ວິທີການຮຽນຮູ້ໃນເຢຍລະມັນ

ຍິນດີຕ້ອນຮັບສູ່ ALMANCAX FORUMS. ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ຊອກ​ຫາ​ຂໍ້​ມູນ​ທັງ​ຫມົດ​ທີ່​ທ່ານ​ຊອກ​ຫາ​ກ່ຽວ​ກັບ​ເຢຍ​ລະ​ມັນ​ແລະ​ພາ​ສາ​ເຢຍ​ລະ​ມັນ​ໃນ​ເວ​ທີ​ສົນ​ທະ​ນາ​ຂອງ​ພວກ​ເຮົາ​.
    Nazira
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

Friendsູ່ເພື່ອນ, ຂ້ອຍໄດ້ສັງເກດເຫັນ, ມີ ຄຳ ຖາມຂອງManyູ່ຫຼາຍຄົນ, ຂ້ອຍຈະຮຽນພາສາເຢຍລະມັນໄດ້ງ່າຍທີ່ສຸດແນວໃດ, ຂຽນວິທີທີ່ເຈົ້າຮຽນພາສາເຢຍລະມັນຢູ່ທີ່ນີ້. ບາງທີພວກເຮົາສາມາດຊ່ວຍເພື່ອນດ້ວຍວິທີນີ້. ເຈົ້າຍັງສາມາດຂຽນວິທີການຮຽນຫຼືຄໍາຖາມກ່ຽວກັບພາສາເຢຍລະມັນໄດ້ທີ່ນີ້.

Smyrna
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

Arkadaşlar bende daha başlayalı birkaç ay oldu sadece ve daha ancak kelime ezberlemekle zamanları ezberlemekle uğraşıyorum ve çok basit cümleler kurmakla….
      ຂ້ອຍຢາກໃຫ້ຄໍາແນະນໍາບາງຢ່າງຈາກຕົວຂ້ອຍເອງ (ຄໍາແນະນໍາ, ເຫຼົ່ານີ້ເປັນພຽງfriendsູ່ເທົ່ານັ້ນເພາະວ່າຂ້ອຍເຫັນມັນດ້ວຍຕົນເອງ), ບໍ່ມີປະໂຫຍດຫຍັງໃນການເຮັດວຽກຫຼາຍຊົ່ວໂມງໃນຕອນກາງເວັນ (ຖ້າເປັນແນວນັ້ນ, ຂ້ອຍຈະເລີ່ມຂຽນປຶ້ມເປັນພາສາເຢຍລະມັນພາຍໃນ 1 ປີ) :) işim gereği 12-13 saatim Bilgisayar başında geçiyor), ha dersenizki “ama bak işte ezberledim” bu 3 veyahut 4 gün sürecek bir olaydır ve devamlılığı olmayacaktır, yazmak sadece dil öğrenmek için değil tüm öğrenim olaylarında en geçerli uygulamadır, Lise yılarından bilirsiniz öğretmenlerimiz hep der kopya hazırlamak serbest ama çekmek yasak, gerçektende onları hazırlarken oldukça fazla derecede aklımızda kalır. Ayrıca bir kere değil 5 kez 6 kez yazabiliriz bu cümleleri ve kelimeleri bu sayede Almanca yazmayıda geliştireceksiniz biliyoruzki okumak konuşmak yanında yazıda yazabilmek gerekiyor ve Almancadada çok meşhur uzun kelimeler olduğundan ancak yazarak pratik yapılabiliyor…
      Yani demem oki arkadaşlar saatlerce öğrenmeye çabalamak o an için güzel gibi gözüksede sonradan aşırı derecede unutmalara neden oluyor hergün daha az şeyler öğrenerek daha çok pratik yapmanın çok daha faydalı olacağına inanıyorum… Hepimize kolay gelsin…..

