almancax Duyuru Alanları
ELEKTRONİK SÖZLÜK BURADA İSTANBUL'DA ALMANCA KURSUMUZ ALMANCA EĞİTİM SETİMİZ ANTALYA'DA ALMANCA KURSUMUZ A1 SINAVINA ŞOK HAZIRLIK!
6 DİLDE ELEKTRONİK SÖZLÜK
Şimdi Sipariş Ver
Kapıda Öde
almancax Güvencesiyle
İSTANBUL'DA ALMANCA KURSU
TÜRKİYE'DE 1 NUMARA!
A1 SINAVINI DERT ETMEYİN
0 507 663 58 55
HIZLI, VERİMLİ, EKONOMİK
Almanca Öğrenin
A1 SINAVINA HAZIRLANIN
Şimdi Al Kapıda Öde
ANTALYA'DA ALMANCA KURSUMUZ
Üyelerimize Özel İndirimler
DETAYLI BİLGİ 0 242 346 36 66
Tam 250 Video
Çözümlü A1 Soruları
A1 Sınavını Yakından Tanıyın

Gönderen Konu: Üc Boyutlu Resim okuyabileniz var mi?  (Okunma sayısı 23330 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 13, 2008, 05:10:23 ÖS
Yanıtla #99
  • Geschäftsführendes Mitglied

ve bir resim daha:))

bakalım kim görebilecek:)

Bu biraz zor gibi... :( Deneyelim bakalim bir sey cikiyor mu ortaya... :-\

Koca kafali ve koca kulakli, gözlerini sana dikmis ve uzun dilini cikarmis bir köpek, aaa yok gözünü bana dikmemis, yukardan bir elma düsüyor, ona bakiyor... En üstte de asagiya dogru bakan kus gibi bir sey gördüm... Daha bir sürü sey var ama cok karisik, bir seye benzetemedim... :-\

Haziran 13, 2008, 05:11:15 ÖS
Yanıtla #100
  • almancax Fanatiker
Pembe güllerin icinde köpekler, turuncu güllerin icinde baykuslar, solda kosan iki kisi ve onun üzerinde yürüyen iki cift gördüm...

Dogru mu ???

:)))))))

hayal gücün pek kuvvetli arkadaşım:)

biraz daha uğraşın açıklayacağım:)

Yanlis yani... :-\

tmm fazla uğraştırmadan açıklayayaım..

ilk gönderdiğim güller içerisinde minik güllerden oluşmuş kocaman bir gül var resmin ortasında..

ikinci gönderdiğimde atın üstünde bir silahşör var ve elindede bayrağı var,cenge gidiyor sanırım:))

Haziran 13, 2008, 05:12:00 ÖS
Yanıtla #101
  • sevgi
  • hayat bana yine yalan söyledi
valla ben hala bise göremedim biri anlatsin bana bunu yoksa kafayi yiycem
BU ŞEHİRDEN HER GİDİŞİNDE ŞEHRİ SANKİ BEN UĞURLUYORUM.
SEN BENDEN GİDELİ ÇOK OLDU, AMA BEN SANA HÂLÂ EL SALLIYORUM...

Haziran 13, 2008, 05:14:08 ÖS
Yanıtla #102
  • almancax Fanatiker

yok canım yaa kafayı yiyecek kadar öenmli değilki..

elbet bir gün göreceksinz ama inanın çok zevkli birşey..bu konuyu baştan sona kadar incelediğinde bir çok arkadaş görebilme yöntemlerini anlatmış bende acizane açıkladım..

gerisi sanırım size aklamış,keşke daha fazla yardımcı olabilsem:(

Haziran 13, 2008, 05:17:29 ÖS
Yanıtla #103
  • sevgi
dankeschön bakarim konuya ben bunu nasi görebilinecegini bulmadan rahatlamam söylemesi ayip biraz inatciyimdirda

Haziran 13, 2008, 05:18:13 ÖS
Yanıtla #104

Dikkatle bakman lazim, ben de bakiyorum, ama cok az sey görüyorum... Diger arkadaslarin nasil görebildiklerini hala anlamis degilim... :-\ Muharrem Bey'in aciklamasini bir oku istersen, belki bir ise yarar...

Alinti:

Üç Boyutlu Resimlere Nasıl Bakılır?

