almanca eğitim seti ders kitabı

Gönderen Konu: yeni chipli oturum hakkinda bilgiler! eAT !  (Okunma sayısı 1806 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 24, 2011, 12:24:46 ÖS
Değerli Almanca öğrenen arkadaşlar, konuya girmeden önce sizlere çok önemli bir bilgi vermek istiyoruz.almancax.com eğitmenleri olarak sizler için çok değerli bir Almanca eğitim seti hazırladık.Hiç Almanca bilmeyenlerin dahi çok kolayca Almanca öğrenebileceği Almanca eğitim setimizde tam 3 adet kitap bulunuyor.Kitaplarımızdan ikisi ders kitabı, bir tanesi ise alıştırma kitabı.Ders kitaplarından her biri yaklaşık 100 sayfa.Alıştırma kitabımız ise 32 sayfa. Kitaplarımızı sizler için özenle hazırladık, konular sıfırdan başlıyor ve üniteler Türkçe açıklamalı olarak ayrıntılı bir şekilde açıklandı.Her bir ders kitabının kendine özel bir DVD'si var.DVD'lerin içinde 40 civarında FULL HD kalitesinde Türkçe konu anlatımlı Almanca ders videoları yer almakta, ayrıca birçok seslendirmeli Almanca hikayeler, powerpoint sunumları, Almanca öğretici filmler, kitabın interaktif formatı (alıştırmaları bilgisayarınızda çözebileceksiniz), testler ve oyunlar gibi yüzlerce yararlı içerik bulunmakta.Bütün bunların yanında setimizin içinde ayrıca 23 adet kelime kartı yer almaktadır.Kelime kartlarını da sizler için özenle hazırladık, 23 adet kelime kartında toplam 550 kelime ve 50 adet Almanca konuşma kalıbı yer almaktadır.Kelime kartları Türkçe-Almanca-İngilizce olarak arkalı önlü hazırlanmıştır.Böylelikle bu kartları İngilizce öğrenme esnasında da kullanabileceksiniz.Ayrıca 18 adet özet gramer kartları da setimizin içinde yer almakta.Arkalı önlü özet gramer kartlarımız pratik Almanca dilbilgisi ve en çok kullanılan konuları ihtiva etmektedir.Almanca öğrenme kitaplarımızın tüm sayfaları Almanya'da seslendirilmiştir.Ürünümüz hem lise öğrencilerinin Almanca derslerindeki başarılarını olağanüstü artırmakta hem de Almanca öğrenmeye yeni başlayan arkadaşlarımıza çok kolay ve anlaşılabilir bir biçimde Almanca öğrenme fırsatı sunmaktadır. Sizler için özenle hazırladığımız Almanca eğitim setimizde şu an kampanya vardır ve KARGO ÜCRETİ ALINMAMAKTADIR.ÜCRETSİZ KARGO fırsatından yararlanmak istiyorsanız siparişinizi hemen verebilirsiniz.Size göndereceğimiz Almanca eğitim setinin ücretini ise kapıda ödeme yöntemiyle yani ürünü teslim alırken ücretini kargo görevlisine vererek ödeme yapabilirsiniz.Almanca eğitim setimizi daha yakından incelemek veya satın almak için lütfen burayı tıklayınız Değerli arkadaşlar, Almanca eğitim setimizden çok memnun kalacağınızı almancax eğitmenleri olarak şimdiden garanti ediyoruz.


10 soruda e-oturum

Avrupa Birliği ülkelerinde, oturma izinlerini standart hale getirmek ve kötü amaçlı kullanımı engelleme amacıyla başlatılan çipli e-oturma izni kartı (eAT) uygulaması, bugünden itibaren hayata geçti. Düzenleme ile daha önce pasaportlara yapıştırılan oturma izni etiketleri tarihe karıştı. Pasaporttan ayrı olarak verilecek kredi kartı büyüklüğünde çipli e-oturma kartlarında biyometrik resim, kişisel bilgiler ve iki parmak izi bulunacak.

İŞTE E-OTURUM İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER:

E-oturum nedir?

Yabancılar dairesinden pasaportlarının vizeler sayfasına yapıştırılarak alınan vizeler, bundan böyle elektronik özellikleri bulunan, üzerinde bir çip, kart sahibinin parmak izi, resmi ve kişisel bilgileri olan kredi kartı formatında verilecek.

