Vokietijos studentų vizos

SVEIKI Į ALMANCAX FORUMUS. VISĄ INFORMACIJĄ, KO IEŠKOTE APIE VOKIETIJĄ IR VOKIEČIŲ KALBĄ, RASITE MŪSŲ FORUMUOSE.
    ne_egzaminas
    Dalyvis

Öncelikle herkese merhaba. 30.09.2010 tarihinde saat 07.15 te vize görüşmesine gittim.
    Tüm evrakları hazırladım
    (okul kabülü, kurs kayıt belgesi …..)
    Dil kursum 25 Ekim 2010 tarihinde başlayacak. Dil kursunuda kaçırmak istemiyorum. Konsolosluğu arayıp durum hakkında her hangi bir bilgi almadım. Arayıp bilgi almamın bana bi eksisi olur mu? Birde 19 Ekim 2010 tarihinde konsolosluğa mail atıp kursumun başlıyacağını ve vizeyi almak istediğimi içeren bir mail atmalı mıyım?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

ne_egzaminas
    Dalyvis

Ekelemyi unuttuğum bir şey aha var. Ben büyük bir dalgınlıkla kursun 2 ay parası yatırıldı belgesini vermeyi unuttum bunu sonradan vermek olur mu?

mielasis
    Dalyvis

almanyada Dil kursuna neden ihtiyac duyduguna dair bir belgen var mi? (isyerinden zorunluluga dair bir kagit, ogrenimin icin lazim olduguna dair okuldan bi belge? Varsa onu verdin mi? Sanirim 4 aydan once vizenle ilgili soru soramiyosun

ne_egzaminas
    Dalyvis

Okulda almanca gördüm 3 sene onunda belgesini çevirtip götürdüm. Dil kursu dilim yeterli olmadığı için gidicem bunun bir daha belirtilmesi garip olmaz mı?

ne_egzaminas
    Dalyvis

Bi yardım edicek biri yok mu? up

mielasis
    Dalyvis

dil kursu sebebiyle vize almanın zor oldugu soyleniyo da ondan dedim. almanyada dil kursu yapmanın zorunlu olduguna dair belge istiyolarmıs. yoksa kendi ulkesinde de almancayı ogrenebilir gerekcesiyle reddetme ıhtımalleri yuksek oluyomus. cunku maksadın dil ogrenmek değil de almanyaya yerleşmenin bir yolu oldugunu dusunuyolarmıs. tabi illa reddedecekler diye bişey yok umarım gidersin

ne_egzaminas
    Dalyvis

Benim bi arkadaşım daha orda geçen sene gitti. Zaten gerekli belge olarakta bunu istiyorlar. Mail atmamda sakınca olur mu peki?

mielasis
    Dalyvis

bılmıyorum. 4 aydan once arayıp da sormayın dıyolar. bı sakıncası olacagını zannetmem en fazla cevap vermezler o kadar..

cciwann
    Dalyvis

önemli olan senin almanyada ki üniversiteye kabul edildigine dair werilen belge onun disinda, tabi ki kurs kayit belgesi ve diger gerekli olan iste teminat mektubu sigorta falan fistan. bende baswurmustum umutsuzluk olmasin ama ben hersey tamam olmasina ragmen ret almistim. gerekce olarak babamin da orda yasamasini benimde okul icin degil onun yaninda yasamaya gittigim gibi sacma sapan bir sey gösterdiler. bu bilgileri awukatttan almistim almanyada dawa acmistim birde eger sana randewunda okul bitirdikten sonra ne yapacaksiniz dediklerinde kesin bir cewap wermediysen yada almanyada kalmayi düsünüyorum dediysen oda olumsuz bir cewap wermelerine sebep oluyor.

cciwann
    Dalyvis

ayrica mail yada telefonla wize konusunda bilgi alinma sansi yok benim bildigim kadariyla, belgen eksikse onlar istiyorlar

ne_egzaminas
    Dalyvis

Benim akrabalarımdan herhangi biri orda yok. Okulu bitirince napıcaksın gibi bi soru sordular Türkiye de çalışıcam dedim.

cciwann
    Dalyvis

iyi yapmissin türkiyede calisacam demekle onlarin asil derdi artik kimse almanya ya gelmesin. ekonomik krizi burada yasayan yabancilarin üstüne yikmaya calisiyorlar bunlar bilincli devlet politikasi olarak insanlarin aklina sokuluyor, tek diyecegim sansin yaninda olsun, birde cevabi alinca eger buradan paylasirmisin?

ne_egzaminas
    Dalyvis

Arkadaşlar şu andaki durumu size açıklayım. Öğrenci vizesi alan bi arkadaş vardı ondan tavsiye aldım ve yabancılar şubesini arattım. Onlarda işlemin bittiğini söylediler ve kararın ist. olduğunu belirttiler. Daha sonra ist. arayıp olayı anlattım dedim kursum başlıyo okulunda uzamasını beklemiyom kadın napalım kursun başlıyosa dedi peki dedim kapadım. Bir hafta sonra 2. ye aradım yine kadın takip numaramı istedi ve almanyadan cevap gelmedi dedi dedim naıl olur bize böyle böyle dediler aramamışsınız dedi peki dedim kapattım. Oysaki arkadaş gidip yüz yüze yabancılar şubesinde konuştu. Bu kadın arkadaşıda hiç sallamamıştı zaten napıcam hiç bilmiyorum. Tavsiye aldığım vizeyi alan çocuk ise 17 gnde vize almış.

ne_egzaminas
    Dalyvis

Yazmayı unuttum vizeyi alan kişi Ankaradan başvuru yapmış.

cciwann
    Dalyvis

walla arkadasim bende aradim sordum kac sefer ama bana bilgi weremeyiz dediler. senin yaptigin gibi bende burdan yani almanyadan sordurdugumda biz haberi yolladik falan gibisinden seyler söylediler ama türkiyede her seferinde elimizde bilgi yok olsada zaten bilgi weremeyiz diyorlardi. anlayacagin bekleyeceksin onlar ne zaman yollarlarsa. ben red cevabini aldigim gün okulun ilk günüydü adamlar bir bucuk ay bekletiler okulun ilk günü red cevabi yolladilar. insallah sende olmaz

ne_egzaminas
    Dalyvis

Bakalım inş. Neden red aldın?

Rodoma 15 atsakymų – nuo ​​1 iki 15 (iš viso 15)
  • Norėdami atsakyti į šią temą Turite būti prisijungęs.