oz_tu
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

smyrna  sana katiliyorum.bende her ögrendigim kelimeyi defalarca  yazinca unutmuyorum.okuduklarimi hemen unutuyorum.vede birseyi farkettim gece yatmadan önce calisirsam (yazarsam)onlar dahacok hafizamda kaliyorlar unutmuyorum.allah yardimcimiz olsun…

bill_seren
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

…saol…

sema2
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

ສະບາຍດີ
    ຂ້ອຍກໍາລັງເຮັດວຽກກ່ຽວກັບການທ່ອງຈໍາຢ່າງນ້ອຍສອງສາມຄໍາກ່ອນເຂົ້ານອນໃນຕອນແລງແລະຂ້ອຍຂຽນຄໍາທີ່ຂ້ອຍຫາກໍ່ຮຽນຢູ່ໃນເຈ້ຍນ້ອຍ small. ເມື່ອຂ້ອຍຢູ່ພາຍໃນເຮືອນຫຼືເວລາຂ້ອຍອອກໄປ, ຂ້ອຍເຮັດຊ້ ຳ ອີກຕາມທີ່ຂ້ອຍຈື່ໄດ້.
    ໂຊກດີກັບ

yazyagmuruxnumx
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

Friendsູ່ເພື່ອນ, ມັນງ່າຍທີ່ຈະຮຽນຮູ້ແລະຈົດ ຈຳ ຄຳ ສັບເທົ່ານັ້ນ, ແຕ່ເວັ້ນເສຍແຕ່ວ່າເຈົ້າເວົ້າຄືນໃthem່ຫຼືເມື່ອເຈົ້າບໍ່ອອກສຽງຄໍາເກົ່າໃນຂະນະທີ່ຮຽນຄໍາສັບໃ່, ເຈົ້າຈະບໍ່ສາມາດຈື່ຄໍາສັບທີ່ເຈົ້າໄດ້ຮຽນມາໄດ້, ມັນຈະເປັນການຍາກຫຼາຍ. ຄໍາແນະນໍາຂອງຂ້ອຍຕໍ່ເຈົ້າແມ່ນວ່າເວລາເຈົ້າຢູ່ຄົນດຽວຢູ່ເຮືອນຫຼືຢູ່ກັບຜົວຫຼືເມຍຂອງເຈົ້າ, ໃຫ້ເຈ້ຍແຜ່ນນ້ອຍ small ຕິດໃສ່ສິ່ງທີ່ເຈົ້າເຫັນວ່າຈໍາເປັນຢູ່ໃນເຮືອນ, ຕົວຢ່າງ, ໂດຍມີຊື່ເຍຍລະມັນຂຽນຢູ່ເທິງປະຕູເຈ້ຍວ່າ ຊື່ຂອງໂຕະ, ຢູ່ເທິງຜ້າມ່ານ, ສືບຕໍ່ເປັນແບບນີ້ແລະຫຼີກເວັ້ນການອອກສຽງຂອງເທີກີ, ເບິ່ງ, ພາຍໃນ 1 ອາທິດ, ຊື່ເຫຼົ່ານັ້ນຈະຢູ່ໃນຄວາມຊົງຈໍາຖາວອນຂອງເຈົ້າ.

ness
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

Oz-tu, ຄໍາແນະນໍາຂອງຂ້ອຍ, ໄດ້ຍິນມັນກ່ອນ, ຈື່ມັນໄວ້, ແລະສຸດທ້າຍ, ພະຍາຍາມຂຽນມັນຢູ່ໃນເຄືອ.

Derwisch
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

ສະບາຍດີ,

ຂ້ອຍບໍ່ໄດ້ຂຽນມາດົນແລ້ວ. ຫົວຂໍ້ເຮັດໃຫ້ຂ້ອຍສົນໃຈ. ຂ້ອຍຈະມີ ຄຳ ແນະ ນຳ ເຊັ່ນກັນ.
    sanirim benim de problemim olan “bilinen bir kelimenin isitildiginde anlasilmamasi”…
    bunun icin hos bir yöntem var: “https://www.vorleser.net/” adresinden okuma ve dinleme metinleri elde edilebilir. taninmis edebiyatcilardan.
    ໃນເວລາດຽວກັນກັບ
    ຂ້ອຍ ກຳ ລັງຟັງແລະອ່ານບົດຶກຫັດ. ຂ້ອຍມັກບົດເລື່ອງທີ່ບັນຈຸມີການສົນທະນາການສົນທະນາຫຼາຍກວ່າ.

