Köln de yaşayan arkadaşlar yardım lütfen…

> ເວທີສົນທະນາ > ຄາເຟ່ > Köln de yaşayan arkadaşlar yardım lütfen…

ຍິນດີຕ້ອນຮັບສູ່ ALMANCAX FORUMS. ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ຊອກ​ຫາ​ຂໍ້​ມູນ​ທັງ​ຫມົດ​ທີ່​ທ່ານ​ຊອກ​ຫາ​ກ່ຽວ​ກັບ​ເຢຍ​ລະ​ມັນ​ແລະ​ພາ​ສາ​ເຢຍ​ລະ​ມັນ​ໃນ​ເວ​ທີ​ສົນ​ທະ​ນາ​ຂອງ​ພວກ​ເຮົາ​.
    kncin ແມ່ນ
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

Merhaba almancax ailesi birkaç gün sonra kısmetse almanyadayım kölnde yaşamaya başlıyacam vize ne zaman gelir kaygısı bitti şimdi iş bulma kaygısı başladı iş konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise yardımlarını rica ediyorum ve hala vize bekleme sürecinde olan arkadaşlara sabır diliyorum Allah yar ve yardımcınız olsun…

fuk_xnumx
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

ທ່ານຍັງບໍ່ໄດ້ຄິດທີ່ຈະໄປແນ່ນອນສະນັ້ນ

kncin ແມ່ນ
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

ບໍ່, ອ້າຍ, ຂ້ອຍຈະໄປຮຽນ, ແຕ່ມີສິ່ງເລັກໆນ້ອຍໆເຊັ່ນນີ້, ໃຫ້ພິຈາລະນາເບິ່ງກ່ອນຫລືຫຼັງເວລາຮຽນຄືກັນກັບລາວ.

fuk_xnumx
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

ທ່ານເວົ້າວ່າ minijop, ທ່ານບໍ່ຄິດວ່າຈະເຮັດວຽກອີກຕໍ່ໄປ, ໄປຕັ້ງຖິ່ນຖານ, ຖືເຮືອນຂອງທ່ານ, ຊື້ມັນ, ຫຼັງຈາກນັ້ນທ່ານຈະເລີ່ມຕົ້ນຫຼັກສູດ, ໃຫ້ແນ່ໃຈວ່າມັນຈະອອກມາຢູ່ທາງຫນ້າຂອງທ່ານຢ່າງໃດກໍ່ຕາມ.

ບໍ່, ອ້າຍ, ຂ້ອຍຈະໄປຮຽນ, ແຕ່ມີສິ່ງເລັກໆນ້ອຍໆເຊັ່ນນີ້, ໃຫ້ພິຈາລະນາເບິ່ງກ່ອນຫລືຫຼັງເວລາຮຽນຄືກັນກັບລາວ.

1963
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

ສະບາຍດີ, ກ່ອນອື່ນ ໝົດ, ຂ້ອຍບໍ່ເຂົ້າໃຈວ່າເປັນຫຍັງເຈົ້າຈຶ່ງຢາກເຮັດວຽກ, ຖ້າຄູ່ນອນຂອງເຈົ້າບໍ່ມີລາຍໄດ້ພຽງພໍ, ເຈົ້າສາມາດໄດ້ຮັບການຊ່ວຍເຫຼືອຈາກລັດ, ຫຼັງຈາກນັ້ນເຈົ້າບໍ່ ຈຳ ເປັນຕ້ອງເຮັດວຽກຫຍັງມັນກໍ່ບໍ່ແມ່ນສິ່ງທີ່ບໍ່ດີ ເຮັດວຽກ, ມັນດີທີ່ສຸດທີ່ຈະຫາເງິນດ້ວຍຕົວເອງແທນທີ່ຈະໄດ້ຮັບການຊ່ວຍເຫຼືອ, ແຕ່ວ່າການເຮັດວຽກຈະສົ່ງຜົນກະທົບຕໍ່ການຮຽນຮູ້ຂອງເຢຍລະມັນແລະທ່ານຕ້ອງຈັດການກັບວຽກທີ່ຈະໃຊ້ເວລາຂອງທ່ານໃນການຮຽນພາສາເຢຍລະມັນ. ແມ່ນ 3 ຄົນທີ່ເຮັດວຽກໃນຫຼັກສູດທີ່ຂ້ອຍເຂົ້າຮ່ວມ, ພວກເຂົາແມ່ນຢູ່ໃນລະດັບທີ່ບໍ່ດີເມື່ອການຮຽນຈົບມີຜົນກະທົບຫຼາຍມັນງ່າຍກວ່າທີ່ທ່ານຈະສຸມໃສ່ພຽງສິ່ງດຽວແລະປະສົບຜົນ ສຳ ເລັດ.

ໂດຍວິທີທາງການ, ຂ້າພະເຈົ້າອາໃສຢູ່ໃນຂ້າທາດເຊັ່ນກັນ.

Giland
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

Hocam bende Köln'de yaşıyorum. Gelir gelmez çalışmayı düşünme zaten senin bir sürü kağıt işin olacak amt'dan çağıracaklar konuşacaklar seninle birebir kursa git diyecekler. Alışman en az 6 ay sürecek ben geleli 2 sene oldu daha tam adepte olamadım desem yeridir. Dil kursuna git mutlaka ilk başta ben ilk b1 sınavından kaldım açıkcası oda konuşmadan enteresan birseş oldu lesen den 44 schreiben den 19 yaptım sprechen den 64 şaka gibi bişi oldu  kop:) Stress den uzak dur mümkün olduğunca dışarı çık ortamlara gir. Sen iş sordun ben başka şeyler söyledim neyse :) ທ່ານສາມາດຊອກວຽກເຮັດຢູ່ເມືອງ Hal ໃນ Cologne, ຖ້າທ່ານຕ້ອງການເຮັດວຽກກັບບໍລິສັດເຮັດຄວາມສະອາດຜູ້ໃຫ້ບໍລິສັດຍ່ອຍຫລືຜູ້ຮັບ ເໝົາ ຍ່ອຍແບບງ່າຍທີ່ສຸດ.

tugruloneml ໄດ້
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

Merhaba almancax ailesi birkaç gün sonra kısmetse Almanya'dayım kölnde yaşamaya başlıyacam vize ne zaman gelir kaygısı bitti şimdi iş bulma kaygısı başladı iş konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise yardımlarını rica ediyorum ve hala vize bekleme sürecinde olan arkadaşlara sabır diliyorum Allah yar ve yardımcınız olsun…

ກ່ອນອື່ນ ໝົດ, ພະເຈົ້າຊ່ວຍທ່ານ, ພວກເຮົາໄດ້ກ້າວເຂົ້າສູ່ເສັ້ນທາງ, ແຕ່ລອງເບິ່ງວ່າຜົນຈະເປັນແນວໃດ.

ສະແດງ 6 ຄໍາຕອບ - 1 ຫາ 6 (ທັງໝົດ 6 ຄໍາຕອບ)
  • ເພື່ອຕອບກັບຫົວຂໍ້ນີ້, ທ່ານຕ້ອງເຂົ້າສູ່ລະບົບ.