almanca eğitim seti ders kitabı

Gönderen Konu: Yabancı Dil Öğrenmenin Altın Kuralları  (Okunma sayısı 2144 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 25, 2008, 08:53:11 ÖS
Değerli Almanca öğrenen arkadaşlar, konuya girmeden önce sizlere çok önemli bir bilgi vermek istiyoruz.almancax.com eğitmenleri olarak sizler için çok değerli bir Almanca eğitim seti hazırladık.Hiç Almanca bilmeyenlerin dahi çok kolayca Almanca öğrenebileceği Almanca eğitim setimizde tam 3 adet kitap bulunuyor.Kitaplarımızdan ikisi ders kitabı, bir tanesi ise alıştırma kitabı.Ders kitaplarından her biri yaklaşık 100 sayfa.Alıştırma kitabımız ise 32 sayfa. Kitaplarımızı sizler için özenle hazırladık, konular sıfırdan başlıyor ve üniteler Türkçe açıklamalı olarak ayrıntılı bir şekilde açıklandı.Her bir ders kitabının kendine özel bir DVD'si var.DVD'lerin içinde 40 civarında FULL HD kalitesinde Türkçe konu anlatımlı Almanca ders videoları yer almakta, ayrıca birçok seslendirmeli Almanca hikayeler, powerpoint sunumları, Almanca öğretici filmler, kitabın interaktif formatı (alıştırmaları bilgisayarınızda çözebileceksiniz), testler ve oyunlar gibi yüzlerce yararlı içerik bulunmakta.Bütün bunların yanında setimizin içinde ayrıca 23 adet kelime kartı yer almaktadır.Kelime kartlarını da sizler için özenle hazırladık, 23 adet kelime kartında toplam 550 kelime ve 50 adet Almanca konuşma kalıbı yer almaktadır.Kelime kartları Türkçe-Almanca-İngilizce olarak arkalı önlü hazırlanmıştır.Böylelikle bu kartları İngilizce öğrenme esnasında da kullanabileceksiniz.Ayrıca 18 adet özet gramer kartları da setimizin içinde yer almakta.Arkalı önlü özet gramer kartlarımız pratik Almanca dilbilgisi ve en çok kullanılan konuları ihtiva etmektedir.Almanca öğrenme kitaplarımızın tüm sayfaları Almanya'da seslendirilmiştir.Ürünümüz hem lise öğrencilerinin Almanca derslerindeki başarılarını olağanüstü artırmakta hem de Almanca öğrenmeye yeni başlayan arkadaşlarımıza çok kolay ve anlaşılabilir bir biçimde Almanca öğrenme fırsatı sunmaktadır. Sizler için özenle hazırladığımız Almanca eğitim setimizde şu an kampanya vardır ve KARGO ÜCRETİ ALINMAMAKTADIR.ÜCRETSİZ KARGO fırsatından yararlanmak istiyorsanız siparişinizi hemen verebilirsiniz.Size göndereceğimiz Almanca eğitim setinin ücretini ise kapıda ödeme yöntemiyle yani ürünü teslim alırken ücretini kargo görevlisine vererek ödeme yapabilirsiniz.Almanca eğitim setimizi daha yakından incelemek veya satın almak için lütfen burayı tıklayınız Değerli arkadaşlar, Almanca eğitim setimizden çok memnun kalacağınızı almancax eğitmenleri olarak şimdiden garanti ediyoruz.


Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Faruk Türker, yabancı dil öğrenmeye karar verdikten sonra kişinin kendine mutlaka güçlü bir öğrenme nedeni sağlaması ve bunu öncelikli hedef haline getirmesini önerdi.

CÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Faruk Türker,  Türkiye'de birçok kişinin kariyere yönelik öncelikli çalışmalarından birinin dil eğitimi almak olduğunu söyledi.

Artık herkesin iş bulmak ya da işini korumak için yabancı dil bilmenin önemine inandığını ifade eden Türker, ''Başta AB'ye katılım süreci olmak üzere, turizm ve sanayide uluslararası ilişkilerin artması, yabancı dil bilmeyi avantajlı hale getirmektedir'' diye konuştu.

İngilizce'nin de günümüzdeki öneminin gün geçtikçe arttığını kaydeden Türker, ''Dünyada İngilizce dilini 2. dil olarak konuşanların sayısı anadil olarak konuşanları geçmektedir. Bu yüzden dünyada bilim dilinin yüzde 70'i, haberleşme dilinin yüzde 80'i ve internet dilinin yüzde 90'ı İngilizce olarak yapılmaktadır'' dedi.

Yabancı dil eğitiminde uygulanan gramer tipi yaklaşımın iyi sonuçlar vermediğini yıllardır gördüklerini savunan Türker, ''Öğretmenlerimize konuşmaya yönelik ders işlemeleri gerektiği anlatılmalı, öğretmenlerimizin ciddi bir hizmet içi eğitime ihtiyacı olduğunu da artık görmeliyiz'' diye konuştu.

Ana dilde düşünme ve bunu konuşulmak istenen yabancı dile çevirme stratejisini kullanan kişilerin konuşmalarına başladıklarında uzun, karışık, anlamsız söz dizinleri kullandıklarını bildiren Türker, ''yani düşünme dili ile konuşma dili aynı olmalıdır. Böylece konuşma hızlanacak ve anlam bütünlüğünü bozacak hatalar yapılmayacaktır'' ifadesini kullandı.