ancak daha iyi web adreslerinin oldugunu saniyorum, bilen arkadaslar varsa paylasmalarini rica ederim. bende ariyorum bulursam yollarim…

ບາງທີ.
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

arkadaşlar ..dediklerinize katılıyorum ama benım de size küçük bir tavsiyem var ..yatmadan önce saaat 11 den sonra öalişirsanız hazfızanızda kalma şansı dahada yüksek..bir sabah erken kahvaltı yaptıktan sonra çünkü insasanın gerçekten beynı rahat olduğu saaatler bunlar …herkese kolay gelsin..Allah yardımcınız olsun ..

ແປວໄຟ
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

ເພື່ອນ friends, ຂ້ອຍຂຽນຊື່ລາຍການທັງinົດຢູ່ໃນເຮືອນໃສ່ໃນເຈ້ຍນ້ອຍແລະວາງຊື່ຂອງລາຍການໄວ້ໃນໃຈ, ຄວາມມັກຂອງຂ້ອຍ.

ທາດເຫຼັກ
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

ຄຳ ອວຍພອນ,
    ເມື່ອບໍ່ດົນມານີ້ຢູ່ທີ່ຮ້ານ ໜັງ ສືແຫ່ງນຶ່ງ
    ຂ້ອຍພົບສິ່ງພິມທີ່ເອີ້ນວ່າບັດພາສາເຢຍລະມັນທີ່ສາມາດເອົາໄປໄດ້ແມ້ແຕ່ຢູ່ໃນກະເປົາ.
    ຂ້ອຍມັກມັນ.
    “kelime ezberletmeyi kolaylaştıran günlük konuşmada rehber ” yazan bir yayın.
    ນອກນັ້ນຍັງມີໄວຍາກອນຢູ່ໃນກຸ່ມເຊັ່ນ: ຄໍາສັບພາສາເຢຍລະມັນທີ່ເຈົ້າອາດຈະຕ້ອງການປະຈໍາວັນ.
    inşallah Reklam olmaz.Site Yöneticilerinden bu konuda anlayış bekliyorum.
    ຂ້າງລຸ່ມນີ້ຂ້ອຍຈະໃຫ້ທີ່ຢູ່ການສະ ໜອງ, ໂທລະສັບແລະອື່ນ.
    ສິ່ງເຫຼົ່ານີ້ຢູ່ໃນບັດ.
    http://www.deltayayinevi.com
    Selanik Caddesi.no.72 06640-kizilay ANKARA
    ໂທລະສັບ. 0312 417 78 35
    ແຟັກ 0312 425 06 82

ຂ້ອຍຫວັງວ່າເຈົ້າຈະສາມາດໄດ້ຮັບຜົນປະໂຫຍດ.

ທ່ານມີມະຫັດສະຈັນ
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

en iyi calisma yontemi kendinizi gercekten ogrenmek istediginiz konuya odaklamak ve size uygun vakitlerde calisma ortaminizi ayarlayip ogrenmek istediginiz konuyu calismak o zaman zaten herseyi cok rahat algiliyabiliyoruz ben kendime oyle bi yer edindirdimki almanca calismayi sinirli yada sitresli oldugumda beni cok rahatlatiyor benim calisma yontemim ne olursa olsun butun yasamima almancayi katiyorum bildiklerimi ogrendiklerimi esim isten gelince ona anlatiyorum ona biseyler ezberletmeye calisiyorum ve boylelikle benim icin super bir calisma yontemi oluyor ve bende kalici oluyor tavsiyem ogrendiklerinizi birileriyle paylasmaniz ozaman hem daha iyi calisacak hemde sizde kalici olacaktir ………..IYI CALISMALAR……….gute nacht

ກ່ອນ
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

ໝູ່, ຂ້ອຍຢາກຖາມບາງສິ່ງບາງຢ່າງ, ດັ່ງນັ້ນເຈົ້າເລືອກ ຄຳ ໃດ, ດັ່ງນັ້ນເຈົ້າຈະເບິ່ງຫຍັງເວລາເລືອກ ຄຳ ສັບ ໃໝ່ ທຸກໆມື້?

