Németország hallgatói vízum

ÜDVÖZÖLJÜK AZ ALMANCAX FÓRUMON. MINDEN INFORMÁCIÓT, AMIT KERES NÉMETORSZÁGRÓL ÉS A NÉMET NYELVRŐL, FÓRUUMUNKBAN MEGTALÁLHATJA.
    nincs_vizsga
    Résztvevő

    Először is üdv mindenkinek. 30.09.2010-án 07.15-kor mentem a vízuminterjúra.
    Minden papírt elkészítettem
    (iskolai felvétel, tanfolyam regisztrációs igazolás…)
    25. október 2010-én indul a nyelvtanfolyamom. Nem akarok lemaradni a nyelvtanfolyamról. Felhívtam a konzulátust, és nem kaptam tájékoztatást a helyzetről. Van valami hátránya, hogy felhívom és információt kérek? Küldjek e-mailt a konzulátusra 19. október 2010-én arról, hogy indul a tanfolyam, és szeretnék vízumot kérni?

    Előre is köszönöm észrevételeiket.

    nincs_vizsga
    Résztvevő

    Egy dolgot elfelejtettem hozzátenni aha. Nagy figyelemeltereléssel elfelejtettem odaadni a bizonylatot, hogy 2 hónapig kifizették a tanfolyamot, nem árt később odaadni?

    Drágám
    Résztvevő

    Van dokumentuma arról, hogy miért van szüksége nyelvtanfolyamra Németországban? (munkahelyi papír a szükségességről, iskolai okmány, hogy az oktatásomhoz szükséges? Ha van, megadtad? Gondolom 4 hónap előtt nem tehetsz fel kérdést a vízumról

    nincs_vizsga
    Résztvevő

    3 évig tanultam németül az iskolában, a dokumentumot lefordítottam és elvittem. Nyelvtanfolyamra megyek, mert nem elég a nyelvem, nem lenne furcsa ezt még egyszer megemlíteni?

    nincs_vizsga
    Résztvevő

    Nincs, aki segítsen? fel

    Drágám
    Résztvevő

    Állítólag a nyelvtanfolyam miatt nehéz vízumot szerezni, ezért mondtam. Szeretnél egy dokumentumot arról, hogy Németországban kötelező nyelvtanfolyamon részt venni? Ellenkező esetben nagy a visszautasítás valószínűsége azon az alapon, hogy saját országukban tanulhatnak németül. Mert azt gondolják, hogy nem a nyelvtanulás a célja, hanem a németországi letelepedés módja. Természetesen nincs semmi, amit visszautasítanak, remélem, elmész

    nincs_vizsga
    Résztvevő

    Egy másik barátom járt ott tavaly. Már mint szükséges dokumentumot akarják. Nem bánod, ha küldök egy e-mailt?

    Drágám
    Résztvevő

    Nem tudom. Azt mondják, 4 hónap elteltével ne telefonálj és kérdezz. Szerintem nem lenne gond, legfeljebb nem válaszolnak, ennyi..

    cciwann
    Résztvevő

    A fontos az okmány, hogy felvesznek a németországi egyetemre, ezen kívül persze a tanfolyam regisztrációs igazolása és a többi szükséges dokumentum garancialevél, biztosítás vagy ilyesmi. Én is jelentkeztem, ne ess kétségbe, de visszautasítottak, pedig minden oké volt. Indoklásként egy nevetséges dolgot mutattak be, hiszen apám is ott lakott, hiszen nem iskolába jártam mellé. Ezt az információt az awukatttól kaptam, Németországban nyitottam meg, és ha nem adtál határozott választ, amikor megkérdezték, mit fogsz csinálni, miután befejezted az iskolát a randevúdon, vagy azt mondtad, hogy Németországban gondolkodsz. , a szoba hatására nemleges választ adnak.

    cciwann
    Résztvevő

    Valamint esélytelen, hogy levélben vagy telefonon tájékozódjanak a wize-ről, ha jól tudom, ha hiányzik a dokumentumod, azt akarják.

    nincs_vizsga
    Résztvevő

    Egyik rokonom sincs ott. Olyan kérdést tettek fel, hogy mit fogsz csinálni, ha befejezed az iskolát, és azt mondtam, hogy Törökországban fogok dolgozni.

    cciwann
    Résztvevő

    Azt mondják, jól csináltad, Törökországban fogok dolgozni, hogy ne jöjjön többé senki Németországba. a gazdasági válságot próbálják rátenni az itt élő külföldiekre.

    nincs_vizsga
    Résztvevő

    Hadd magyarázzam el nektek a jelenlegi helyzetet. Volt egy barátom, aki diákvízumot kapott, tőle kaptam tanácsot és átkutattam a külföldiek fiókját. Azt mondták, hogy a folyamat véget ért, és a te döntésedet akarják. kijelentették. Akkor kérdezz. Felhívtam és elmondtam az esetet.Mondtam,hogy kezdődik a tanfolyamom.Nem várom,hogy a suliban folytatódjon.Az asszony azt mondta,hogy mi van kezdjük a tanfolyamot.Mondtam oké,letettem. Egy hét múlva felhívtam a 2-ast, megint kérte a nő a nyomkövető számomat és azt mondta, hogy nem jött válasz Németországból, mondtam, hogy lehet, mondták így, azt mondták, nem hívtál, mondtam. ok és letettem. A barát azonban elment, és négyszemközt beszélt a külföldiek fiókjában. Ez a nő soha nem rázta meg a barátját, különben is, nem tudom, mit tegyek. A gyermek, aki felvette a vízumot, azt tanácsolták, hogy 17 napon belül szerezzen vízumot.

    nincs_vizsga
    Résztvevő

    Elfelejtettem írni, Ankarából jelentkezett, aki kivette a vízumot.

    cciwann
    Résztvevő

    Hát barátom, hívtam és kérdeztem hányszor, de azt mondták, hogy nem adnak felvilágosítást. Amikor innen, Németországból kérdeztem, ahogy te is, olyanokat mondtak, hogy mi küldtük a hírt, de Törökországban mindig azt mondták, hogy ha nincs is információnk, akkor sem adunk tájékoztatást. Meg fogod érteni, megvárod, mikor küldik. Az a nap, amikor megkaptam az elutasító választ, az első tanítási nap volt, a srácok másfél hónapig várakoztak, és az első tanítási napon elküldték az elutasító választ. Remélem veled nem történik meg

    nincs_vizsga
    Résztvevő

    Lássuk be. Miért utasították el?

15 válasz megjelenítése - 1-től 15-ig (összesen 15)
  • A téma megválaszolásához be kell jelentkezned.