Приговор за одбивање на виза.

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    носорог
    Учесник

    Здраво пријатели

    Аплицирав во германскиот конзулат за 5-дневно патување преку IData. Јас сум студент и мојата цел беше да присуствувам на 4-дневен семинар. Веќе следниот ден од моето барање, ми беа испратени пасошот и 3 документи во врска со одбивањето на визата.

    Причината е; „За целиот предвиден период на патување или за да може да се вратите во земјата на живеење или излез,
    или имаат доволно финансиски средства за транзит во трета земја за која се гарантира дека ќе биде прифатена.
    Не е презентиран доказ за сопственост или правен пристап до овие финансиски средства
    Не е можно да стигнете до патот“.

    Бидејќи мојот спонзор ги покрива сите мои трошоци, не ми беше гајле што во тој момент беа видливи малку пари на мојата сметка и на сметката на татко ми. Сега ќе приговорам и ќе го покажам актот, лиценцата и парите над 5000 лири. За колку дена и како генерално завршуваат приговорите? Ќе ми биде драго ако некој има знаење.

    tugce_doerj е
    Учесник

    Напишете ја вашата жалбена петиција и испратете ја, се надевам дека наскоро ќе бидат обработени. Многу е тешко да се каже колку брзо ќе одговорат.

Се прикажува 1 одговор (вкупно 1)
  • За да одговорите на оваа тема, мора да бидете најавени.