Возачка дозвола и проба

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    Feneristt
    Учесник

    Здраво пријатели, имам едно прашање, пред 3 недели ме фатија радарот на автопат, добив писмо во кое пишува дека сум возел 100 на 141 милји пат, она што се чудам е дека имам возачка дозвола во Турција една година дојдов и ја сменив во Германија дали имам сонда или затоа што претходно имав возачка би сакала да знам дали сум ослободена, би била многу благодарна ако ми дадете информација за ова проблем.

    fuk_xnumx
    Учесник

    Немаш пробезејт не се секирај ќе ти дадат лиценца ама за 1 месец.

    yenicerixnumx
    Учесник

    Здраво пријатели, имам едно прашање, пред 3 недели ме фатија радарот на автопат, добив писмо во кое пишува дека сум возел 100 на 141 милји пат, она што се чудам е дека имам возачка дозвола во Турција една година дојдов и ја сменив во Германија дали имам сонда или затоа што претходно имав возачка би сакала да знам дали сум ослободена, би била многу благодарна ако ми дадете информација за ова проблем.

    Без пробезејт. Според каталогот, ако сте во иннерорти, имате 200 евра казна, 2 бода и 1 месец казна за возачка дозвола.
    außerorts dayan 160 евра казна 2 поени 1 месец одземање на возачка дозвола.

Се прикажуваат 2 одговори - 1 до 2 (вкупно 2)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.