YABANCI DİL ÖĞRENMENİN PÜF NOKTALARI

Yabancı dil öğrenmenin püf noktaları konusunda önerilerde bulunan Türker, şunları kaydetti:

''Ayrıntıları kaçırmayın. Tekrar edin. Cümleler kurun. Sormaktan çekinmeyin. Yanlış yapmaktan çekinmeyin. Okuma becerinizi geliştirmek için yabancı dergi ve gazeteleri okuyun. Öğrendiğiniz dilde günlük yazmak, okuduğunuz bir kitabın özetini çıkarmak veya seyrettiğiniz bir filmi yorumlayarak yazmak, dilinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Öğrenmek istediğiniz dili arkadaşlarınızla konuşarak geliştirebilirsiniz. Yabancıların gittiği kafelere giderek onların ortamlarına katılın. İmkanınız varsa mutlaka yabancı kanalları izleyin. Yabancı müzik dinlemeyi de ihmal etmeyin. Sürekli sözlük kullanmayın.''

YABANCI DİL ÖĞRENMEYE KARAR VEREN KİŞİ NE YAPMALI?

Yabancı dil öğrenmeye karar verdikten sonra kişinin kendine mutlaka güçlü bir öğrenme nedeni sağlaması ve bunu öncelikli hedef haline getirmesini öneren Türker, şöyle konuştu:

''Aslında ülkemizde güçlü bir öğrenme nedeni ve gerekli motivasyonu sağlayabilmek için çok zorlanmıyoruz. Bunun için iş ilanlarına bir göz atmak yeterli. Yabancı dil amaç değil, hedefe taşıyan çok önemli bir araçtır ve bu yüzden geleceğe yönelik kesin bir amacınızın olması dil öğrenme sürecinde çok önemlidir. Yabancı dil öğrenmeye karar verin ve hemen başlayın. Başlamak için bir kelime öğrenmek bile yeterli olabilir. Karar vermek öğrenim sürecine girmek demektir. Yabancı dil öğrenmek için mevcut olan ve erişebileceğiniz kaynakları sadece bilinen bazı yayın evlerinin hazırlamış olduğu kitap, kaset ve CD'lerle sınırlı sanmayın. Mutlaka internetteki kaynaklara ulaşmaya çalışın.''

FİLM METİNLERİ VE ŞARKI SÖZLERİNİN FAYDASI

Film metinleri ve şarkı sözlerinin toplumun aynası olduğunu, İngilizce düşünme sürecini hızlandıran faktörler olduğunu vurgulayan Türker, şu önerilerde bulundu:

''Dil öğrenme sürecini mutlaka zevkli bir işe dönüştürün. Bunun için yabancı bir gazete veya dergiye abone olun. Sinemaya film izlemeye gittiğinizde yabancı dilinizin mutlaka gelişeceğini bilin ve o bilinçle seyredin. Filmlerden maksimum derecede yararlanmaya çalışın. Bunun için eğer gerekli donanım varsa DVD filmleri hem seslendirmesi, hem de alt yazısı İngilizce olarak seyredin. Düzenli olarak mutlaka seviyenize uygun kitaplar okuyun. Eğer büyük bir engeliniz yoksa hedefleriniz arasında kısa süreli de olsa mutlaka bir yurt dışı gezisi olsun.''

(alntı)

: http://www.almancax.com/forum/yabanci-dil-ogrenmenin-altin-kurallari-t6202.0.html
:) Life, isn't long enough to worry about little things... :)

Don't Worry, Be Happy..!!

almancax eğitmenleri tarafından hazırlanan Almanca Eğitim Seti


 delicious  facebook  linkedin  myspace  technorati  twitter

question
Yabancı Bir Dil Öğrenmenin Yan Faydaları

Başlatan khoLpa$aLı

2 Yanıt
3553 Gösterim
Son İleti Şubat 16, 2008, 11:45:45 ÖS
Gönderen: khoLpa$aLı
xx
Yabancı Dil Öğrenme Sistemi

Başlatan ...mystery...

9 Yanıt
4668 Gösterim
Son İleti Eylül 01, 2009, 11:50:20 ÖS
Gönderen: ...mystery...
question
Onlar Nasıl Yabancı Dil Öğrendiler?

Başlatan khoLpa$aLı

14 Yanıt
6264 Gösterim
Son İleti Mart 15, 2009, 03:12:38 ÖÖ
Gönderen: olguntuzun
xx
Yabancı Dili Nasıl Öğrenmeli??

Başlatan ...mystery...

2 Yanıt
1309 Gösterim
Son İleti Ekim 23, 2008, 03:39:21 ÖS
Gönderen: ...mystery...
 

almancax Anasayfa | Forum | Almanca Dersleri | Almanca Temel Gramer Dersleri | Almanca Zamanlar ve Cümleler | Almanca Konuşma Kalıpları | Almanca Bilgi Bankası |
Almanca Programlar ve Dosya Merkezi | Almanca Oyunlar | Almanca Testler | Almanca Chat Odası | Almanca Eğitim Seti

almanca eğitim seti