Kōkua ma B1 Telc Certification

Welina mai i ka ALMANCAX FORUMS. Hiki iā ʻoe ke loaʻa nā ʻike a pau āu e ʻimi nei no KELEMANIA a me ka ʻōlelo Kelemānia ma kā mākou mau forum.
    CIPET
    Mea komo

    Aloha e,
    I ka hopena o Mei, ua hele au i ka b1 telc exam. I kēia lā, i ka wā i loaʻa ai nā hopena, hele mai ʻo Hören / Lesen ma ke ʻano he B1, Schreiben B1 akā ʻo Sprechen A2.
    Aia kekahi wahine Polani i ka hōʻike hōʻike a me kahi kumu mai ka papa. I koʻu nīnau ʻana i nā mea lawe i ka hoʻokolohua ma mua he aha nā nīnau a lākou i ka ʻāpana hoʻolauna iā lākou iho, ua ʻōlelo lākou aia ma waena o 3 a 5 mau nīnau.
    ʻO kēia nā nīnau no ka pae b1 e like me nā hoʻolālā ma hope o ka hōʻike, ka wā kaʻawale, a pēlā aku. Ua hoʻomau wau me ka helu o 2 mai 100 i ka hōʻike A95 i hana ai ka papa. ʻAʻohe oʻu pilikia me kaʻu pae a me kaʻu hana. A laila wau ua hōʻike ʻia ma kahi o 14 a ʻoi paha mau nīnau. ʻAʻole wau i manaʻo he pae b1 kēia. Ua lawe wau i ka mea aʻu i ʻike ai i ke kiʻi i mua o mākou i Teil 2 e like me ka b1 a mai koʻu komo ʻana i ka hoʻokolohua wale nō, hele pū ka polofesa ʻelua. ʻo wau i ka hoʻolālā ʻana i ka teil 3. ʻO ia ka ʻāpana ʻoi loa, akā i ka manawa he 1 a ʻoi ka helu i makemake ʻia no b75, ua hāʻawi iaʻu 74,0.
    Ua nīnau wau i ka papa, ua ʻōlelo lākou ʻaʻole e ʻike inā mālama ʻia nā nīnau i nīnau ʻia iaʻu. Ua hōʻike wau i nā helu o nā ʻāpana ʻē aʻe a wehewehe i ke kūlana. Hāʻawi lākou e komo hou i ka hoʻokolohua me ka ʻole o ka ado hou, akā makemake wau e kūʻē i ka ʻOihana Mündliche.
    Inā he ʻike a ʻike paha kekahi ma kēia mea, manaʻo wau i kā lākou kōkua.

    Mahalo.

    tugce_doerj mea
    Mea komo

    Hiki iā ʻoe ke hana i kahi hoʻopiʻi inā manaʻo ʻoe ua kuhi ka mea e hana nei iā ʻoe. Hana i kahi hoʻopiʻi i nā ʻāpana pili. Ua wehewehe pū ʻoe i ke kūlana i kāu kula a ua ʻōlelo lākou e hoʻohou hou i ka hōʻike. I kēia manawa e hala ʻoe i kahi hōʻike a kali paha no ka pau ʻana o ka hoʻopiʻi.

    CIPET
    Mea komo

    Hi a pau,
    Ua loaʻa ka hopena o kā mākou kūʻē ma hope o 4 mau pule a ua hōʻike lākou ʻaʻole he kuhi hewa i nā helu. Ua lawe wau i kahi hōʻike hou aʻe no ka haʻalele ʻole i ka wela a ua hiki mai nā hopena. Ua hala wau ma ka lawe ʻana iā B1 mai nā keʻena āpau. E ʻae wau e hoʻohui i kahi leka i nā hoaaloha ʻike ʻole. Inā hala ʻoe i ka hōʻike B2 a me ka politika ma waena o 1 mau makahiki mai ka lā i komo mua ai i Kelemania, hiki iā ʻoe ke loaʻa ka hapalua o ka uku āu i uku ai i ka Papa.
    Hiki iā ʻoe ke kiʻi i ka ʻike e pono ai mai ka pūnaewele Bundesamt für Migration und Flüchtlinge.

    CIPET
    Mea komo

    E nā hoaaloha, ke kākau nei wau no ka poʻe hoihoi e pili ana i ka hoʻomau ʻana o ke kaʻina hana. Ma hope o ka hoʻolaha ʻia ʻana o ka lua o ka hōʻike, ua komo ke kula kahi aʻu i hoʻokolokolo ai i ka ʻōnaehana Bundesamt für Migration und Flüchtlinge ma ke ʻano he hopena.
    A laila, ma hope o 1 pule, 50% o ke kālā aʻu i uku ai no ka papa i hoʻihoʻi ʻia i kaʻu waihona. Makemake wau i nā mea āpau.

    Ezggg
    Mea komo

    Aloha, e hoʻi wau i ka b1, ua hala wau me ke kamaʻilio ʻole ʻana. He aha kāu ʻōlelo aʻoaʻo?

    kukuiʻo87
    Mea komo

    Aloha, e hoʻi wau i ka b1, ua hala wau me ke kamaʻilio ʻole ʻana. He aha kāu ʻōlelo aʻoaʻo?

    Āhea ʻoe e hoʻāʻo ai? E lawe ana wau i ka hōʻike Telc B1 i ʻAukake, a ʻo ka ʻāpana ʻoʻoleʻa loa e like me ka ʻāpana ʻōlelo. Ua hala ʻē iā ʻoe. No Schreiben, hiki iā ʻoe ke nānā i nā wikiō o ke kahawai i kapa ʻia ʻo Yiğit Günal ma Youtube. Ua mahele ʻoe i kekahi mau ʻōlelo a me kēia mau māmala ʻōlelo āu i loaʻa i kahi mea e kākau ai i kēlā me kēia leka a i ʻole ka leka uila.

Hōʻike ʻia 5 pane - 1 a 5 (5 ka huina)
  • No ka pane ʻana i kēia kumuhana Pono ʻoe e komo.