Vācu, Vācija Viņa uzdevums ir izskaidrot nacistu vajāšanas VĀCIJA | DW - VĀCU

Viņa uzdevums ir izskaidrot nacistu vajāšanas VĀCIJA | DW

• 0 Atbildēt
  • 805 seansi

0 dalībnieks un 1 apmeklētājs ir pārskatījis.

Offline Ziņas no Vācijas

• Jaunatnācējs
  • *
  • Ziņa: 0
  • Līmenis 0
  • Dzimums: līcis
  • Vācijas ziņas
    • Angļu vācu tulkojums
" : Janvāris 29, 2020, 04: 54: 03 AM »

Naftali Fürst ir izdzīvojis Aušvicas un Buchenvaldes koncentrācijas nometnēs. Firsts, 88 gadi, ir par savu pienākumu pateikt simtiem tūkstošu cilvēku, kas dzīvo nometnēs, kuras ir apbedījumi.

Viņš arī kā referents piedalās fotogrāfiju izstādē par nacistu veikto genocīdu Esenē, Vācijā.

Pēc brauciena, kas sākās Izraēlā un ilga apmēram 10 stundas, Zešens Zollvereins, bijušais mīnu karjers Esenē, lēnām kāpj pa kāpnēm, turoties pie izstāžu zāles sarūsējušajām margām. Ienākot zālē, viņš redz savu fotogrāfiju un tur stāv.

Andžela Merkele un Nafta Firsta

Andžela Merkele un Nafta Firsta

Firstam ir arī foto, kurā viņš nebrauc, neņemot to sev līdzi. Fotoattēlā redzams 12 gadus vecs bērns, kurš izskatās kā skelets. Tuvāk nāvei nekā dzīvībai. Šis ebreju zēns no Bratislavas ir pats Naftali Fürst. Foto tika uzņemts 4 dienas pēc Buchenwald koncentrācijas nometnes izdzīvošanas.

Firstam sākas ļoti gara diena. Pēc taksometra izbraukšanas no mājas Haifā pulksten 05.00 no rīta viņš satiek savu meitu, vīram dēlu un divus mazbērnus Telavivas lidostā Vidusjūrā, neizlaižot rītausmu. Viss ir paredzēts šai lieliskajai piemiņas programmai. Izstādē Zeche Zollverein ir apskatāmas nacistu genocīda laikā izdzīvojušo cilvēku fotogrāfijas. Šajās Martina Šellera fotogrāfijās tik daudz stāsta vecu cilvēku sejas, par kuriem liecināja genocīds…

nāve gājienus

Runājot ar Deutsche Welle lidmašīnā, Firsts sāk stāstīt par nāves gājieniem, kur ieslodzītie bija izsmelti un slimi, no austrumiem līdz Buchenwald koncentrācijas nometnei.

Viņai bija 12 gadi, kad viņa vairākas dienas bija spiesta staigāt pa sniegu un līķiem.

“Katrs solis bija atšķirīga spīdzināšana. Es pieprasīju atļauju turēties pie ratiņiem, lai es varētu vieglāk pārvietoties nekā vācu sargs. Viņš atteicās. Tātad tagad? Tagad es vācu lidmašīnā tikšos ar premjerministru Merkeli. ”

Ir foto no šī pelēkā cilvēka, kurš nošāva Buchenvaldes koncentrācijas nometnē 1945. gada aprīļa vidū un pēc dažiem gadiem tika publicēts Izraēlas laikrakstā. Fotoattēlā 12 gadus vecais Naftali atrodas ar savu riktīgo skeletu, kas palicis no visām viņa ciešanām.

Ligroīns Firsts

Ligroīns Firsts

“Manas sāpes vienmēr ir svaigas”

“Mēs nebijām glābti. Neviens tur nav izglābts, ”viņš atceras un atgādina atmiņās rakstītās grāmatas nosaukumu:“ Tāpat kā ogļu gabali, kas deg šausmu liesmās: ģimene, kas izdzīvoja genocīdu. ”

"Manas sāpes, manas atmiņas vienmēr ir svaigas," viņš piebilst stundas vēlāk, savā runā pēc Merkeles. Viņš atceras citus, citus bērnus, kuriem ir tāds pats liktenis ... Nacisti uz Aušvici nosūtīja 232 XNUMX bērnus. Tikai daži izdzīvoja.

Pasākuma atklāšanas runas uzrāda Ziemeļreinas-Vestfālenes valsts premjerministrs Armīns Lasčets un premjerministre Angela Merkele.

Kamēr Lasčets runā par šī barbariskā un necilvēcīgā genocīda brutalitāti civilizācijā, Merkele atkārto teikumu, ko viņš izteicis Aušvicā, kuru viņš pirmo reizi apmeklēja pirms septiņām nedēļām. "Es esmu ļoti samulsis". Bet vēl saudzīgāk ir klausīties Naftali Fürst pieredzi.

Viņa mierīgi stāsta par šo pieredzi, kas pilnībā mainīja viņas dzīvi, kas, iespējams, izraisīja viņas nāvi. Atteikdamies uz laiku ierasties Vācijā un runāt par vācu valodu šajos jautājumos, Firsts pirmo reizi runāja 2005. gadā. Tagad viņš dodas uz Vāciju un Austriju, lai apmeklētu nodarbības un piemiņas pasākumus.

Naftali Fürst runā ar DW

Naftali Fürst runā ar DW

“To var nodzīvot no jauna”

"Es domāju, ka tas var atkārtoties," rīta uzrunā satraukti saka Firsts. “Tas viss notika uz šīs planētas. To veidoja cilvēki. ” Norādot, ka situācija atkal sāk pasliktināties, Firsts uzsver, ka ir svarīgi runāt kā lieciniekam vēsturē notikušajam ar šiem vārdiem: “Man ir pienākums tos izskaidrot.” Tāpēc, ka cilvēkiem nevajadzētu ticēt, ka "tas nenotiek".

Pēcpusdienā, kad viņš iziet no izstādes, autobuss ved Firstu un viņa ģimeni uz lidostu. Viesus pavada Aizsardzības ministrijas sekretāra vietnieks Pēters Taubers. Pēc ilgas dienas starp pagātni un nākotni ..

Kristofs Štraks

© Deutsche Welle turku valodā

Ziņu avots

Avots: Viņa uzdevums ir izskaidrot nacistu vajāšanas VĀCIJA | DW

Apkopots no ziņu avotiem.

Vācu tulkošana | Vācu valodas apguve | Vācu numuri | Iepazīšanās ar vācu vācu
Vācu dienas | Vācu Kelimeler | Vācu dziesmas | Vācu krāsas | Foruma arhīvs