Neden e-oturum kartı uygulamasına geçildi?

AB'ye üye ülkelerin hepsinde kullanımına kademeli olarak geçilecek e-oturum ile amaç, tüm AB ülkelerinde standart bir oturum uygulamasına geçmek. Bunun dışında bu uygulamaya geçilerek kart sahibinin sahtecilik ve kötü amaçlı kullanıma karşı korunması da hedefleniyor.

Kartta hangi bilgiler yer alacak?

Kredi kartı büyüklüğündeki yeni e-oturumlarda kart sahibinin adı, soyadı, adresi, biyometrik bir resimi ve iki parmak izi yer alacak. 6 yaşından itibaren herkesten yabancılar dairesinde bulunan özel bir cihaz sayesinde alınacak parmak izleri, kart, sahibine ulaştırıldıktan sonra silinecek. Parmak izlerinin yabancılar dairesinde arşivlenmesi gibi bir durum yasal olarak mümkün değil. Adresi değişikliği durumunda, yabancılar dairesine gidilerek kart üzerindeki adres bilgilerinin de değiştirilmesi gerekecek.

Ne zaman başvurmalıyım?

Kişilerin şahsen başvuru yapmasının zorunlu olduğu e-oturum uygulaması çerçevesinde verilecek kartlar Berlin'de bir merkezde basıldığı için, kartların sahiplerine ulaştırılması zaman alabilir. Bu yüzden oturum izinlerinin bitmesine 6-8 hafta kala başvuruda bulunmak gerekiyor.

Kimler almak zorunda?

Kredi kartı büyüklüğündeki e-oturum kartları, bebek ve çocuklar dahil AB dışındaki tüm yabancı uyruklular için zorunlu. Altı yaşın üstündeki tüm yabancı uyruklulardan da iki parmak izi alınacak. Parmak izini vermek istemeyenlere oturum izni verilmeyecek.

Pasaportumdaki oturum izni geçerliliğini koruyacak mı?

Pasaportunuzda bulunan oturum izinleri 30.04.2021 tarihine kadar geçerliliğini koruyacak. Pasaportunda geçerli oturma izni olanların hemen e-oturum kartı almasına gerek yok. Oturma izni biten kişilere verilecek e-oturum kartları, süresiz oturma izni dahi olsa kişinin sahip olduğu pasaportu değiştirmesi durumunda da alınması gerekecek.

E-oturum kartları ne kadar süre geçerli olacak?

E-oturum kartlarının ne kadar süreyle geçerli olduğu kişinin sahip olduğu oturma iznine göre değişecek. Süresiz oturma izni sahibi kişilerin alacağı e-oturum kartları 10 sene boyunca geçerli olacak. En geç 10 sene sonra yeni bir e-oturum kartı alınması gerekecek.

Ne kadar ödemeliyim?

Elektronik oturum izni kartı harcı eskisine göre iki kat daha pahalı. Harçlar bir seneye kadar süreli oturma izni için 100, 1 yıldan fazla oturma izinleri 110, 3 aya kadar ki uzatma işlemleri 65, bunun üzerindeki uzatmalar 80 Euro olarak belirlenmiş. Süresiz oturma müsadesinin bedeli ise 135 Euro.

Hep yanımda mı taşımam gerekecek?

Çip sayesinde kişinin kimliğini ispatlamasını sağlayan kartlar aynı zamanda elektronik imza kullanımına da imkan sağlıyor. Kredi kartı büyüklüğünde özel bir maddeden yapılan e-oturum kartlarını kişilerin hep yanında bulundurması gerekiyor. Pasaportun yerine geçmeyen kartlar sadece kişinin oturma müsadesine yönelik bilgi veriyor. Gerekli durumlarda pasaportun gösterilmesi şart.

Yeni e-oturum kartıyla başka neler yapılabilir?

Alman vatandaşlarının sahip olduğu yeni çipli kimlik kartlarıyla yapabildikleri birçok işlemi, yabancılar da yeni e-oturum kartlarıyla yapabilecekler. Bağlı bulunduğunuz yabancılar dairesinden alacağınız 6 haneli bir şifre sayesinde internet ortamında, yeni aldığınız aracın kaydını, ya da taşındıktan sonra yeni adres bildirimini, gerekli devlet dairelerine gitmeden de yapabileceksiniz.