Öncelikle çift görme nedir ve nasıl olur ona bakalım; elinize bir kalem alın, nasıl olduğu önemli değil kalem olsun yeter.Kalemi dik tutarak burnunuzun dibine kadar getirin ve karşıda bir yerlere bakın, (kaleme bakmaya çalışmayın şaşı olursunuz sonra  :) ) karşıda bir yerlere bakarken (duvar olabilir mesela) çaktırmadan kalemin ne durumda olduğunu görmeye çalışın. (görüş açısı içinde olduğu için hiç zorlanmadan kalemi farkedeceksiniz zaten) kalemi çift görüyorsunuz değil mi?
Evet siz duvara bakarken kalemi çift görüyorsunuz, yan yana iki tane hayalet görüntü.
Kalemi tek görmeye çalışırsanız muhtemelen gözleriniz şaşı pozisyonda yorulacak.
Şimdi kalemi bir uzaklaştırıp bir yakınlaştırın, uzaklaştırdığınızda iki hayalet görüntü birleşecek ve kalemi normal olarak tek göreceksiniz (iki hayalet görüntü=bir gerçek görüntü), yakınlaştırdığınızda kalem iki hayalet görüntüye ayrılacak ve çift göreceksiniz.

Tek görme-çift görme olayını anladıysanız, olay bitmiş demektir.Çünkü bu resimler bu mantığa göre hazırlanıyor.Yukarıdaki resimlerden herhangi birine dikkatlice bakın, birçok noktanın ya da şeklin yanyana simetrik bir biçimde sıralandığını görürsünüz.
Örneğin tavşan resminin üst kısmında bulunan beyaz noktalar ya da aşağıdaki şekilde insan kafaları gibi.
Yukarıda kalemle yaptıklarınızı şimdi bu noktalar üzerinde yapacaksınız.Siz herhangi bir noktayı çift görmeye başlayınca zaten tüm noktalar çift görünecek (hayalet görüntü olarak) siz herhangi iki hayalet görüntüyü üst üste getirdiğiniz zaman (biraz zaman isteyebilir) iki hayalet görüntü=bir gerçek görüntü formülü işler ve resime girmiş olursunuz.Resmi düz tutmazsanız ya da başınızı düz tutmazsanız hayalet görüntüleri birleştiremezsiniz böylece resme bakamazsınız.
Şaşı taklidi yaparak da çift görme olayı mümkündür fakat bu göz sağlığı açısından çok zararlıdır, bu tür resimlere bakmak gözleri dinlendirir, fakat şaşı olarak bakmak aksine çok fazla yorar.

Bir dersimizin daha sonuna gelmiş bulunuyoruz, soruları ilgili bölüme yazınız..   :D

(Alintidir. Alinti sahibi: Muharrem)

Haziran 13, 2008, 05:20:11 ÖS
Yanıtla #105
  • sevgi
tesekkürederim 3.14 buarada 3.14 anlami ne biraz acaip bi ism olmus yanlis anlamada meraktan sadece

Haziran 13, 2008, 05:22:35 ÖS
Yanıtla #106
  • sevgi
neyse arkadaslar hepiniz saglicakla kalin ben cikiyorumalmanca Schularbeitim var bir saat sonra insAllah iyi bi not alirim

Haziran 13, 2008, 05:24:13 ÖS
Yanıtla #107
tesekkürederim 3.14 buarada 3.14 anlami ne biraz acaip bi ism olmus yanlis anlamada meraktan sadece

3.14 degil, 3,14 (üc virgül on dört) ;D  Meshur pi sayisi:π = 3, 14159 26535 89793 23846 26433 83279 50288 41971 69399 37510 58209 74944 5923 (İlk 65 basamağa kadar ondalık açılımı)

Benim icin anlamini sordun, aciklayayim, benim icin önemi aslina bakarsan yok. Ama sayilari sevdigim icin, bir sayi olsun istedim ismim, eski ismim 197'ydi, bazi sebeplerden dolayi o ismi istemiyordum, üyeligimi sildim, 3,14 olarak takrar üye oldum. Bu yani... :)

Haziran 13, 2008, 05:25:45 ÖS
Yanıtla #108
neyse arkadaslar hepiniz saglicakla kalin ben cikiyorumalmanca Schularbeitim var bir saat sonra insAllah iyi bi not alirim

Basarilar ve bol sanslar dilerim. Yüksek bir not alman dilegiyle; ve "Ich drücke dir die Daumen!"

Ağustos 19, 2008, 03:16:37 ÖS
Yanıtla #109
--> Ben hâlâ bu 3 boyutlu resim okuma isini beceremedim... :-\ O kadar da anlattilar ama olmuyor.. :( Bunun baska bir yolu yok mu acaba :'(