неограничена сесија

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ФОРУМИТЕ ALMANCAX. СИТЕ ИНФОРМАЦИИ ШТО ГИ БАРАТЕ ЗА ГЕРМАНИЈА И ГЕРМАНСКИОТ ЈАЗИК МОЖЕТЕ ДА ГИ НАЈДЕТЕ НА НАШИТЕ ФОРУМИ.
    Сеномен
    Учесник

slm benimsoruma cevap verirmisiniz ben almanyaya geleli 9 sene oldu 7 sene evli kaldik ve ayri yasamaya basladik bosanmak uzereyiz iki cocugum var turk esimden esimle beraberken bana 5 yilimi doldurunca 3 sene oturum verdler o bitti 3 ay uzatmaya basladilar is buldum 10 aydir calisiyorum suresiz oturuma bas vurdum yardim almiyorum tam busirada bir sucdan dolayi 2 ay hapis cezasi paraya cevrildi 2 senede gozalti simdi bana bir sene verelim diyorlar bende suresizi almaya calisiyorum benim bildigim son uc senede 180 gun hapis cezasi alirsan problem olacagini bense 60 gun aldim avukata versem alabilirmiyim yardimci olursaniz sevinirim

Смаил на
    Учесник

Süresiz oturum icin sorun yapmayabilirler ama vatandaslia gecemessin bundan sonra kardesim. Senin durumunda birisi gecen gun bi tv kanlinda Avukata sordu avukat süresiz oturum icin sorun cikarilmaz ama vatandasliga gecemessiniz artik demisti.

Сеномен
    Учесник

süresiz almamdada problem yapiyorlar diyorlar az calismissin bir suru bahane var

АТААН2
    Учесник

Vatandasliktan Cikarilmayi Gerektirmiyecek Bir Suc Islemisseniz, Süresiz Oturumda Alabilirsiniz Vatandaslikta, Alman Yabancılar Yasasında Vatandasliga Gecebilmek Icin 6 Aydan Fazla Ceza Almamis Olmak Sarti Vardir,
    Verdiginiz Bilgilere Göre Süresiz Oturumda Alabiliyorsunuz, Vatandaslikta.

Сеномен
    Учесник

slm arkadaslar ben ehliyeti iki sene icinde 2 kere kaybettim birincisinde 1.16 promil 9 ay ehliyetimialdilar para cezasisi 9ay sonunda hic birsey yaptirmadan postama gonderdiler birbucuk sene sonra yine 1.49 promille yakalandim 1sene ehliyetime el konuldu 500 eu ceza 2 ay hapis paraya cevrildi 2 sene gozalti mahkemenin karari bitti simdi ehliyet dairesinden mektup bekliyom benim bildigim mpu 1.60 dan sonra ama ikinci oldugu icin bilmiyorum cevap yazarsaniz sevinirim slm lar

АТААН2
    Учесник

Cevabinizi Yukariya Yazdim, Hakkinizda Herhangi Bir Sınır Dışı Karari Olmadiktan Sonra Problem Yok добро:)

Сеномен
    Учесник

yukariya hepsini yazdim baska hicbir sucum yok ama beni 4 aydan beri oyaliyorlar simdide bu olaydan dogru 1 senevermek istiyorlar bende kabul etmedim avukata gidicem slmlar

АТААН2
    Учесник

добро:)

АТААН2
    Учесник

Оваа тема е оневозможена.
    Можни причини може да бидат една од следниве.

1) Темата што ја дадовте вашата порака (вашата тема) не содржи никакви информации или навестувања за вашата порака.
    Кога објавувате нова тема на форумот, проверете дали вашата тема содржи навестување за вашата порака.
    Ве молиме користете резиме на вашата порака од 4-5 зборови како наслов на темата и проверете дали насловот на темата е суштината на вашата порака.

2) Содржината на некои пораки во оваа тема не одговара на содржината на темата.
    Ве молиме, земете го предвид насловот на темата кога пишувате порака и обрнете внимание на која порака ја пишувате на која тема.
    Ако вашата порака е независна од темата, ве молиме испратете ја вашата порака со отворање нова тема и напишување на соодветна титула.
    Ваквите теми се затворени за да се избегне понатамошно ширење.

3) Субјектот може да ја достигне својата цел или застарен. Ваквите теми се затворени за да не се дистрибуира темата.

Доколку сакате, можете да отворите нова тема според правилата.
    Се надеваме дека ќе разберете, ви благодариме за вашиот интерес.

Се прикажуваат 8 одговори - 1 до 8 (вкупно 8)
  • ‘süresiz oturum’ konusu yeni yanıtlara kapalı.