancılar şubesine ulaşılması bekleniyor ve onay/red sürecine giriliyor.

Ancak onay aşamasından sonra Yabancılar şubesi Konsolosluğa evrak gönderiyor mu sistem üzerinden mi onaylayın diyor orasını tam bilemiyorum

Çevrimdışı gizemlikız

• Neuling
  • *
  • Seviye 0
« Yanıtla #1065 : Ekim 09, 2020, 01:01:42 ÖS »
Merhaba ben burda yeniyim. Fazla bi bilgim yok burayla ilgili.. sadece merak ettiğim bir şey var. Schleswig-Holstein eyaletinde vize bekleyen var mı aranızda?

Çevrimdışı Mustafayal

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 0
« Yanıtla #1066 : Ekim 09, 2020, 01:59:24 ÖS »
Merhaba ben burda yeniyim. Fazla bi bilgim yok burayla ilgili.. sadece merak ettiğim bir şey var. Schleswig-Holstein eyaletinde vize bekleyen var mı aranızda?

Eyelat önemli değil burda herkes vize bekliyor yabancılar şubesi onay verdikten sonra konsolosluk vizeyi basıp gönderiyor

Almanca Çeviri | Almanca Öğreniyorum | Almanca Sayılar | Almanca Kendini Tanıtma
Almanca Günler | Almanca Kelimeler | Almanca Şarkılar | Almanca Renkler | Forum Arşivi