almanyanın guzellıklerını paylasalım

• 1 Yanıt
  • 1928 Gösterim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tugce_doerjer

• Global Moderatör
  • Seviye 48
almanyanın guzellıklerını paylasalım
« : Ağustos 21, 2011, 09:15:23 ÖS »
eveeet hep burada almanyadakı sorunlarımızı paylastık paylasmaya devamda edıcez. ama bırazda burda yasadıgımız guzel yada komık anılarımızıda paylasabılırız. buraya yenı gelıcek uyelerede bıraz moral olur nedersınız?

- buraya geldıgımde sabahılk uyandıgım zaman camdan dısarı bakıp esıme ınsanlar nerde dıye sormustum :) ınsanların ıslerıne olan baglılıgına gercekten hayranım.

- sehırler cok temız ve duzenlı. buyuk sehırlerımızdekı kaos burda yok. ınsanı yormuyor burda yasamak.

- benım yasadıgım sehırde nehır var ordek kaz gormek mumkun. bı adam bahcesınde 6 tane lama beslıyor. onların resmını cekmek ısterken nerdeyse oluyordum meger bahceyı cevırdıklerı teller elektrıklıymıs :) bu hayvan sevgım bır gun benı oldurucek  :haha:

- heryerde park yada yesıl alan bulmak mumkun kopegı olanlar ıcın ( benım gıbı mesela ) gezıp dolasmak gercekten cok guzel. kose basından sokak kopegı yada tasmasız kopek cıkacak dıye tedırgın degılım.

sımdılık bu kadar sıra sızde

Çevrimdışı BARTTT

• Voll Mitglied 1
  • Seviye 7
Ynt: Almanya'nın guzellıklerını paylasalım
« Yanıtla #1 : Ağustos 22, 2011, 01:39:48 ÖÖ »

Merhaba ;

Doğduğumdan beri aynı almanya diyemicem.Eski hayatımda ailem konu;komşu bizim oralara ait insanlar vardı.Yeşil yeşil mavi mavi idi.Bunca sene sonra tekrar yerleşerek hemen alışmam kolay olmadı.Eski samimiyetlerı burda kurmak bazen çok zor oluyor.Yeni toplum ve pena gerçeği.Halen aynı kalan şeylerde var.Berlindeki evimin dibinde göl gibi bir yer var.Ara sıra gidip kendimi dinliyorum.

Sokaklar ,heryerin yeşil olması......Artık hiç ilgimi çekmiyor.Zaten benım gibi bir Türkiye'de bir almanyada buyuyen çocuklar veya çocukluklarını bu şekilde geçirip bu gunlere gelenler;VATANIM DİYOR.
       10 sene verdım kendime kessınlıkle döneceğim.