Која може да биде причината за одбивањето на визата?

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    мело1903мело
    Учесник

    И покрај тоа што мојата свршеница ги испратила сите документи што му ги испратила во филијалата на странци по пошта, кога после 15 дена се јавил да праша за ситуацијата, рекол дека досието е комплетирано и вратено во Измир и конечната одлука е на Германски конзулат во Измир, но според мојата свршеница, ако ситуацијата се прикаже како негативна, јавете ми се што да правам, можам да дадам информации за тоа, беше речено дека не може по правило да се даде изјава во моментов , сега се чудиме зошто мојата свршеница живее со неговите родители, а татко му е болен од рак и татко му ја плаќа киријата на куќата и тој добива социјална помош.Инаку, мојот вереник не е германски државјанин.

    fuk_xnumx
    Учесник

    каков граѓанин на вашиот април

    мело1903мело
    Учесник

    Господине, ако имате знаење, да ви кажам дека мојата вереница ја запознав во Македонија кога студирав на факултет, по потекло е македонска народна песна и долги години престојува во Германија, има 9 години разлика. меѓу нас, интервјуто во конзулатот ми помина многу добро, таткото на мојата вереница има рак, па сакавме да се венчаме таму и се пријавив на 16 март од моето пријавување, бев во Германија до пред 20 дена, останав со мојата вереница за 2 месеци пак бев со вереницата во Хамбург, тој летото беше со мене во Турција, се прашувам дали најдоа осомничен или нешто слично, не ми е јасно.Исто така од вчера домашен карго пишуваше дека мојот товар беше на пат преку СМС, но сè уште не сум ја добил, верувајте, за малку ќе умрам од љубопитност црвено Дали го дадоа, се прашувам дали одбиле, поради која причина?

    Slm,
    Што работи вашата инспирација, колку заработува, колку квадрати, колку квадрати всушност лежи тука вашиот одговор?

    Здраво,

    Ако вашиот брачен другар нема приход за да се издржува, постои одбивање. (Тие сакаат просечен нето приход од околу 1400.)
    Ако вашиот брачен другар остане со родителите, тој нема сопствен приход и ако неговото семејство исто така живее од Arbeitsamt, тој повторно ќе биде одбиен.

    Покрај овие, доколку квадратот од куќата во која се живее се смета за недоволна, за жал, ќе има одбивање.

    Впрочем, на две важни точки гледаат, без разлика дали се германски или турски државјани, каде ќе престојува и како ќе живее тој што доаѓа од Турција?
    Можете да ги подобрите овие услови и да се обидете повторно.

Се прикажуваат 4 одговори - 1 до 4 (вкупно 4)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.