Kaynak: Hürriyet

http://www.bamf.de/SharedDocs/Anlage...ublicationFile: http://www.almancax.com/forum/yeni-chipli-oturum-hakkinda-bilgiler-eat-t19058.0.html
Sen Senden sonra Senden Baskasini Sevmeye Utandigimsin...

Sponsor Bağlantılar

Haziran 23, 2012, 05:52:21 ÖS
Yanıtla #1
evet geldıgım gıbı Türkiyeye gerı dönmeyi düşündürten o hareket chipli (ineğe vurulan damga gibi)parmak izi alınması.Allah'ın belaları ,benden parmak izi alınırken sözde Kocam olacak o Alman gerızekalısınında  tebessümle yüzüme bakması ,o gunden sonra cok degıstım ben soguk ruzgarlar esıyor bende..

Almanya nın gelecekte Bana hıc bır artısı olmadıgını farkedıyorum kanunları ogrendıkce ve kendıme yanlıs secım yaptın ada hanım dıyor baskada bırsey demıyorum.
keşke hep çocuk kalsaydık ta Sadece dizlerimiz kanasaydı ...

Haziran 23, 2012, 06:40:05 ÖS
Yanıtla #2
evet geldıgım gıbı Türkiyeye gerı dönmeyi düşündürten o hareket chipli (ineğe vurulan damga gibi)parmak izi alınması.Allah'ın belaları ,benden parmak izi alınırken sözde Kocam olacak o Alman gerızekalısınında  tebessümle yüzüme bakması ,o gunden sonra cok degıstım ben soguk ruzgarlar esıyor bende..

Almanya nın gelecekte Bana hıc bır artısı olmadıgını farkedıyorum kanunları ogrendıkce ve kendıme yanlıs secım yaptın ada hanım dıyor baskada bırsey demıyorum.
Bende konsolosluğa gittiğimde türklerin almanların gözünde nasıl göründüğünü orda gördüm bir an kendimden utandım konsolosluğun bahçesinde otururken. chipli veya chipsiz de hayat dewam ediyor yapicak bişey yok  offoff:)
• Büyük kişilerin iradeleri, zayıfların ümitleri vardır. • Bis Zum Ende...

Haziran 24, 2012, 02:22:42 ÖS
Yanıtla #3
Bende konsolosluğa gittiğimde türklerin almanların gözünde nasıl göründüğünü orda gördüm bir an kendimden utandım konsolosluğun bahçesinde otururken. chipli veya chipsiz de hayat dewam ediyor yapicak bişey yok  offoff:)


 Konsolosluktakı gorusmemde bana onur kırıcı sorular soran yetkılı bayan bızzat Türk idi..!!! Enteresan değil mi ?

Ağustos 21, 2012, 01:56:11 ÖÖ
Yanıtla #4
konsolosluktaki görevliler kraldan cok kralci. almancasi cok iyi ama cogu türk orada calisanlarin. ve öyle asagilayici davraniyorlar ki !

almancax eğitmenleri tarafından hazırlanan Almanca Eğitim Seti


 delicious  facebook  linkedin  myspace  technorati  twitter

xx
Suresiz oturum

Başlatan cetince

30 Yanıt
5727 Gösterim
Son İleti Ocak 20, 2012, 02:31:06 ÖS
Gönderen: hunkarus
xx
Almanya da bosanma ve oturum

Başlatan ışıltı

22 Yanıt
5815 Gösterim
Son İleti Aralık 25, 2012, 03:39:28 ÖS
Gönderen: merytylor
xx
recklinghausen hakkinda yardim

Başlatan kostenlos

2 Yanıt
1155 Gösterim
Son İleti Aralık 08, 2010, 05:54:00 ÖÖ
Gönderen: kostenlos
xx
acil yardim,hamileyim 3 aylik oturum verdiler

Başlatan xezal

3 Yanıt
1639 Gösterim
Son İleti Ağustos 03, 2011, 04:47:30 ÖS
Gönderen: EL-TURCO
 

almancax Anasayfa | Forum | Almanca Dersleri | Almanca Temel Gramer Dersleri | Almanca Zamanlar ve Cümleler | Almanca Konuşma Kalıpları | Almanca Bilgi Bankası |
Almanca Programlar ve Dosya Merkezi | Almanca Oyunlar | Almanca Testler | Almanca Chat Odası | Almanca Eğitim Seti

almanca eğitim seti