Smyrna
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

ບາງສິ່ງບາງຢ່າງເຊັ່ນນີ້ບໍ່ສາມາດຕອບໄດ້, ຂ້ອຍເດົາ, ມັນຂື້ນກັບວ່າເຈົ້າເປັນນັກຂຽນໂປແກຼມຫຼືເລີ່ມຕົ້ນດ້ວຍຕົວເອງ. ຕົວຢ່າງ: ຖ້າທ່ານ ກຳ ລັງຕິດຕາມ Units ຂອງປື້ມ, ທ່ານຈະຈື່ ຈຳ ຄຳ ສັບຕ່າງໆທີ່ກ່ຽວຂ້ອງກັບຫົວຂໍ້ຂອງທ່ານ, ຕົວຢ່າງ, ຖ້າມັນກ່ຽວຂ້ອງກັບທະນາຄານ; das Konto, die Deuerauftrag, das Girokonko ແລະອື່ນໆ. ຖ້າທ່ານມີຄວາມອິດສະຫຼະ, ທ່ານຄວນພະຍາຍາມຮຽນພາສາແລະ ຄຳ ກິລິຍາທີ່ຈະຕອບສະ ໜອງ ຄວາມຕ້ອງການທີ່ສຸດຂອງທ່ານໃນຊີວິດປະ ຈຳ ວັນ. ເຮັດວຽກທີ່ດີ

ເສລີພາບ
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

ສະບາຍດີ ໝູ່ ເພື່ອນ, ຂ້ອຍຂໍບອກເຈົ້າຈັກສອງສາມວິທີ. ມັນອາດຈະຖືກຕ້ອງໃນພາສາເຢຍລະມັນ, ຂ້ອຍຄິດວ່າຂ້ອຍໄດ້ທົດລອງໃຊ້ກ່ອນໃນຂະນະທີ່ຮຽນພາສາອັງກິດ, ຂ້ອຍຈະລອງມັນເປັນພາສາເຢຍລະມັນເຊັ່ນກັນ :)) ເຮັດບາງຢ່າງເຊັ່ນນີ້ເມື່ອທ່ານ ກຳ ລັງຈະຈື່ ຄຳ ສັບໃດ ໜຶ່ງ, ໃຫ້ເບິ່ງວັດຈະນານຸກົມເຢຍລະມັນຂອງເຢຍລະມັນແລະພະຍາຍາມຊອກຫາ ຄຳ ແລະຄວາມ ໝາຍ ຂອງ ຄຳ ນັ້ນເອງ, ສະນັ້ນມັນຈະຢູ່ໃນໃຈຂອງທ່ານຫຼາຍຂື້ນ. ແລະມັນກໍ່ຈະເປັນປະໂຫຍດຕໍ່ການເຮັດວຽກກ່ອນເຂົ້ານອນໃນຕອນກາງຄືນແລະຕອນເຊົ້າ. ໃຊ້ເວລາມັນງ່າຍສຸດຂອງພວກເຮົາທັງຫມົດ

ນອກຈາກ
    ຜູ້ເຂົ້າຮ່ວມ

ຖ້າທ່ານໃຊ້ເວລາດົນຢູ່ຕໍ່ ໜ້າ ຄອມພີວເຕີ້, ມີວັດຈະນານຸກົມທີ່ບໍ່ເສຍຄ່າທີ່ສອນ ຄຳ ສັບພາສາເຢຍລະມັນ. ຄຳ ສັບ ໃໝ່ ສາມາດເພີ່ມໄດ້. ມັນເຮັດໃຫ້ຂ້ອຍຈື່ ຈຳ ຄຳ ສັບໃນຊ່ວງເວລາໃດ ໜຶ່ງ, ຂ້ອຍໃຊ້ມັນ, ຂ້ອຍແນະ ນຳ.

https://www.downloadtr.com/program.asp?id=1776

ສະແດງ 15 ຄໍາຕອບ - 1 ຫາ 15 (ທັງໝົດ 111 ຄໍາຕອບ)
  • ເພື່ອຕອບກັບຫົວຂໍ້ນີ້, ທ່ານຕ້ອງເຂົ້າສູ່ລະບົບ.